Ako si vytvoriť hrejivý a príjemný domov? Na flísové deky s uzlíkmi zabudnite, tento materiál je omnoho príjemnejší!
Potešia oči a svojimi vlastnosťami zohrejú. Reč je o kúskoch, ktorých hlavnou „pracovnou“ náplňou je teplo. Pocitové aj vizuálne.
1. V mäkučkom objatí
S príchodom chladnejších dní nesmie doma chýbať deka. Flísová má parádne izolačné vlastnosti, no treba počítať s tým, že sa vám na nej časom začnú vytvárať uzlíky. Deky z mikroplyšu, to sú tie s dlhým vlasom, sú na toto obdobie ideálne. Majú totiž vynikajúce termoizolačné vlastnosti a vysokú hrejivosť. Deky, vankúše, prikrývky a koberce z vlny a merino vlny sú tiež výbornou voľbou. Je pritom úplne jedno, či sa schúlite do ušiaka, stratíte pod dekou na sedačke v obývačke alebo v posteli v spálni. Ideálne je mať ich poruke takmer v každej izbe. Chlad podlahy spoľahlivo zaženie pár hrubých ponožiek a hrejivý koberček – jeden či dva kusy si určite doprajte aspoň v blízkosti „svojho“ kútika.
2. Riadne to doma rozpáľte
Schopnosť vyčariť tú najpohodovejšiu atmosféru majú jednoznačne sviečky. Keď už máte denný zhon za sebou a zostáva už len upelešiť sa v kresle či na sedačke, nezabudnite podporiť večernú pohodu plápolajúcimi svetielkami. Sviečky v lampášoch sú ideálny recept, ako nechať zažiariť ducha jesene. Dekorácia v okne na peknom podnose je dvojitý zásah do čierneho. Poteší nielen vás či vašich hostí, ale urobí radosť aj ľuďom prechádzajúcim okolo vášho príbytku.
3. Umenie balansu
Spojte decentné farby a prírodné materiály a s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám podarí vytvoriť miesto, odkiaľ sa vám počas chladných dní ani nebude chcieť odchádzať. Spojenie, ktoré spoľahlivo funguje! Na zariadenie takejto pokojnej miestnosti vám vystačí len to podstatné. Využite neutralitu béžovej, sivej či bielej a pohrajte sa s ich odtieňmi. Z jednotvárnosti priestor vytrhnú tmavé akcenty. Farby – sýte, ale aj tie umiernenejšie pastelové – budú aspoň miernou kompenzáciou chýbajúcich slnečných lúčov a denného svetla.
Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Möbelix.