Zdroj: MÖBELIX

Vyrobte si domáce kvetinové sviečky

29. 06. 2021 Zdieľať

Máte radi doma príjemnú útulnú atmosféru a dávate si záležať na každom malom detaile? Určite teda viete, že bez voňavých sviečok to nejde. Poďte si s nami zaexperimentovať a vytvoriť si vlastné sviečky zo sušených kvetov.

Prečo by niekto nemal rád levanduľu? Relaxačná, krásne vyzerajúca rastlina s nádhernou farbou a vôňou má predsa aj antistresové a liečebné účinky. V sušenej podobe je perfektná do rôznych dekorácii, a práve jednu z nich vám ukážeme, ako si podomácky vyrobiť.

Radí Ivona z Möbelixu

profesionálna dizajnérka

Takéto domáce sviečky si môžete vytvoriť z rôznych sušených kvetov, ako napríklad lupienkov ruží, sedmokrások či fialiek. Tiež môžu byť aj milým originálnym darčekom.

Budete potrebovať

  • Zaváraninové poháre
  • Sušená levanduľa
  • Sviečkový vosk (kúpite v lekárni alebo cez internet)
  • Voskované knôty do sviečky
  • Esenciálny olej
  • Podložku
  • Nožnice

Postup

Príprava. Na výrobu levanduľových sviečok si najskôr pripravte nádoby, z ktorých budete vyrábať sviečky. Musia byť čisté a dostatočne vysušené. Následne si na sporáku roztopte vosk, pričom roztopená zmes musí byť úplne tekutá.

Výroba sojovej sviečky materiál

Zdroj: MÖBELIX

Sušené kvety. Keď je už vosk roztopený, do pohára opatrne naukladajte po stranách sušenú levanduľu, ktorá dodá vašim sviečkam krásny a voňavý vzhľad.

Výroba levanduľových sviečok

Zdroj: MÖBELIX

Malý trik. Pre lepšie upevnenie stoniek levandule namočte malú lyžicu do vosku a prilepte levanduľu o stenu nádoby tak, ako na obrázku. Pri tomto kroku treba pracovať rýchlo, pretože vosk tuhne naozaj veľmi rýchlo.

Výroba levanduľových sviečok

Zdroj: MÖBELIX

Aplikácia knôtu. Omotajte si ho o slamku alebo paličku a jeho spodok namočte do vosku. Následne ho umiestnite na dno nádoby. Kým vyschne môžete si prichystať vosk na plnenie sviečok.

Výroba levanduľových sviečok

Zdroj: MÖBELIX

Plnenie. Do roztopeného vosku pridajte esenciálny olej a začnite pomaly pridávať vosk do nádoby tak, aby zaplnila celý jej obsah. Na konci stačí odstrihnúť zvyšok knôtu.

Výroba levanduľových sviečok_

Zdroj: MÖBELIX

Naše tipy

Zavárací pohár Rosie

Ak si chcete vytvoriť vlastné sviečky, zavárací pohár Rosie je na to ideálny. Keďže je priehľadný a v rôznych veľkostiach, môžete si do neho dať akékoľvek kvety, ktoré vyniknú.

Pohár na zaváranie

Zdroj: MÖBELIX

Miska Petra

Je vyrobená zo skla a poslúži vám nielen na šalát, ale aj na roztopený vosk.

Miska

Zdroj: MÖBELIX

Pracovná doska

Dajte si pozor, aby ste si pri práci nepoškodili stôl alebo obrus. Na to vám dobre poslúži doska z prírodného dreva Bamboo.

Pracovná doska

Zdroj: MÖBELIX

Závarací pohár Terrazzo

Je vhodný na výrobu vlastnej sviečky, ak nemáte žiadne sušené kvety či iné doplnky. Je ozdobený rôznymi farebnými tvarmi, takže v tomto prípade vám bude stačiť vosk a esenciálny olej.

Zavárací pohár

Zdroj: MÖBELIX

Všetky produkty môžete kúpiť na www.moebelix.sk

Zdroj: Möbelix SK, s. r. o.

Kategória: Dekor
Tagy: handmade inšpirácie do bytu levandula prírodné dekorácie sviečky
Zdieľať článok