5 najčastejších otázok pri výbere vysokotlakového čističa

15. 03. 2018 Zdieľať

Vysokotlakové čističe sú všestranným pomocníkom vo vašej domácnosti. Zvládnu precízne a rýchlo vyčistiť aj tie najodolnejšie nečistoty.

Máme pre vás odpovede na päť najčastejších otázok pri výbere wapky.


5 najčastejších otázok pri výbere vysokotlakového čističa

2138213
Hornbach

Na čo sa vysokotlakové čističe používajú?

Vysokotlakové čističe sa používajú na odstránenie nečistôt. Uľahčia vám prácu a ušetria čas pri umývaní záhradného nábytku, terasy, auta, bicykla, fasády, chodníka alebo plotu. S použitím nadstavcov s nimi môžete čistiť odkvapy alebo odčerpávať nečistoty z vodnej hladiny. Tlakové umývačky sú nielen extrémne rýchle a výkonné, ale tiež vám ušetria obrovské množstvo vody.


5 najčastejších otázok pri výbere vysokotlakového čističa

2138217
Hornbach

Aké sú medzi nimi výkonnostné rozdiely?

Pri vysokotlakových čističoch platí, že čím silnejší tlak, tým vyššia rýchlosť a účinnosť umývania. Na bežné užívanie stačí zakúpiť čističe s výkonom (tlakom) v rozmedzí 110 až 160 barov. Prístroje s vyššími hodnotami tlaku sa používajú hlavne v stavebníctve a poľnohospodárstve. Ďalšou dôležitou veličinou je prietok vody za hodinu. Informuje o objeme vody, ktorý pretečie pumpou za určitý čas. Veľmi úzko súvisí so správnym tlakom vody. Čističe s tlakom 110 až 135 barov majú prietok 440 l / h. Čističe s tlakom 160 barov majú prietok 650 l / h. V praxi to znamená, že čím vyšší má vysokotlakový čistič prietok litrov za hodinu, tým rýchlejšie budete mať vašu prácu s čističom hotovú. 

Rozdiel je tiež v odporúčanej dobe pracovného cyklu, ktorý môže byť 30, 60 alebo 90 minút v kuse. Zabudované tepelné poistky sa postarajú o automatické vypnutie. Vysokotlakové čističe nižších tried sú vyrábané pre sieťové napätie 230 V. U najvyššej rady je nutné použiť trojfázový (motorový) prúd.


5 najčastejších otázok pri výbere vysokotlakového čističa

2138215
Hornbach

Aké príslušenstvo je súčasťou vysokotlakového čističa?

K štandardnému príslušenstvu vysokotlakového čističa Nilfisk patrí podvozok, tryska s lúčom, tryska s rotačným lúčom, nádoba na čistiace prostriedky, hadice. Dokúpiť si môžete (ak nie sú súčasťou balenia vyšších modelov) kefy rôznych veľkostí na rôzne veľké plochy, predlžovacie násady, penovacie trysky, autokartáče, sady na odsávanie kalu, nadstavce na umývanie striech a skleníkov, a ďalšie. Čo model, to nejaká vychytávka. Je len na vás, ktoré z nich sa vám budú hodiť.


5 najčastejších otázok pri výbere vysokotlakového čističa

2138219
Hornbach

Aké čistiace prostriedky sa používajú?

Do vysokotlakových čističov sa používajú čistiace prostriedky s nízkou penivosťou. Prípravky na strojové čistenie sú v dnešnej dobe ekologicky nezávadné. Vybrať si môžete podľa spôsobu použitia (umývanie áut, fasád, machu, kameňa, plastu, dreva atď.) univerzálne penové čističe, ktoré sú na ľahké znečistenie alebo alkalické penové čističe, ktoré odstránia aj tie najodolnejšie nečistoty. Hadicu vždy pripojte k záhradnému zdroju vody (ku kohútiku). Môžete využiť aj vlastné zásoby dažďovej vody a pripojiť vysokotlakový čistič k čerpadlu.


5 najčastejších otázok pri výbere vysokotlakového čističa

2138221
Hornbach

Ako sa vysokotlakové čističe udržiavajú?

V priebehu sezóny nepotrebujú čističe žiadnu zvláštnu starostlivosť. Na občasné vyčistenie trysiek použite čistiace ihly, ktoré sú súčasťou príslušenstva. Je však dôležité vedieť a mať na pamäti, že vysokotlakové čističe nesmiete nechávať v miestach, kde by mohla teplota klesnúť pod 5 stupňov. Ak totiž v prístroji zmrzne zvyšková voda, tak materiál popraská.

Zdroj: PR článok spoločnosti HORNBACH

Kategória: Záhradná technika
Tagy: vysokotlakové čističe
Zdieľať článok