Upratané pred domom? Bez problémov aj po snehovej búrke!
Zdroj: Mountfield

Upratané pred domom? Bez problémov aj po snehovej búrke!

12. 02. 2021 Zdieľať

Sneh na svahoch a vo voľnej prírode nás zvyčajne poteší. Jeho nádielka na príjazdových a záhradných cestách, na chodníku alebo dvore, pred domom či chalupou už nie až tak veľmi. Odpratávanie čerstvej snehovej nádielky ani masívnych závejov nemusí byť problém, ak siahnete po vhodnom pomocníkovi. S využitím snehovej frézy strávite odpratávaním snehu podľa testu až 20x menej času ako s lopatou v ruke. A v čase, ktorý ušetríte, si môžete sneh užívať podľa svojich predstáv.

Široká ponuka snehových fréz na trhu zahŕňa skromné modely na upratovanie v okolí vstupu domu, výkonné frézy na odpratávanie snehu z ciest i profesionálne stroje, ktoré budú podávať skvelé výkony aj v ťažkých horských podmienkach. Z ako veľkej plochy budete sneh odpratávať a aký má terén povrch? V pomere k plánovanej investícií, by ste tiež mali zvážiť vybavenie, funkcie a materiálové vyhotovenie frézy, frekvenciu odpratávania. Podľa toho sa líšia vybavenie, funkcie a použité materiály stroja.

Elektrická snehová fréza

Čerstvo napadaný sneh na betónovej ceste alebo dláždenom dvore je pre elektrickú snehovú frézu Toro PowerCurve 1800 jednoduchou záležitosťou. Viac na www.mountfield.sk Zdroj: Mountfield

„Ak potrebujete upratať priestor pred vstupom do domu alebo garáže, vyberte si elektrickú snehovú frézu s tichým, ale dostatočne silným motorom. Takáto fréza má nízku hmotnosť a malé rozmery, vďaka ktorým sa skvele ovláda. Rovnako tak nezaberie miesto ani pri uskladnení. Sneh odhadzuje do vzdialenosti niekoľkých metrov a za sebou necháva čistý povrch. Vpred sa pohybuje sama otáčaním gumenej snehovej závitovky. Nezabudnite ale na nutnosť dosahu elektrickej zásuvky a dostatočne dlhý prívodný kábel. Odporúčame zvoliť predlžovací kábel určený pre celoročné použitie,“  vysvetľuje Kateřina Böhmová, tlačová hovorkyňa spoločnosti Mountfield.

Jednostupňová benzínová snehová fréza

Odhod snehu z prístupovej cesty hladko zaistí jednostupňová benzínová snehová fréza Toro Quick Clear CCR 6053 R, viac na www.mountfield.sk Zdroj: Mountfield

Na pravidelné odpratávanie snehu z plôch a komunikácií poslúži lepšie benzínová snehová fréza. Pokiaľ je sneh čerstvý a pohybujete sa na pevnom povrchu záhrad, dvorov a príjazdových ciest, postačí model s jednostupňovým odhodom snehu. So sprevádzkovaním stroja zvyčajne pomôže ešte v pohodlí garáže alebo dielne elektrický štartér a potom už sa môžete pustiť do boja so snehovou nádielkou. Lepšie povedané, do boja sa pustí fréza, ktorá je vpred poháňaná otáčaním závitovky a súčasne vyhadzuje až 900 kg snehu za minútu otočným tunelom do regulovateľnej vzdialenosti niekoľkých metrov.

Dvojstupňová benzínová fréza

Aj silné záveje spoľahlivo zdoláte s dvojstupňovou benzínovou frézou Ariens Compact 24 E. Viac na www.mountfield.sk Zdroj: Mountfield

„Možno budete frézu používať na už mokrý, premrznutý alebo udupaný sneh, na nespevnených plochách záhrad, rozľahlých plochách parkovísk alebo dokonca vo väčších závejoch a náročných horských podmienkach. V takom prípade si rozhodne vyberte frézu s dvojstupňovým systémom odhodu,“  odporúča Kateřina Böhmová z Mountfieldu. Ich pílovitá závitovka nekompromisne odrezáva a vháňa snehovú hmotu do lopatiek vysokorýchlostnej ventilácie odhodového tunela. Medzi takými robustnými a odolnými strojmi nájdete aj profesionálne modely na permanentné nasadenie v zimnej sezóne.    

Zdroj: PR článok spoločnosti Mountfield a.s.

Kategória: Záhradná technika
Tagy: snehové frézy
Zdieľať článok