Letné osvieženie v záhradnom bazéne

Letné osvieženie v záhradnom bazéne

27. 04. 2020
Zdieľať

Bazén situujte v blízkosti domu v nadväznosti na terasu. Budete sa tak môcť kedykoľvek pokochať pohľadom na vodnú hladinu alebo pozorovať kúpajúce sa deti. Miesto na slnku je ideálne, voda sa počas horúcich dní neustále zohrieva.

Ak je určený len pre jedného plavca, šírka približne 2,5 m je dostačujúca. Na bežné využívanie je optimálna dĺžka 4 metre, pre plavecký bazén rátajte s minimálnou dĺžkou 8 m. Netreba zabúdať ani na hĺbku – kvalitne si zaplávate vo vode hlbokej minimálne 1,2 m. Spevnená plocha okolo bazéna by mala byť široká aspoň 1,2 m. Rátajte so spevnenou plochou na jeho obsluhu a prístup k nemu, ako aj s plochou na výstup osôb z bazéna či na umiestnenie ležadiel. Bazén je naozaj veľká investícia, s jeho výberom a realizáciou sa obráťte preto na odborníkov, akým je napríklad bazenservis.sk, ktorý vám urobí riešenie na mieru.vonkajšie bazény
Bazénservis s.r.o.

NÁŠ TIP: Neumiestňujte si bazén do žiadneho z rohov na pozemku, pretože vám to môže obmedzovať prístup do samotného bazéna.

POVRCH OKOLO BAZÉNA

Terénne úpravy okolo bazéna sú korunou diela, povestnou čerešničkou na torte. Aký materiál zvoliť, aby bol pohyb okolo neho príjemný a bezpečný?

KAMEŇ

Prírodný kameň je trvácny a ľahko sa udržiava. Okrem vysokej ceny môže byť nevýhodou tepelná vodivosť, najmä v letných horúčavách. Alternatívou môžu byť obklady z umelého kameňa. Dobrú protišmykovosť zabezpečuje vymývaný povrch. Popularitu si získava dlažba z vibrovaného betónu, ktorý dokonale imituje vzhľad kameňa, tehly, pieskovca či dreva.vonkajšie bazény
Bazénservis s.r.o.

TRÁVA A RASTLINY

Hodia sa, ak chcete zachovať prírodný ráz záhrady. Chodidlami si však rýchlo nanosíte do bazéna špinu. Do tesnej blízkosti bazéna neumiestňujte ani kvetinové záhony. Pri zalievaní alebo počas dažďa by sa do vody mohol dostať nielen substrát, ale aj hnojivá.

Tip: Záhradný nábytok od výmyslu svetavonkajšie bazény
Bazénservis s.r.o.

DLAŽBA

Dlažba je cenovo dostupná, je odolná a ľahko sa čistí. Rovnako ako kameň, i dlažba sa môže v lete rozpáliť. Je však krehkejšia a môže praskať. Ak zvolíte drsnejší povrch, bude zároveň protišmyková. Pri zámkovej dlažbe využite občas špeciálne postreky – zahubia burinu, ktorá sa po čase môže objaviť v škárach. 

DREVO

Drevená plocha vyžaruje teplo, je príjemná na dotyk či pri behaní. Vyžaduje si však každoročný náter či olejovú impregnáciu. Navzdory všetkej starostlivosti však drevo starne, sivie a postupne sa na ňom začnú robiť triesky. Chemikálie používané v bazéne na ňom navyše zanechávajú škvrny a mapy, ktoré nezamaskuje ani tá najlepšia údržba a konzervačné nátery.

WPC

Kompozit WPC (wood-plastic composite) má vzhľad podobný drevu, no je odolný proti vlhkosti, je tvarovo stabilný, má dlhú životnosť. Je príjemný pre chôdzu na boso, netvorí triesky a vďaka povrchovej úprave je dokonale protišmykový. V kvalite drevoplastových materiálov na trhu sú však rozdiely, je lepšie sa spoľahnúť na kvalitných a overených výrobcov.
 
www.bazenservis.sk/bazeny

Zdroj PR článok Bazénservis s.r.o.

Kategória: Záhradné stavby
Zdieľať článok

Diskusia