Ako si vlastnými rukami vylepšiť domácnosť?

19. 06. 2013 Zdieľať

Denne sa zbavujeme nepotrebného materiálu, poškodeného nábytku alebo nefunkčných vecí z domácnosti. A pritom občas postačí zopár minút a trochu kreativity a zo starých kartónov môže byť luster, z použitých pneumatík štýlová taburetka a z pokazenej stolnej lampy kvetináč. To všetko rýchlo, jednoducho a vlastnými rukami!

V minulosti bolo úplne bežné, že si ľudia spravili základné opravy svojpomocne. S nástupom hektickej modernej doby však akosi nestíhame a opravy v domácnosti posúvame na robotníkov a hodinových manželov. Zvládnuť malé opravy v domácnosti však vôbec nie je zložité. Rovnako nie je náročné spraviť si vlastnoručne vyrobené dekorácie z už použitých materiálov. Dokonca na to nepotrebujete ani kladivo a klince.

V západnej Európe je DIY segment veľmi populárny a stáva sa štýlovým trendom. Na Slovensko preniká tento trend pomalšie, ale už dnes môžeme nájsť aktívne komunity ľudí, ktorí sa mu venujú. A výhody? Úspora peňazí, sebestačnosť a šetrný prístup k prírode a okoliu. Namiesto toho, aby ste si zavolali domov drahého opravára alebo použitú vec vyhodili, môžete ušetriť peniaze a vdýchnuť veciam druhý život. Lacnejšie, ekologickejšie a s pocitom dobre vykonanej práce.


Ako si vlastnými rukami vylepšiť domácnosť?

1231110
Henkel Slovensko, spol. s r.o.

Tento trend sa rozhodla podporiť aj spoločnosť Henkel, ktorá má vo svojom portfóliu množstvo lepidiel a tmelov vhodných práve na domáce majstrovanie. „Myslíme si, že drobné opravy v domácnosti ako aj kreatívne využitie použitých materiálov zvládne s našimi produktmi každý. Práve preto vidíme v tomto segmente veľkú budúcnosť. Ľudia môžu šetriť peniaze, čas a ešte aj ochrániť životné prostredie. Ako bonus navyše získajú dobrý pocit z toho, že si veci opravili či vyrobili vlastnoručne,“ vysvetľuje Jiří Doležal, riaditeľ divízie Lepidlá a Technológie spoločnosti Henkel Slovensko. Práve vďaka snahe podporiť tento životný štýl založila spoločnosť Henkel Slovensko novú Facebookovú stránku s názvom Vlastnými rukami. Tá má ľudí inšpirovať a priblížiť im majstrovanie v domácnosti.

(zdroj: Henkel)

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok