Ako vybrať dlažbu na terasu? Vyberte si „Apple“ medzi terasovými dlažbami.

30. 06. 2014 Zdieľať

Dokončujete exteriér Vášho domu a rozmýšľate nad najlepším povrchovým materiálom na terasu a bazén? Ak chcete ten najlepší kompromis dizajnu, životnosti a údržby, pozrite si vzorky travertínových dlažieb na terasu.

Dlažba na terasu z travertínu je niečo nádherné  – stačí si vyhľadať fotky na internete či pozrieť niektorú zo stovky našich realizácii rozplýva sa p. Jakáb z firmy TRAVERT, s.r.o. Rovnako ako Apple vo svojej triede, i všetky terasy z travertínu sú nielen designovou záležitostou, ale i funkčné a praktické zároveň. Z vlastností môžeme spomenúť nasledovné: 

Originalita a nadčasový design, to je to čím sa kameň líši od bežných terasových materiálov – každý kus je vďaka farebnosti hornín a rozdielnemu žilovaniu či opracovaniu originál. Navyše má však jednoznačne najdlhšiu životnosť veď kameň je tu a bude milióny rokov, nejde o umelo vytvorený materiál, ktorý až po položení začne pracovať. Terasy z travertínu sú taktiež bezúdržbové a farebne stále, netreba ich každý rok pretierať – olejovať ako iné materiály.  Vďaka miernej pórovitosti sa na travertíne nešmyknete, preto je vhodný i okolo bazénov. Jedným z dôvodov prečo väčšina víl v USA či Austrálii má terasy z travertínu je jeho akumulačná schopnosť – na priamom slknu i pri 45 stupňoch totiž môžete naň stupiť bosou nohou. Večer pri grilovaní zase toto akumulované teplo uvoľňuje čo je mimoriadne príjemné. Je vidieť že i u nás ľudia rozumejú rozdielu medzi cenou a hodnotou. Sú ochotní si priplatiť  ( cena od 70€/m2) za kvalitu, i keď v dlhodobom  horizonte ide o najlepšiu voľbu , inak by sme nemali od roku 2010  viac ako 100 zrealizovaných projektov z travertínu, dodáva Jakáb. 


Ako vybrať dlažbu na terasu? Vyberte si „Apple“ medzi terasovými dlažbami.

1371203
TRAVERT s.r.o.

Bližšie informácie: www.travert.sk

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok