Bývanie pod strechou je v kurze!

07. 07. 2015
Zdieľať

Obytné podkrovie je stále obľúbené. Znamená úspornejšiu investíciu pri výstavbe, maximálne využitie priestoru pod strechou i zaujímavé architektonické možnosti. Domy so šikmou strechou navyše patria ku klasike. Podľa typu strešnej konštrukcie, a s tým súvisiaceho potrebného zateplenia, sa ponúka variant s priznanými krokvami.

Zateplenie nadkrokvovým systémom TOPROCK je ideálnym riešením pre tých, ktorí sa chcú kochať kráse priznanej drevenej konštrukcie krovu. Ocenia ho aj tí, ktorí nemajú priestoru nazvyš a musia počítať s každým centimetrom plochy. Toto riešenie totiž umožňuje využiť celý priestor podkrovia bez nutnosti znižovania podhľadov v interiéri. Spojenie dômyselne konštruovaných držiakov a izolácie z kamennej vlny ROCKWOOL umožňuje zatepliť strechu jednoducho a kvalitne a prispieva k zvýšeniu hodnoty domu. Systém TOPROCK je efektívnym riešením nadkrokvového zateplenia a ideálny spôsobom ako dosiahnuť energeticky úsporný štandard. Vhodne zvolená izolácia z kamennej vlny sa podieľa na ochrane ďalších komponentov strechy a predlžuje životnosť strešnej konštrukcie.  Je vhodný pre nízkoenergetické aj pasívne domy a drevostavby.

Zateplenie kamennou vlnou poskytuje výbornú tepelnú izoláciu a poteší aj z pohľadu akustických vlastností. V závislosti od strešnej krytiny v spojení so systémom TOPROCK dokáže znížiť hluk prenikajúci z vonku do podkrovia (možnosť dosiahnuť vzduchovú nepriezvučnosť konštrukcie až 56 Db). Izolácia z kamennej vlny je tvarovo stála a pružná. Vďaka tomu priľne ku konštrukcii, vyplní požadovaný priestor a zamedzí vzniku škár, čím sa minimalizujú tepelné mosty. Zachováva si svoju hrúbku, nezosadá a ostáva funkčná desiatky rokov. Účinne pri tom zamedzuje prehrievaniu podkrovia v lete a únikom tepla v zime. Podstatne tak znižuje náklady na klimatizáciu či vykurovanie.


Bývanie pod strechou je v kurze!

Bývanie pod strechou je v kurze!
ROCKWOOL Slovensko s.r.o.

www.rockwool.sk

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia