Ďalšie novoty v montovaných domoch

Ďalšie novoty v montovaných domoch

23. 04. 2009
Zdieľať

Medzinárodný koncern ELK-BIEN-ZENKER, jeden z lídrou európskeho trhu s montovanými domami, každoročne prichádza s novými technickými riešeniami v tejto oblasti. Na Slovensku ho zastupuje firma BIEN-HAUS Slovakia, ktorej tohtoročným prekvapením pre stavebníkov je stena THERMOWAND […]

Medzinárodný koncern ELK-BIEN-ZENKER, jeden z lídrou európskeho trhu s montovanými domami, každoročne prichádza s novými technickými riešeniami v tejto oblasti. Na Slovensku ho zastupuje firma BIEN-HAUS Slovakia, ktorej tohtoročným prekvapením pre stavebníkov je stena THERMOWAND PLUS s celkovou hrúbkou 34 cm a tepelným odporom viac ako 7 m² . K/W, ktorá sa stala štandardnou obvodovou stenou domov BIEN-ZENKER. Hoci je táto hodnota tepelného odporu steny mimoriadna, tohtoročné vylepšenia ňou zďaleka nekončia. Aj slovenskí stavebníci totiž chcú, aby sa parametre ich domov čo najviac priblížili pasívnym domom, preto sa zlepšila i tepelná izolácia podlahových a stropných konštrukcií. Okrem toho BIEN-HAUS Slovakia ponúka možnosť inštalovať riadené vetranie so spätným získavaním tepla, čím sa náklady na prevádzku domu opäť znížia. Možnosti zníženia prevádzkových nákladov sú však v domoch BIEN-ZENKER ešte širšie – napríklad pri využití dažďovej vody, solárnej energie či tepelných čerpadiel.

Viac informácií o novinkách BIEN-ZENKER sa dozviete, ak navštívte vzorový dom v Pezinku-Grinave alebo na internetovej stránke www.bienhaus.sk.

Kategória: Aktuality
Tagy: bienhaus
Zdieľať článok

Diskusia