Inšpirujte sa nápadmi na vianočné darčeky aj v elektronike

12. 12. 2011 Zdieľať

V roku 2011 bol najvýraznejším trendom na trhu so spotrebnou elektronikou nárast predaja smartfónov a tabletov. V predvianočnom období bude zvýšený záujem o produkty, ktoré sú „smart“ pokračovať. V rebríčku najžiadanejších darčekov sa ďalej určite umiestnia smart televízory, robotické vysávače, notebooky, herné konzoly, zrkadlovky, kávovary, kuchynské spotrebiče a produkty osobnej starostlivosti.

Na konci roka 2011 môžeme v sektore spotrebnej elektroniky vyhodnotiť za pojem roka 2011 prívlastok „Smart“. Prezentujú sa ním hlavne smartfóny, tablety a televízory. Prvé dve skupiny zaznamenali v uplynulom období výrazný nárast predaja a predstavujú silnú konkurenciu netbookom. Zaujímavou novinkou v tejto kategórii je smartfón, ktorý má rozmermi už blízko k malému notebooku Samsung Galaxy Note s 5,3 palcovým displejom. Zvýšený záujem je aj o smart televízory.


Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

Jedným z najväčších kandidátov na vianočný darček sú aj notebooky. Tento rok priniesla táto kategória rozšírenie sortimentu ultrabookov, špičkových a dizajnovo prepracovaných notebookov s minimálnymi rozmermi, kvalitným spracovaním a rýchlym štartom. Najnovšími zástupcami tejto kategórie sú extra tenké nové modely ASUS Zenbook,  ACER ASPIRE alebo SAMSUNG 900X.


Acer S3 Ultrabook

Acer S3 Ultrabook

Podobne ako v ostatných rokoch, očakávame zvýšený záujem o robotické vysávače, ktoré stále zvyšujú svoj podiel v kategórii. Na vianočný trh ponúkla značka  iRobot svoj najnovší špičkový model Roomba 780, ktorý je exkluzívne v ponuke predajní NAY Elektrodom a e-shopu www.nay.sk.


iRobot Roomba 780

iRobot Roomba 780

Rozširuje sa aj sortiment kapsulových kávovarov, ktoré priniesli vysoký štandard kvality a prípravy kávy do domácností za dobrú cenu. Najnovším prírastkom je inteligentný kávovar Bosch Tassimo, ktorý ponúka kávové špeciality Jacobs Krönung, čokoládu Milka a taktiež aj čaje.

Samostatnou kapitolou sú dizajnové výrobky, po ktorých sa siaha najmä počas Vianoc, keďže sú naozaj elegantným a nápaditým darčekom. Tu nájdete nádherné kúsky snáď v každej kategórii od hriankovačov, cez farebné fotoaparáty až po štýlové audiosystémy. Zaujímavým tipom je špičková novinka digitálny fotoaparát s vymeniteľným objektívom Nikon 1 J1 alebo zrkadlovka NIKON D3100 v červenom prevedení.


Nikon D3100

Nikon D3100

V neposlednom rade stoja za zmienku novinky a hity v malej bielej technike ako vysoko účinný a tichý odšťavovač ZELMER JP1500 so špeciálnou technológiou pomalého lisovania, ktoré oveľa lepšie zachováva vitamíny a vlákninu ako klasické odšťavovače, parné generátory ako Tefal Pro Express, ktorý oproti klasickej žehličke ponúka 6- krát viac pary a možnosť žehliť viacero vrstiev bielizne naraz, či parný hrniec Tefal Clipso Control s 3-krát rýchlejším varením ako v bežnom hrnci.

 

Viac na www.nay.sk


Kategória: Aktuality
Tagy: elektronika nay Samsung tefal
Zdieľať článok