Marcové číslo časopisu Môj dom v predaji

10. 03. 2012 Zdieľať

S televízorom alebo bez? Spávate dobre? A ako sa prebúdzate? Pýta sa hneď v úvode článku o spálňach Kamila. A ako zaspávate? To by zasa zaujímalo hneď na úvod časopisu mňa.

Tento mesiac sme sa totiž pomerne dosť podrobne venovali spálňam a mne sa opäť potvrdili tie veci s kováčovou kobylou a šustrovymi deťmi – spálňa u nás doma vyzerá ako jeden veľký záporný príklad (vrátane sušiaka na bielizeň a počítača s horou roboty). Priznávam sa bez mučenia. Bývame totiž v byte, kde toto riešenie bolo tým najmenším zlom. Asi jediná vec, na ktorej negatívnom pôsobení na spánok sa odborníci zhodujú, a my ju v spálni nemáme, je televízor. Ale väčšinou aj tak zaspávam práve pred ním. Televízny program mi totiž v priebehu niekoľkých minút vymetie z hlavy akúkoľvek zásadnú myšlienku a ja usínam s hlavou prázdnou ako nepopísaný list papiera, bez prenasledovania nedokončenými článkami, nepríjemnými telefonátmi, neumytými oknami a jóbovkami z rodičovského. Je to niečo ako rozprávka na dobrú noc. Aj keď možno v trochu poklesnutej forme. Väčšina kolegýň je na lepšej úrovni – zaspávajú s knižkou. (Oliver z webov dokonca žiadny televízor nemá. Lenže on je mladý a má lepší program.) Ja pri knižke nezaspím – buď je dobrá a mňa zaujíma, ako to bude pokračovať, takže čítam až do rána, alebo je nanič a rozčuľuje ma, že sa vytlačený text nedá redigovať. Podľa môjho malého prieskumu v najbližšom okolí asi polovica dospelej populácie zaspáva pred televízorom, aj keď je to nezdravé, a minimálne v päťdesiatich percentách bratislavských bytov majú televízor v spálni. Elektrosmog–neelektrosmog. Ľudia majú zrejme sklon robiť aspoň občas veci, ktoré by sa robiť nemali.

A ako zaspávate vy? Čo vás pred spaním privedie na iné myšlienky? Knižka, časopis alebo televízor? A máte televízor v spálni? Tak toto by ma zaujímalo. Traja z tých, ktorí odpovedia v malej ankete na našej stránke www.mojdom.sk, dostanú predplatné Môjho domu alebo niektorú z knižiek z nášho vydavateľstva.

🙂 Erika Kuhnová

Nahliadnite do obsahu:

 

  Voľná vstupenka na veľtrh CONECO/Racioenergia 2012


Marcové číslo časopisu Môj dom v predaji

1083265


Marcové číslo časopisu Môj dom v predaji

1083266

Z OBSAHU:

str. 26
Byt s priečkou-nepriečkou

Aby bol malý byt zariadený šik a ešte k tomu aj prakticky, chce to dobrý nápad. Alebo ešte lepšie – niekoľko nápadov. Medzi plochou, ktorú máte k dispozícii, a potrebou šikovných riešení pritom obvykle platí nepriama úmera – čím menej miesta, tým viac premýšľania. Bytíku, ktorý sme navštívili tento mesiac, sa ich dostalo presne toľko, koľko potreboval.


Marcové číslo časopisu Môj dom v predaji

1075428

str. 40
Ako si kto ustelie, tak bude spať

Spávate dobre? Keď ráno vstávate z postele, cítite sa plní energie alebo vám neustále čosi sedí na pleciach a nevládzete vstať? Dodržiavate zdravú životosprávu, pred spaním sa nenapchávate, potrpíte si na večerné uspávacie rituály, ktoré majú zaručene priniesť kvalitný spánok, no stále je niekde problém? Skúste sa poobzerať okolo seba. Na kvalitu spánku totiž pôsobí aj množstvo ďalších faktorov, ktoré môžeme ovplyvniť.


Marcové číslo časopisu Môj dom v predaji

1075427

str. 98
Šaty robia človeka,
dom vám spraví fasáda

Je to tak, oblečením môžete vyslať do okolia o sebe množstvo informácií, ktoré majú vplyv na ďalšiu komunikáciu. Podobne je to aj s domom. Jeho oblečenie – fasáda – mnohé vypovedá o svojom majiteľovi. Aký má vkus, či inklinuje k tradičnej alebo skôr k modernej architektúre, či je ochotný experimentovať, alebo sa prispôsobiť okoliu… Všetky tieto informácie môže dom do sveta kričať alebo len decentne naznačovať svojou fasádou.


Marcové číslo časopisu Môj dom v predaji

1075440

str. 114
Chata na záhrade
nie je záhradná chatka

Do malebného údolia medzi Strážovskými vrchmi a Javorníkmi sme sa vybrali pozrieť dom s neobvyklou architektúrou a, ako sme zistili neskôr, so zaujímavým príbehom. Keby investorovi objektu s názvom Víkendový dom ukázali jeho budúcu podobu vo chvíli, keď prvýkrát prekročil prah ateliéru Pokorny architekti, asi by sa z chuti zasmial a potom by rázne povedal nie. Dnes je napriek tomu jeho spokojným majiteľom.


Marcové číslo časopisu Môj dom v predaji

1075438

Viac sa dočítate v najnovšom vydaní časopisu Môj dom marec 2012


Marcové číslo časopisu Môj dom v predaji

1073895
IKEA a.s.,

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis časopis Môj dom marec
Zdieľať článok