Zdroj: Môj dom 3/2022

Marcový Môj dom je plný sviežich jarných inšpirácií, dobrých nápadov a praktických rád

04. 03. 2022 Zdieľať

Jar nás láka von, do prírody a do záhrad, preto sme veľkú časť marcového Môjho domu venovali práve záhradám. Ak tá vaša ešte nie je dokonalá, nezúfajte. V našom jarnom vydaní nájdete rady, ako si vytvoriť moderný záhradný priestor, hoci aj na malej ploche. No a okrem „teórie“ prinášame na celých 24 stranách aj praktické ukážky – návštevy v nádherných a inšpiratívnych záhradách nielen z našich končín.

To, že Slováci dokážu vytvárať naozaj krásne interiéry, ktoré sú nielen útulné, ale aj praktické, ukázala aj naša decembrová súťaž o najkrajší interiér (mimochodom, víťazov nájdete práve v tohtomesačnom vydaní). A potvrdzujú to aj návštevy v zaujímavých domoch a bytoch, ktoré v Mojom dome nechýbajú ani tento mesiac – podrobne vám ukážeme napríklad premenu panelákového trojizbáku v Košiciach, a zavedieme vás aj do útulného bungalovu neďaleko Žiliny, ktorý si jeho majitelia sami nielen postavili, ale aj zariadili.

Tipy na krásne zariadenie či rôzne vychytávky do interiéru však nájdete nielen v návštevách. Na marec sme pre vás vybrali 50 sladkých doplnkov a dekorácií v pastelových farbách, ktoré dokážu vniesť radosť aj do toho najtmavšieho kúta. Okrem toho vám predstavíme interiérový štýl ikigai, nadčasové vecičky pre detičky, nápadité miesta na odkladanie, trendové hexagony a mnoho ďalšieho. Samozrejme, venovali sme sa aj praktickým témam. Napríklad tomu, aký materiál zvoliť pod umývadlo. Skĺbiť požiadavky na vzhľad, odolnosť aj cenu totiž v tomto prípade nie je vôbec jednoduché. Podrobne sme si posvietili aj na robotické vysávače a v redakčnej kuchyni sme otestovali hriankovače. Zaujíma vás, ktorý je ten naj a prečo?

Ak plánujete stavať, určite by ste nemali vynechať ani našu stavebnú prílohu. Dozviete sa v nej napríklad čo všetko ponúkajú dnešné tepelné čerpadlá, poradíme vám s výberom murovacieho materiálu, a tí, ktorí chcú aj sami priložiť ruku k dielu, tu nájdu návod na položenie korkovej podlahy systémom angle-angle.

Marcové vydanie časopisu Môj dom vychádza 4. 3. Môj dom kúpite vo všetkých dobrých novinových stánkoch a predajniach tlače, v obchodných reťazcoch a na čerpacích staniciach. Objednať si ho môžete aj na stránkach www.jagastore.sk, www.predplatne.jaga.sk a www.alza.sk.

Môj dom 3/2022

Zdroj: Môj dom 3/2022

Z obsahu vyberáme

Moderná záhrada

Ako vytvoriť modernú záhradu, ktorá bude vyhovovať súčasnému životnému štýlu, bude krásna aj praktická zároveň? Aké zvoliť rastliny či materiály, ako si poradiť s malým priestorom aj ako doň začleniť drobné stavby? Všetko dôležité sa dočítate v Katkinom článku. A dozviete sa aj to, čím nahradiť trávnik – samozrejme, ak ste zástancami záhrady bez trávnika.

Môj dom 3/2022

Zdroj: Môj dom 3/2022

Zelená oáza

S radovou zástavbou a malými pozemkami sa u nás stretávame čoraz častejšie. Ak je to aj váš prípad, môžete sa inšpirovať záhradou na úzkom pozemku za domom v typickej londýnskej radovke, do ktorej vás zavedieme v marcovom Mojom dome. Vďaka dômyselnému členeniu sa totiž stala doslova oázou pre celú rodinu, je štýlová a útulná, a pritom celkom nenáročná na údržbu.

Môj dom 3/2022

Zdroj: Môj dom 3/2022

Vlastnými rukami

V najnovšom vydaní Môjho domu môžete spolu s Katarínou nazrieť aj do útulného bungalovu, ktorý si vlastnoručne postavila aj zariadila sympatická mladá dvojica: on je mimoriadne zručný, ona má zasa veľký cit pre dizajn a zariaďovanie. Výsledkom ich spoločných talentov je sympatický, slnkom zaliaty domček, v ktorom panuje mimoriadne prívetivá atmosféra.

Môj dom 3/2022

Zdroj: Môj dom 3/2022

Ako vybrať dosku pod umývadlo

Krycia doska skrinky je dominantou kúpeľne a určite najdôležitejšou časťou kúpeľňového nábytku. Neexistuje pritom univerzálne najvhodnejšie riešenie. Aj tu totiž ide o hľadanie kompromisu medzi našimi predstavami a nárokmi, a v neposlednom rade aj cenou. Ak si lámete hlavu nad najvhodnejšou voľbou práve do vašej kúpeľne, pomôže vám náš článok – podrobne v ňom predstavujeme všetky materiály, ktoré nájdete v ponuke výrobcov.

Môj dom 3/2022

Zdroj: Môj dom 3/2022

Z čoho stavať?

Plánujete stavať dom a rozhodli ste sa pre murovaný? Potom by ste si mali odpovedať ešte na niekoľko otázok: napríklad aký typ tvaroviek použijete a či budú obvodové múry zateplené alebo jednovrstvové. Každé riešenie má totiž svoje pre aj proti. Veľa užitočných informácií, vrátane výberu z ponuky murovacích materiálov aj s cenami, pritom nájdete v stavebnej prílohe marcového Môjho domu.

Môj dom 3/2022

Zdroj: Môj dom 3/2022

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis Môj dom záhradné inšpirácie
Zdieľať článok