Najlepším exponátom výstavy Aqua-therm 2011 je Tiger Condens

04. 03. 2011 Zdieľať

Najlepším exponátom výstavy Aqua-therm 2011 je Tiger CondensZnačka PROTHERM odštartovala na medzinárodnom veľtrhu predaj novej generácie závesných kondenzačných kotlov Tiger Condens. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam získal nový kotol na Aqua-therme 2011 prestížne ocenenie „Zlatá medaila za najlepší exponát“, ktoré mu udelila komisia zložená z popredných odborníkov v oblasti technického zabezpečenia budov.

Kotol so systémom zabudovaných zásobníkov z nerezovej ocele je skvelou voľbou pre domácnosti s vysokými nárokmi na tepelný komfort a dodávku teplej vody. Patentovaná technológia ISODYN umožňuje kotlu zabezpečiť také množstvo teplej vody ako kotlom so samostatným veľkým zásobníkom. Tiger Condens má vysoký výkon a jedinečné schopnosti pri príprave teplej vody – s prietokom až 18,5 litra teplej vody za minútu. Okrem toho zaisťuje veľmi rýchle dohrievanie teplej vody v zásobníkoch po ich vyprázdnení. Nový kotol pracuje s obzvlášť zníženou produkciou emisií, šetrí náklady a je efektívny. Keďže sú všetky hydraulické komponenty umiestnené v dobre izolovanom puzdre, redukujú sa aj tepelné straty a hlučnosť.

 

Úsporné riešenia pre vykurovanie a prípravu teplej vody

Okrem najnovšej kondenzačnej techniky mali návštevníci výstavy možnosť zoznámiť sa v stánku značky PROTHERM tiež s inovovaným radom závesných plynových kotlov Panther. Kotol disponuje novou hydroskupinou s lepšie dostupnými komponentmi, ktorá uľahčuje servis. Užívatelia rovnako ocenia tiež jednoduché ovládanie na prehľadnom LCD displeji. Inovácie priniesla značka aj v oblasti závesných plynových kotlov Gepard. Kotly v prevedení turbo alebo komínové s prípravou teplej vody prietokovým spôsobom v doskovom výmenníku sa vyznačujú elegantným dizajnom, novou hydroskupinou, novými funkciami Leto-Zima a Prázdniny a jednoduchým ovládaním. V minulom roku rozšírila značka PROTHERM sortiment tiež o novú verziu elektrických kotlov Raja na vykurovanie s možnosťou prípravy teplej vody v externom zásobníku. Kotly sú vybavené elektronickým ovládaním s funkciou plynulej modulácie výkonu v stupňoch po 1, 2 alebo 2,3 kW v závislosti od typu kotla. Moderným prvkom kotla je integrovaný hydraulický blok používaný aj v plynových kotloch. Bohatý sortiment značky PROTHERM dopĺňa solárna zostava HelioSet s beztlakovým systémom drainback. Systémy HelioSet sú založené na unikátnych princípoch fungovania – s voľným stečením solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka. Výhodou tohto riešenia je kompaktnosť, zjednodušená inštalácia a spoľahlivosť.

Viac informácií o sortimente značky PROTHERM získate na stránke www.protherm.sk.

 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok