Nové tepelné čerpadlá zem | voda pre rodinné domy

Nové tepelné čerpadlá zem | voda pre rodinné domy

25. 09. 2015
Zdieľať

Spoločnosť STIEBEL ELTRON, nemecký líder na trhu s tepelnými čerpadlami, aktuálne uviedol na trh nové tepelné čerpadlá zem | voda WPF/WPC. Jeho základnými atribútmi sú inovačná technika, nezávislou skúšobňou overené vysoké výkonové čísla, vysoká kvalita spracovania v jednom z najmodernejších závodov na výrobu tepelných čerpadiel nielen v Nemecku, ale i na svete a jedinečný dizajn.

Prednosti novej rady 

Zvýšené výkonové čísla

Použitím nových modelov kompresorov Scroll a tepelných výmenníkov, špeciálne vyvinutých pre tepelné čerpadlá zem | voda a vstavaných úsporných elektronicky riadených čerpadiel primárneho aj vykurovacieho okruhu, bolo dosiahnuté zvýšenie výkonového čísla až o 0,4. Výkonové číslo 5,01, dosahované u variantu WPF/WPC 10, patrí medzi najvyššie na trhu a to podľa prísnejšej platnej normy EN 14511 (nie podľa pôvodnej EN 255).


Nové tepelné čerpadlá zem | voda pre rodinné domy

1632657
TATRAMAT – ohrievače vody, s.r.o.

 

Nový regulátor WPMi 3

Nový ekvitermický regulátor je vybavený ovládacím panelom, prehľadným dotykovým displejom. Ovládacie menu bolo kompletne prepracované a užívateľsky aj servisne príjemná štruktúra menu je zhodná s webovým rozhraním ISG, ktoré je už úspešne dodávané od minulého roku. Toto rozhranie umožňuje diaľkovú správu prevádzky tepelného čerpadla a servisnú diagnostiku.

Vysoká miera integrácie

Prístroje novej generácie sa vyznačujú vysokou mierou integrácie príslušenstva tepelného čerpadla. Cieľom je skrátenie doby montáže, obmedzenie nevhodnej voľby príslušenstva, ale aj minimalizácia chýb pri montáži. Novo použitým prvkom je multifunkčná skupina – monoblok, ktorý nachádza použitie nielen u našich tepelných čerpadiel, ale aj u integrálnych ventilačných prístrojov s tepelným čerpadlom. Obsahuje elektrokotol (až 8,8 kW), trojcestný prepínací ventil pre prepínanie medzi prípravou teplej vody a vykurovaním. Zároveň multifunkčná skupina obsahuje poistný a odvzdušňovací ventil vykurovacieho okruhu. Integrované sú aj senzory teplôt, tlaku a prietoku, ktoré slúžia medzi iným aj k meraniu tepla dodaného tepelným čerpadlom. V tepelnom čerpadle WPF sú vstavané aj expanzné nádrže primárnej aj vykurovacej strany.

Veľmi tichá prevádzka

Nový typ kompresora, vyznačujúci sa nízkou hlučnosťou, v spojení s ďalšími protihlukovými opatreniami, ako sú robustná konštrukcia skrine prístroja so špičkovou protihlukovou izoláciou, oddelenie základu kompresora od skrine, sériovo dodávané pružné tlakové hadice a antivibračné prevedenie nožičiek, zaručuje extrémne nízku hlučnosť tepelného čerpadla.

Zlepšenie transportných možností

Pri vývoji prístrojov sa myslelo aj na jednoduchú prepravu na miesto inštalácie. Tepelné čerpadlá typu WPC umožňujú jednoduché a rýchle oddelenie zásobníkového modulu od modulu tepelného čerpadla. Pri transporte do horšie prístupných priestorov (napr. pivnica) je tak možné s výhodou túto možnosť využiť.

Dizajn

Jedinečný vzhľad prístroja nadväzuje na novú dizajnovú koncepciu prístrojov STIEBEL ELTRON v tejto oblasti a je držiteľom prestížnych svetových cien dizajnu (napr. Red Dot Awards). Nové tepelné čerpadlá zem | voda sú ponúkané v dvoch variantoch: pod označením E pre vykurovanie a prípravu teplej vody a pod označením cool pre vykurovanie alebo pasívne chladenie a prípravu teplej vody. Pri konštrukčnej rade cool sú už vstavané prídavný výmenník tepla a trojcestný prepínací ventil, potrebné pre pasívne chladenie, to znamená využitie nízkej teploty v primárnom okruhu v letných mesiacoch (hlavne zemných vrtov) pre chladenie objektu bez zopnutia chladiaceho okruhu.

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia