Patentované zateplenie

Patentované zateplenie

30. 04. 2015
Zdieľať

FRONTROCK MAX E je predovšetkým určený na zateplenie obvodových stien domu. Unikátna patentovaná dvojvrstvová izolačná doska z kamennej vlny má tuhú vrchnú vrstvu, ktorá má zhruba 2 cm, je označená nápisom ROCKWOOL TOP a účinne odoláva riziku mechanického namáhania. Zároveň ponúka lepšiu prídržnosť stierkovej hmoty a tiež bezpečnú montáž. Mäkká spodná časť fasádnej dosky zaručuje dobré priľnutie k podkladu a prispôsobenie sa prípadným miernym nerovnostiam fasády.

FRONTROCK MAX E je nehorľavý. Jeho nízka hmotnosť zjednodušuje manipuláciu pri stavbe. Je hydrofobizovaný a vyniká aj tepelnoizolačnými vlastnosťami. Súčiniteľ tepelnej vodivosti činí 0,036 W.m-1.K-1

Stavbárov zaujme jednoduchou montážou – kotvenie je rovnaké ako pri štandardných jednovrstvových doskách a je možné vybrať si medzi kotvením povrchovým alebo zápustným. Pri zápustnej montáži sa využívajú kotvy určené pre zvolený systém ETICS. Na murivo sa doska upevňuje lepiacou hmotou a potom sa prichytí kotviacim prvkom určeným pre vybraný systém. Na dosku sa následne nanesie základná vrstva pozostávajúca zo stierkovej vrstvy s výstužnou sieťkou. Ďalej nasleduje penetračný náter a prefarbená štruktúrovaná omietka. Pri realizácii je nutné dodržiavať postup stanovený požiadavkami ETICS. Zateplenie vlastnej fasády je najlepšie zveriť preškolenej realizačnej firme. 


FRONTROCK MAX E

FRONTROCK MAX E
ROCKWOOL Slovensko s.r.o.

Fasádna doska FRONTROCK MAX E je súčasťou viacerých certifikovaných systémov ETICS a predstavuje ideálnu izoláciu pre všetky typy budov, a to vrátane nízkoenergetických a pasívnych domov. Podstatne znižuje nežiaduci únik tepla konštrukciou, ale súčasne vďaka svojej štruktúre umožňuje domu dýchať. Pretože dobre izoluje zvuk, pomáha znížiť hluk prenášaný zvonku do interiéru, čím zlepšuje komfort bývania. Ďalším plusom je, že kamenná vlna je klasifikovaná ako nehorľavý materiál (reakcia na oheň A1), čo zvyšuje požiarnu odolnosť fasády a celkovú bezpečnosť domu. A keďže je prírodným materiálom, je recyklovateľná a šetrná k životnému prostrediu.

Viac informácií nájdete na www.rockwool.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: materiál zateplenie
Zdieľať článok

Diskusia