Fasáda reflex
Zdroj: Austrotherm

Chytrá izolácia so sivým polystyrénom Austrotherm GrEPS Reflex

28. 07. 2022 Zdieľať

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS Reflex je inovatívny produkt upravený špeciálnou reflexnou povrchovou vrstvou. Je vhodný na zateplenie obvodového plášťa aj pasívnych a nízkoenergetických domov a aj na dodatočné zateplenie starších domov. S vynikajúcou lambdou 0,031 má aj pri menších hrúbkach izolácie vysoký tepelný odpor.

Prečo je sivý polystyrén Reflex chytré riešenie na fasádu?

Najväčšou výhodou tepelnoizolačnej dosky Austrotherm GrEPS® 70 Fasádny Reflex je, že má špeciálnu povrchovú úpravu. Je pokrytá reflexnou vrstvou, ktorá počas teplých slnečných dní zabraňuje prehrievaniu polystyrénu.

Tepelná izolácia

Zdroj: Austrotherm

  • špeciálna reflexná povrchová vrstva zjednodušuje v letnej sezóne aplikáciu izolačných dosiek
  • reflexný náter minimalizuje negatívny vplyv UV žiarenia a eliminuje sa povrchová teplota na izolácii v priebehu jej aplikácie

Vďaka prímesi grafitu má sivý polystyrén lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén – až o 23 %. Znamená to, že v pri rovnakej hrúbke dosahuje vyššie úspory tepla ako biely polystyrén. Alebo na dosiahnutie rovnakých tepelnoizolačných parametrov vám stačí sivý polystyrén menšej hrúbky. Úspora hrúbky ušetrí nielen potrebný objem izolácie, ale aj pomocné materiály. Stačí použiť napr. kratšie kotvy, parapety, užšie atikové plechy, ostenia okien.

Na zateplení fasády RD môžete na energiách na vykurovanie ušetriť až 16 %, pri porovnaní zateplenia fasády sivým a bielym polystyrénom rovnakej hrúbky.

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS® Reflex je výborná alternatíva aj na obnovu starších domov, na ktorú môžete pri splnení daných podmienok získať finančný príspevok.

Zatepľovanie s tepelnoizolačnými doskami Austrotherm GrEPS Reflex si nevyžaduje špeciálne postupy. Práca s  grafitovým polystyrénom je vďaka nízkej hmotnosti jednoduchá, ľahko sa s ním manipuluje. Nie je potrebné pri práci s ním používať špeciálne nástroje.

Práca na fasáde

Zdroj: Austrotherm

Fasáda reflex

Zdroj: Austrotherm

Chystáte sa zatepľovať? Využite špeciálnu letnú akciu

Pri kúpe sivého polystyrénu Austrotherm GrEPS® 70 Fasádny Reflex hr. 10, 15 alebo 20 cm na plochu 130 m2 k nemu dostanete zdarma 450 kg špeciálnej lepiacej stierky Baumit StarContact. Akcia platí od 18. 7. do 16. 9. 2022. Počas nej je aj reflexný náter zdarma.

Stierka Baumit a sivý polystyrén Austrotherm

Zdroj: Austrotherm

Viac info na www.reflex.austrotherm.sk

Zdroj: PR článok Austrotherm

Kategória: Materiály
Tagy: zateplenie zateplenie fasády
Zdieľať článok