Posledná príležitosť prihlásiť sa do študentskej súťaže Axor H2O story

10. 05. 2012 Zdieľať

Už iba posledný týždeň zostáva študentom architektúry a dizajnu na vysokých technických a umeleckých školách a univerzitách v Českej a Slovenskej republike na odovzdanie svojej práce na tému voda v architektúre v rámci medzinárodnej študentskej súťaže Axor H2O story. Práca musí byť doručená najneskôr 15. mája na sekretariát súťaže.

 

Inšpiratívna téma i netradičné ceny prvého ročníka medzinárodného študentskej súťaže Axor H2O story vzbudili záujem študentov. Ich úlohou je spracovať tému vody v architektúre. Výsledkom by mal byť návrh kúpeľne, ktorá je nielen kulisou H2O story súčasnosti, ale má tiež význam pre život moderného človeka v súvislosti s jeho (ne) obvyklými hygienickými návykmi a rituálmi. Súťaž vyhlásila spoločnosť Hansgrohe v spolupráci s vydavateľstvom Jaga Media, s. r. o.
 
Prostredníctvom registračného formulára na webovej stránke www.h2ostory.sk sa hlásia poslucháči rôznych vysokých škôl i ročníkov zo Slovenska i Českej republiky. „Sme presvedčení, že študentov oslovila nielen originálna hlavná cena, ale najmä samotná téma zadania. Nemali sme v úmysle zväzovať ruky materiálovými ani priestorovo-dispozičnými limitmi. Veríme, že prihlásené práce budú o to inovatívnejšie a originálne,“ hovorí Ladislav Grebec, konateľ spoločnosti Hansgrohe.
 
Možnosť prihlásiť sa do súťaže bude otvorená pre všetkých záujemcov už len do 15. mája do 16.00 hod. Najneskôr vtedy musia byť práce fyzicky doručené na sekretariát súťaže v Bratislave alebo v Prahe. Študenti z Českej republiky musia svoje práce odovzdať najneskôr do 15. 5. 2012 do 16 hodiny na sekretariát súťaže do vydavateľstva Jaga Media na Pražskej ulici 18 v Prahe. Študenti zo Slovenska musia svoje práce odovzdať najneskôr do 15. 5. 2012 do 16 hodiny na sekretariát súťaže spoločnosti Key Communications na Michalskej ulici 3 v Bratislave. Každý účastník je tiež povinný zaregistrovať sa vyplnením registračného formulára na webovej stránke www.h2ostory.sk, najneskôr do 15. 5. 2012
 
O najlepšom návrhu, ktorý bude fyzicky predstavený verejnosti na prestížnej výstave Designblok 2012 v Prahe, rozhodne odborná porota. Novým členom poroty za vyhlasovateľa je Manuel Züfle, ktorý sa podieľa na výrobe kolekcií Axor v spolupráci so svetoznámymi  dizajnérmi a architektmi. Víťaz sa okrem fyzickej realizácie svojho súťažného návrhu osobne stretne aj s dizajnérom Philippom Starckom.
 
O najlepšom návrhu však bude môcť okrem odbornej poroty rozhodnúť aj široká verejnosť. On-line hlasovanie verejnosti sa spustí veľmi krátko po uplynutí termínu pre odovzdanie súťažných prác. Prebiehať od 7. 6. 2012 do 31. 08. 2012 na súťažných stránkach www.h2ostory.sk. Víťaz hlasovania verejnosti, ktorý získa najvyšší počet hlasov, bude mať možnosť stretnúť sa osobne s Philippom Starckom v Berlíne počas predstavenia jeho novej dizajnovej kolekcie.
 
Členovia medzinárodnej odbornej poroty:
 
Jaroslav Wertig (CR)
Jerry Koza (CR)
Rudolf Netík (CR)
Kalin Cakov (SR)
Viktor Šabík (SR)
 
Za vyhlasovateľa:
 
Matej Šišolák (Jaga Media)
Manuel Züfle (Axor)
 
Viac informácií nájdete na www.h2ostory.sk

 

Kategória: Aktuality
Tagy: axor súťaž
Zdieľať článok