Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., zmierňuje dopady povodní

27. 06. 2011 Zdieľať

Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., opäť podáva pomocnú ruku občanom, ktorí potrebujú finančné prostriedky na odstraňovanie následkov povodní. ,,Povodne síce napáchali najviac škôd v okresoch Pezinok a Trnava, ak by ale počasie vyčíňalo aj v iných lokalitách, ochotne pomôžeme aj občanom z týchto regiónov,“ vysvetľuje Ing. Imrich Béreš, predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.

PSS, a. s., ponúka program pomoci, v rámci ktorého:
1. úverovým klientom PSS, a. s., ktorí už čerpajú úver alebo medziúver, umožní odložiť splátky až o 6 mesiacov; žiadosti o odklad budú prednostne spracované,
2. žiadosti o nové úvery na opravu a rekonštrukciu, prípadne kúpu nového obydlia spracuje  PSS, a. s., prednostne, navyše bez  poplatku za spracovanie úveru. Občania si môžu vybrať z celej ponuky úverov Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.

O odklad splátok, prípadne o nový úver na bývanie, môže požiadať každý klient PSS, a. s., alebo občan, ktorého obydlie bolo poškodené alebo zničené povodňou. Môže tak spraviť až do 30. septembra 2011. Súčasťou žiadosti musí byť potvrdenie obce, že klientova nehnuteľnosť bola zaplavená alebo poškodená prívalovými vlnami, a že dlžník alebo spoludlžník majú v tejto nehnuteľnosti trvalý pobyt; priložiť treba aj dve fotografie poškodeného alebo zničeného domu. Pri čerpaní úveru na bývanie môže klient okrem tradičného dokladovania použitia finančných prostriedkov využiť aj správu z obhliadky objektu obchodným zástupcom  PSS, a. s.

,,Na pomoc v rámci povodňového programu v roku 2010 sme umožnili odklad splátok desiatkam klientov a na obnovu sme poskytli zvýhodnené úvery za viac ako 1,5 milióna eur. Verím, že aj v tomto roku pomôžeme aspoň sčasti tým spoluobčanom, ktorí sa musia čo najskôr vyrovnať s následkami prírodnej katastrofy,“ konštatuje Ing. Imrich Béreš, predseda Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.

Kategória: Aktuality
Tagy: pss
Zdieľať článok