Sadrokartónová doska Activ’Air® – naozaj zdravé bývanie

Sadrokartónová doska Activ’Air® – naozaj zdravé bývanie

17. 06. 2014 Zdieľať

Rigips, významný výrobca a dodávateľ sadrokartónových systémov, prináša na slovenský trh novinku - zdravú sadrokartónovú dosku s technológiou Activ’Air® ako trvalé riešenie na skvalitnenie vášho ovzdušia doma či v kancelárii.

Konečne sú už aj u nás dostupné zdravé sadrokartónové dosky Activ’Air® a akustické dosky Gyptone s technológiou Activ’Air®. Tieto tzv. zdravé dosky neutralizujú voľne prchavé látky v ovzduší, najmä formaldehyd. V pozadí novej technológie Activ’Air® sa skrýva špecifická zložka, ktorá nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie. Activ’Air® pracuje rýchlo a jednoducho – formaldehyd v interiéri zneškodní v troch krokoch – pohltí, rozloží a zabráni spätnému vylučovaniu. Ide teda o konečný a nezvratný proces, ktorého účinnosť potvrdili aj výsledky testovania v nezávislých laboratóriách Eurofins. Podľa nich: 
• Activ’Air® trvalo odstraňuje tri štvrtiny škodlivých látok v ovzduší,
• Activ’Air® nestráca účinnosť ani po úprave povrchu maľovaním alebo tapetovaním bežnými materiálmi,
• Activ’Air® nevylučuje spätne škodlivé látky,
• Activ’Air® čistí ovzdušie v interiéri až 50 rokov. 

S technológiou Activ’Air® vyvinul Rigips konštrukčné technické riešenie, ktoré zlepšuje kvalitu ovzdušia v interiéroch a zvyšuje komfort bývania. Sadrokartónové dosky Activ’Air® je možné použiť na všetky typy konštrukcií, kde sa používajú aj bežné sadrokartónové dosky a pri ich montáži sa používajú rovnaké technologické postupy ako pri bežných sadrokartónových doskách. Jedinou podmienkou je použitie difúzne otvorených farieb alebo tapiet pri finálnej úprave.


Sadrokartónová doska Activ’Air® – naozaj zdravé bývanie

Sadrokartónová doska Activ’Air® – naozaj zdravé bývanie
Saint-Gobain Construction Products, divízia Rigips

Ak aj vy chcete bývať zdravšie, informujte sa o zdravej sadrokartónovej doske Activ’Air® v každých dobrých stavebninách. Pre bližšie informácie o dostupnosti produktu kontaktujte obchodno-technických poradcov, ktorých nájdete na www.zdravadoska.sk v sekcii Kontakty Rigips. 

Kontakt:  
Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.  
Divízia Rigips  
Vlárska 22  
917 01 Trnava  
www.rigips.sk

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok