Šetrnejšia alternatíva k slanej vode v bazéne

Šetrnejšia alternatíva k slanej vode v bazéne

28. 03. 2018 Zdieľať

Voda v bazéne s MagnaPool™ systémom je mimoriadne šetrná k pokožke, nedráždi oči a dosahuje maximálnu čistotu. Má liečivé účinky na citlivú pleť a všetky kožné problémy. Horčík pôsobí na kožu ako magnet, a tým pomáha detoxikovať pokožku aj telo od nečistôt. Zmenšuje póry a udržuje pokožku jemnú, hladkú a zdravú. Pomáha zmierňovať telesné ťažkosti, podporuje zdravý spánkový cyklus, uvoľňuje stres a úzkosť, poskytuje energiu svalom a omladzuje telo.

Magnézium je mimoriadne prospešný prvok z prírody.


Šetrnejšia alternatíva k slanej vode v bazéne

2149259

Nachádza sa v morskej vode, rovnako aj v ľudskom tele a v každom živom tkanive. Horčík je jedným zo základných minerálov potrebných pre naše telo a jeho zdravie. Kúpele obohatené horčíkom sú uznávané už mnoho rokov. Zdravie buniek sa ďalej premieta do celkového zdravotného stavu a kondície človeka.


Šetrnejšia alternatíva k slanej vode v bazéne

2149263

Ako MagnaPool™ funguje?

Hlavným a najcennejším prvkom sú minerály magnézia, ktoré sa získavajú z mora a obsahujú chlorid horečnatý (MgCl2). Tie sa potom rozpustia v bazénovej vode, podobne ako v prípade zariadenia na úpravu slanej vody. 

O samotnú úpravu vody sa stará zariadenie MagnaPool™, ktorého elektrolytickou komorou preteká voda s rozpustenými minerálmi (dávkovanie 5 kg/m3). Vďaka elektrolýze vzniká plynný chlór. Ten dezinfikuje vodu. Minerály magnézia obsahujú magnéziové mlieko, ktoré funguje ako prírodný vločkovač. Výsledkom je krištáľovo čistá voda.


Šetrnejšia alternatíva k slanej vode v bazéne

2149261

K zariadeniu MagnaPool™ možno dokúpiť modul na meranie a úpravu pH. Filtrovanie vody by malo prebiehať cez filtračné médium tvorené granulami z filtračného skla. To zaistí maximálnu účinnosť pri filtrácii vody a tiež veľkú úsporu vody pri preplachovaní filtrácie (až o 75 %). MagnaPool™ prirodzene spomaľuje vytváranie chloramínových molekúl (viazaného chlóru), ktoré môžu spôsobiť nepríjemný zápach, dráždenie kože a očí. Nárast chloramínov je až 4-krát nižší než pri klasickej úprave vody, takže ich výsledné množstvo je o 40 % menšie.

www.bazenservis.sk/bazeny

Kategória: Aktuality
Tagy: bazény
Zdieľať článok