Zdroj: PRESBETON Nova

Dlažba, na ktorej budete radi relaxovať

01. 05. 2021 Zdieľať

Obľuba bazénov v poslednom roku rapídne stúpa. Niektorí výrobcovia už na začiatku sezóny hlásia prakticky prázdne sklady. Dôvodom je stále trvajúca neistota v súvislosti s cestovaním a pozornosť, ktorá sa sústreďuje na skrášľovanie vlastných záhrad a pozemkov.

Vodný prvok prináša do záhrady úplne inú dimenziu, ktorá uspokojí všetky vekové kategórie nielen v letných mesiacoch. Privátne wellness vykúzlite prakticky v akejkoľvek záhrade. Vďaka dýzam, protiprúdu a vyhrievanej vode uspokojí náročných zákazníkov aj celkom malý bazén.

Bazén sa bez upraveného okolia nezaobíde

Ak je váš vysnívaný bazén už vo výrobe alebo o jeho finálnej podobe uvažujete, musíte okrem tvaru premyslieť aj jeho umiestnenie a upraviť okolie. Najlepšie je v blízkosti bazéna zvoliť aspoň minimálny pruh spevneného povrchu, aby sa do prácne udržiavanej čistej vody neznášala tráva, lístie a kusy hliny. Na vyhriatej dlažbe sa dá navyše príjemne relaxovať. Pri výbere by sme sa mali riadiť kvalitou daného povrchu a, samozrejme, by sme nemali zabúdať na estetickú stránku. Dlažba by sa mala príjemne prehriať, nemala by kĺzať, mala by sa ľahko udržiavať, čistiť a byť odolná proti vode. Vyhľadávaným prírodným materiálom, ktorý spĺňa všetky zadané kritériá, je po dekády betón, a to vďaka svojej odolnosti, trvanlivosti, variabilite a nepreberným vizuálnym možnostiam. No a v neposlednom rade vďaka priaznivej cene.

ALMA šedá dlažba

Zdroj: PRESBETON Nova

Betón, na ktorý si špina netrúfne

Vďaka značnému vývoju v oblasti technológií výroby dnes betón nepodlieha degradácii ani pri častom styku s vodou. Samozrejmosťou, ktorú je však nutné pripomínať, je precízne kladenie na náležite spevnený podklad, ktorý zamedzí poklesnutiu dlažby a tvorbe jám, v ktorých by sa voda držala trvalo. Česká firma PRESBETON ponúka všetky dlažby s vnútorným ochranným systémom Protect System IN proti prenikaniu nečistôt a vody do štruktúry betónu. Niektoré typy dlažieb sú vybavené ešte lepšou vnútornou úpravou s názvom Protect System TOP. Najušľachtilejšia povrchová úprava PCT (Perfect Clean TOP) spočíva v nanesení špeciálnej kompozitnej látky na betónový povrch vytvrdenej žiarením a vysokou teplotou. Okrem ľahkého čistenia aj veľmi odolných nečistôt prepožičiava povrchová úprava PCT dlažbe príjemný zamatový povrch.

MONUME XL dlažba

Zdroj: PRESBETON Nova

Prírodný materiál, ktorého tvárnosť prekvapí

Na povrch dlažby v okolí bazénov sa hodia najmä svetlejšie odtiene a štruktúra príjemná na dotyk. Svetlá farba je vhodná z dôvodu primeranej akumulácie tepla. Pri tmavej dlažbe hrozí, že by sa v horúcich dňoch mohla príliš rozpáliť. Medzi obľúbené povrchy patrí dlažba, ktorá vydarene imituje kameň alebo drevo. Dlažobné dosky ALMA s príjemným hladkým povrchom a mimoriadnou povrchovou úpravou PCT veľmi vydarene imitujú kameň. Sú dostupné v celej škále neutrálnych odtieňov od bielych cez sivé alebo okrové tóny. Ponúkajú sa v niekoľkých rozmeroch vrátane veľkých formátov, ktoré sú v posledných rokoch veľmi populárne.

TRAVERTIN

Zdroj: PRESBETON Nova

Veľmi luxusný variant predstavuje dlažba TRAVERTIN, ktorá imituje rovnomennú horninu. Jemné svetlé odtiene, prírodný povrch a veľký formát skvele doplní modernú i tradičnú architektúru. Na druhej strane, povrch betónových „dosiek“ DAREA na prvý pohľad prakticky nerozoznáte od exotických driev. Naozaj monumentálny variant predstavuje betónová dlažba MONUME XL s rozmermi 1 m × 1 m. Tento povrch sa využíva najmä vo veľmi zaťažovaných prevádzkach, ale pre svoj vzhľad je oceňovaný aj v súkromných záhradách.

Viac na www.presbeton.sk

Zdroj: PR PRESBETON Nova, s.r.o.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: bazén betón betónová dlažba dlažby záhradná architektúra záhradné bazény
Zdieľať článok