Šliapaním a tancovaním sa vytvárali rekordy

Šliapaním a tancovaním sa vytvárali rekordy

14. 04. 2009
Zdieľať

Spoločnosť PARKETT PLUS sa rozhodla za účasti širokej verejnosti prekonať rekord o „Najpošliapanejšie parkety“ s pokusom o zápis do Guinnesovej knihy rekordov. Akcia sa konala v bratislavskom Avione, dňa 3. apríla 2009. Súčasťou podujatia bol […]

Spoločnosť PARKETT PLUS sa rozhodla za účasti širokej verejnosti prekonať rekord o „Najpošliapanejšie parkety“ s pokusom o zápis do Guinnesovej knihy rekordov. Akcia sa konala v bratislavskom Avione, dňa 3. apríla 2009. Súčasťou podujatia bol pestrý a zaujímavý program vtipne moderovaný Rišom Vrablecom, v rámci ktorého sa predstavili známi tanečníci zo skupiny Old School Brothers. Okrem rôznych tanečných kreácií, ktorými zaujali nielen mladšie publikum, sa pokúsili zlomiť aj oni svoje osobné rekordy. Kým návštevníci šliapali po parketách, aby vytvorili svetový rekord o Najpošliapanejšie parkety, deti i tí starší súťažili o pekné ceny a aby atmosféra čo najviac gradovala, tanečníci z OSB vytvárali svoje rekordy – v točke na hlave a v tzv. helikoptére. Ak ste tam boli, tak viete, že sa im to aj podarilo. Prvý rekord – „HEAD SPIN“ bol uznaný v počte 51 otáčok na hlave. Druhý rekord – „BABY WIND MILL“ predstavoval 40 odrazov na ramenách, ľudovo povedané vytváranie helikoptéry.

Po 6-tich hodinách komisár pre slovenské rekordy, pán Svitok, zastavil časomieru a osvedčil, že po parketách z firmy PARKETT PLUS prešlo 21 108 párov ľudských nôh. A tento počet vytvoril nový slovenský rekord. Organizátori sa ho pokúsia povýšiť na svetový a dať zapísať do Guinnessovej knihy rekordov. Na jednej strane rekord preveril chuť slovenských ľudí dokázať niečo svetové a na druhej strane preveril kvalitu predávaných parkiet, ktorá tiež obstála na jednotku.

Atmosféra počas rekordu bola skutočne vynikajúca. Ľudia šliapali, bavili sa, súťažili, a keď začala dražba produktov v prospech Dobrého Anjela, neváhali prispieť. Veď získať pekné ceny, výrobky, či služby a ešte k tomu podporiť dobrú vec, to jednoducho nenechalo chladnými prítomných návštevníkov Avionu. V ten deň pribudlo vďaka tejto dražbe, na ktorej sa predalo celkom 17 rôznych produktov a firme PARKETT PLUS na spomínané konto Dobrého Anjela 810,- €.

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia