Tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody TEC TM

Tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody TEC TM

28. 02. 2014 Zdieľať

Spoločnosť Tatramat – ohrievače vody, s.r.o. ako tradičný slovenský výrobca a líder v oblasti ohrevu vody je známy vysokou kvalitou svojich výrobkov a udávaním najmodernejších trendov v tejto oblasti. Po úspešnom uvedení inteligentného ohrievača vody EO EL spoločnosť aktuálne predstavila jedno z najúspornejších a najefektívnejších zariadení pre ohrev vody: tepelné čerpadlo TEC TM.

Tepelné čerpadlá na ohrev vody TEC TM sú jedinečné svojou kvalitou, dizajnom a prevádzkovými vlastnosťami. Disponujú vysokou efektívnosťou a nadštandardnými výkonovými číslami tepelných čerpadiel.

Tepelné čerpadlá TEC TM dokážu ohriať vodu pomocou tepelného čerpadla až na 65°C bez použitia prídavného ohrievacieho telesa a spĺňajú náročné kritéria normy EN 16147 pre zaradenie do odberového profilu XL. To znamená, že poskytujú vďaka špeciálnemu konceptu vrstvenia vody v zásobníku nadštandardné odoberateľné množstvo teplej vody.

Tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody TEC TM

Tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody TEC TM
Tatramat – ohrievače vody, s.r.o.

Vďaka hrubej tepelnej izolácii (70 mm) a najmodernejšej technológii použitej pri výrobe sa tieto zariadenia vyznačujú minimálnou spotrebou energie za 24 hodín v pohotovostnom režime.
 
Zariadenie je od výroby pripravené pre pripojenie na externý signál. Napríklad HDO stykač nízkej tarify alebo fotovoltický systém. Pre takéto použitie je možné nastaviť separátnu želanú teplotu vody v zásobníku.
 
Vedľajším efektom prevádzky zariadenia je pohlcovanie vlhkosti v mieste inštalácie.
 
Okrem nadštandardných vlastností, disponuje TEC TM nielen prívlastkom vyrobené, ale i vyvinuté na Slovensku.
 
Tepelné čerpadlo dosiahlo 2. miesto v kategórii Produkt a služby v rámci Národnej podnikateľskej ceny za životné prostredie v SR a na veľtrhu Aqua-therm 2014 získalo Čestné uznanie SSTP za výrobok roka 2014.
 
Kategória: Aktuality
Zdieľať článok