Tondach podporí obete povodní na Balkáne škridlami na cca 100 striech

Tondach podporí obete povodní na Balkáne škridlami na cca 100 striech

19. 06. 2014 Zdieľať

Rakúsky koncern TONDACH Gleinstätten AG, ktorý je vedúcim producentom keramických škridiel v strednej a južnej Európe, podporí obete nedávnych povodní na Balkáne. Spoločnosť už pre nich poskytla bezplatne škridly, ktoré postačia na pokrytie cca 100 domov. Pridali sa aj spoločnosti Wienerberger a Pipelife, ktoré tiež pomôžu obetiam povodní na Balkáne so svojimi stavebnými balíkmi. Informovalo o tom vedenie koncernu Tondach v Gleinstättene.

Začiatkom júna postihli viac ako 3 milióny ľudí v Chorvátsku, Bosne a Hercegovine a Srbsku najväčšie povodne za posledných sto rokov. Podľa odhadov „Banky pre obnovu a rozvoj“, sa presunú na obnovu škôd spôsobených katastrofálnymi záplavami cca 3 miliardy EUR.

Rýchla pomoc bude zabezpečená prostredníctvom dovozu stavebných materiálov

V krízových oblastiach sa začali upratovacie práce a začalo sa aj s novou výstavbou. Najviac sa táto katastrofa dotkla časti Srbska, Bosny a Hercegoviny. Aby sa mohli obete povodní tohto regiónu dostať čo najskôr späť do svojich domovov, spoločnosti Tondach a Wienerberger poskytli ihneď bezplatne škridly i tehly pre obete povodní. 


Tondach podporí obete povodní na Balkáne škridlami na cca 100 striech

1367361
TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

„Podpora ľudí tohto regiónu má pre nás najvyššiu prioritu. Musíme sa rýchlo postarať, aby postihnutí povodňami mali opäť strechu nad hlavou a aby sa pre nich vybudovala potrebná infraštruktúra, ktorú predstavujú materské školy, školy a nemocnice. Popri mnohých humanitárnych organizáciách chceme prispieť našou pomocou a postaráme sa o pokrytie cca 100 domov obetí povodní,“ informovali Martin Olbrich a Marcus Pechlaner, predstavitelia dozornej rady koncernu Tondach Gleinstätten, AG. K Tondachu sa pridali aj Wienerberger a Pipelife, ktoré tiež  podporia obete povodní so svojimi stavebnými balíkmi v spomínaných regiónoch. 

Tondach a Wienerberger sú výrobnými a odbytovými miestami v regiónoch dotknutých povodňami. Kvôli rýchlej pomoci sa obete povodní môžu skontaktovať s humanitárnymi organizáciami priamo zo svojho miesta bydliska. Koordinácia pomoci prostredníctvom dodávania materiálu na strechy sa uskutoční v krajinách pomocou lokálnych organizácií – Chorvátskeho Červeného kríža v Záhrebe, Srbského Hausig Centaru v Belehrade a pre Bosnu je to Caritas Switzerland v Sarajeve.


Tondach podporí obete povodní na Balkáne škridlami na cca 100 striech

1367359
TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

„Rozsah tejto povodňovej katastrofy je obrovský. Pre nás je dôležité to, aby sme vedeli pomôcť obetiam povodní rýchlo a nebyrokraticky. Postihnuté rodiny sa môžu ohlásiť v uvedených humanitárnych organizáciách a miestnych pomocných organizáciách. Dodávky stavebných materiálov sa robia centrálne prostredníctvom organizácií, ktoré sú oboznámené so situáciou a môžu realizovať dodávanie materiálov čo najrýchlejšou a najefektívnejšou formou. Sme radi, že naše stavebné materiály vieme dodávať priamo z miesta, aby mohlo dochádzať k znovuvybudovaniu domovov a aby ľudia týchto regiónov mohli opäť cítiť istotu a bezpečie domova,“ oznámili predstavitelia koncernu Tondach Gleinstätten, AG

Kategória: Aktuality
Tagy: aktuality povodne škridla strecha
Zdieľať článok