Indukčné varné dosky: Najväčšie výhody a nové modely na trhu

13. 10. 2020
Zdieľať

Varenie na indukcii je moderné a zároveň veľmi efektívne. Ak ste sa rozhodli pre tento typ varnej dosky, určite si nenechajte ujsť nasledujúce riadky – dozviete sa o jej najväčších výhodách i nových modeloch na trhu.

Indukčné varné dosky

Zdroj: Miele

Rýchla ako blesk

Miele KM 7667 FL s celoplošnou indukciou je výkonným a intuitívnym spotrebičom. Každá varná zóna má svoj číselný riadok, a tak si možno nastaviť rozdielne stupne i časy pre každú z nich. Veľkou prednosťou je rýchlosť – vďaka funkcii TwinBooster dokáže uvariť vodu či rozpáliť povrch za pár sekúnd. V ponuke sú dve verzie buď s položením na pracovnú dosku, alebo so zapustením. Cena 1 899 €.

Indukčné varné dosky

Zdroj: Siemens

S odsávačom pár

Siemens inductionAir Plus je dokonale prepojená s integrovaným odsávačom pár, ktorý je do nej úplne zapustený a zaberá len minimum miesta, čo vám uľahčí jej čistenie i bezproblémovú manipuláciu s riadom. Spotrebič je zároveň flexibilný, ovládateľný dotykom alebo cez Home Connect. Cena od 1 999 €.

Indukčné varné dosky

Zdroj: Philco

Do malej kuchyne

Philco PHD451B so šírkou iba 45 cm má tri varné zóny so Slider senzorovým ovládaním. Funkcie Booster, Timer, Pauza a indikácia zvyškového tepla zvýšia váš komfort. Je vybavená ochranou proti pretečeniu, prehriatiu aj poškodeniu elektrickým prúdom. Cena 399 €.

5 výhod indukčných varných dosiek

RýchlosťRýchlosť ohrevu je naozaj blesková, oproti elektrickému zohrieva vodu dvakrát rýchlejšie. Oceníte aj výkonnosť indukčného varenia, nastavenie presnej teploty, vďaka čomu predídete pripaľovaniu pokrmov.

Šetrnosť Varenie na indukcii je šetrnejšie k životnému prostrediu, pretože pri ňom neuniká teplo do okolia, ako je to v prípade varenia na plyne alebo elektrine. Všetko teplo, ktoré sa v doske vytvorí, sa prevedie do dna nádoby, v ktorej sa varí.

Bezpečnosť Na indukčnej varnej doske sa nepopálite. Nie je to možné, pretože teplo, ktoré vzniká pri varení, sa kumuluje v hrnci a nie na ploche dosky. Tá ostane maximálne vlažná. O zostatkovom teple vás niektoré platne môžu informovať.

Nižšia spotreba Tento typ dosky spotrebuje minimálne množstvo energie. Ak varíte často, určite si úsporu pri ročnom zúčtovaní všimnete. Navyše má pomerne dlhú životnosť, pretože platňa nefunguje na princípe tepelných špirál.

Ľahké čistenie Povrch dosky väčšinou stačí ľahko ošetriť čističom na sklokeramiku a jemne ho zotrieť vlhkou hubkou. Tým, že väčšina modelov má senzory, ktoré zabraňujú prekypeniu pokrmov, hrubé znečistenie jej tak nehrozí.

Indukčné varné dosky

Zdroj: Candy

S wi-fi pripojením

Candy CTPJ644MCWIFI je vybavená štyrmi varnými zónami s funkciou Booster, na ktoré môžete bez akéhokoľvek obmedzenia položiť nádoby na varenie. Flexi zóna umožňuje z dvoch varných zón urobiť jednu a variť aj vo veľkých hrncoch či pekáčoch. Ovládanie varnej dosky je dotykové alebo na diaľku pomocou aplikácie simply-Fi. Cena 629 €.

Indukčné varné dosky

Zdroj: Gorenje

Do každej kuchyne

Gorenje HET945XSC so zabudovaným odsávačom je vhodná do akejkoľvek kuchyne vďaka jeho flexibilnému nastaveniu. Výkon odsávača pri funkcii PowerBoost je 711 m3/h., ak nie je odťah vzduchu možný, spotrebič funguje aj v recirkulačnom režime. Dosku ovládate dotykom, nechýba ani prepojenie varných zón i funkcia časovač. Cena 1 990 €.

Indukčné varné dosky

Zdroj: whirlpool.sk

S minimalistickým vzhľadom

Whirlpool WVH 92 K s integrovaným odsávaním je ideálna pre veľké rodiny – je široká až 83 cm, ovláda sa dotykom a je vybavená i detskou poistkou. Určite zaujme aj funkcia KeepWarm, ktorá slúži na udržiavanie pokrmov v teple. V prípade, že si ju kúpite do konca roka, dostanete darček – poukážku v hodnote 100 € podľa vlastného výberu. Cena 1 490 €.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Indukčné varné dosky

Zdroj: Hoover

Inteligentná

Hoover HTPSJ644MCWIFI ponúka štyri varné zóny rozdelené na dve flexi zóny, ktoré možno spojiť a tak vytvoriť jeden veľký povrch. Funkciu Power Management oceníte v domácnostiach s obmedzeným príkonom, pretože umožňuje nastaviť maximálny príkon varnej dosky a zabrániť preťaženiu. Nechýba dotykové ovládanie, pripojenie k wifi či funkcia Booster. Cena 444 €.

TIPNa indukčnej varnej doske nemôžete variť v akomkoľvek riade, ale len v tom s feromagnetickým dnom, ktoré ako jediné spolupracuje s indukčnou technológiou.

Plynové varné dosky

Plynové varné dosky sú obľúbené hlavne vďaka prijateľnej cene, dobrej regulácii plameňa a rýchlosti ohrevu. V súčasnosti sa nemusíte báť o bezpečnosť, pretože ju zabezpečujú poistky proti úniku plynu a rovnako aj bezpečnostné poistky horákov. Aj samotné zapálenie plameňa je ľahšie a zaobíde sa bez nehôd vďaka elektrickému zapaľovaniu.

PLYNOVÉ VARNÉ DOSKY

Zdroj: Miele

S čistým dizajnom

Plynová varná doska Miele KM 2010, základňa z nehrdzavejúcej ocele, štyri flexibilné horáky, funkcia GasStop, jednoduché ovládanie pomocou gombíkov, šírka 65 cm, cena 849 €.

PLYNOVÉ VARNÉ DOSKY

Zdroj: Philco

Za dobrú cenu

Plynová varná doska Philco PGG75W, bezpečnostné sklo, päť horákov, WOK horák, automatické zapaľovanie, termoelektrická poistka, šírka 68 cm, cena 389 €.

PLYNOVÉ VARNÉ DOSKY

Zdroj: Bosch

Na perfektný výsledok

Plynová varná doska Bosch PPQ7A6B20, základňa z tvrdeného skla, mečovité gombíky, WOK horák, štandardná alebo zapustená inštalácia, FlameSelect, šírka 75 cm, cena 629 €.

Text: Miroslava Maceková
Foto: archív firiem
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: indukcia indukčné dosky varné dosky
Zdieľať článok

Diskusia