Inteligentný dom má vlastného dirigenta

07. 10. 2013 Zdieľať

Čoraz viac diskrétnych sofistikovaných elektronických systémov sa stáva štandardnou výbavou domácností. Prispievajú k lepšej kvalite života a otvárajú cestu k nezabudnuteľným zážitkom nielen z multimédií.

Množstvo zariadení, ktoré potrebujete ovládať, však potvrdzuje známe pravidlo, že menej je viac.

Perfektný televízor alebo projektor, domáce kino zložené z komponentov, CD, DVD, Blu-ray, multimediálny prehrávač, gramofón, výkonový zosilňovač, A/V receiver, tuner pre satelitnú TV alebo IPTV set-top box sú určite nezastupiteľné kúsky výbavy audiofila, ale komplikované ovládanie môže výsledný zážitok citeľne oslabiť. Pritom nejde o jediné spotrebiče, ktoré v byte alebo v dome potrebujeme riadiť.

Ako prekonať efekt „cimbalovej muziky“, aby sme nemuseli v chaose manipulovať s diaľkovými ovládačmi ako zručný virtuózi? Výzvy pokročilých technológií si vyžadujú rovnako vyspelé riešenia. Nie je to príliš nákladné? Takúto otázku si pri zvažovaní investície do moderného bývania položia mnohí. Isteže, každá technika má svoje nároky. 


Inteligentný dom má vlastného dirigenta

1258661
marko marketingová komunikácia, s.r.o.

Inteligentný dom reprezentuje inštaláciu, rozvody a riadenie na úrovni modernej doby. Vyžaduje si síce úplne inú filozofiu ovládania a kabeláže ako tradičné koncepcie, ale to je pochopiteľné. Kedysi elektrické spotrebiče nepotrebovali koordináciu a bolo ich omnoho menej. Dnes sa, naopak, zjednodušené poňatie domácich sietí môže vypomstiť. Špeciálne požiadavky na silovú a slaboprúdovú sieť sú preto len malou daňou za revolučnú zmenu bývania.

Ak si však myslíte, že komfort, šetrenie časom a energiou a dokonalá pohoda sú pre vás rovnako dôležité ako ovládanie s vlastnou inteligenciou, potom je inteligentný dom riešením pre vás.

Systém síce nie je „múdrejší než vy“, vie však urobiť presne to, čo by ste sami považovali v danej situácii za najlepšie, a to vďaka programu, ktorý odráža vaše vlastné predstavy a preferencie. Ale prednastavené parametre môžete kedykoľvek zmeniť, žiadny problém.


Inteligentný dom má vlastného dirigenta

1258660
marko marketingová komunikácia, s.r.o.

Ak sa dotknete ikony DVD, alebo Blu-ray prehrávača, riadiaca jednotka zároveň stlmí svetlo v miestnosti, spustí žalúzie, zapne TV alebo projektor, samozrejme spustí aj plátno a nastaví hlasitosť na definovanú úroveň. Všetko sa to udeje intuitívne  – po jedinom dotyku na displeji inteligentného ovládača. 

Viac o inteligentnom riadení sa dozviete na výstave stereo, hifi a home cinema HIGH END Slovakia 2013, ktorá bude prebiehať cez víkend 19. a 20. októbra 2013 v hoteloch Crowne Plaza Bratislava a Austria Trend Hotel Bratislava.

Kategória: Domáce spotrebiče
Zdieľať článok