Zdroj: EGLO

Jeseň vonia drevom

30. 09. 2021 Zdieľať

Nalaďte svoj interiér do útulných farieb jesene a spríjemnite si sychravé večery teplom domova. Prírodné materiály sú nielen praktické na údržbu, ale zároveň interiér zjemnia a dodajú mu prírodný vzhľad. Ako môžete vytvoriť prirodzenú eleganciu vášho domova?

Pri prírodných materiáloch svietidiel a dekorácií môžete vyberať z dreva, látky, ale aj ratanu. Ten nedominuje len nábytku. Napríklad séria svietidiel ANWICK kombinuje elegantnú čiernu základňu s prírodným ratanom, ktorý ukrýva žiarovku a zabraňuje oslneniu, vytvára tak jemnú vkusnú dekoráciu a efektívne osvetlenie. Ratanové osvetlenie môžete v interiéri doplniť aj ratanovým košíkom, vázou, miskou, podnosom či množstvom ďalších doplnkov.

Kút s ratanovým kreslom a veľkým izbovým kvetom

Zdroj: EGLO

Látkové svietidlá je vhodné voliť v prírodných farbách – odtiene šedej, hnedej, béžovej či bielu a čiernu farbu. Všetky tieto varianty zapadnú do akéhokoľvek prírodného aj moderného interiéru. V sérii PASTERI si môžete vybrať stropné svietidlá, nástenné svietidlá i lampy a lampičky, vždy v kombinácii pevného kovového základu a jemnej elegantnej látky.

Visiaci luster z látky v obývačke s červenou pohovkou

Zdroj: EGLO

Pri dreve máte najväčšiu možnosť výberu. Ide predovšetkým o rôznorodosť druhov dreva, ktoré sa používajú na výrobu nábytku, svietidiel a doplnkov. Môžete sa stretnúť napríklad s brezou, dubom, bukom, smrekovcom, borovicou, javorom, čerešňou či vlašským orechom. Tieto druhy dreva sa líšia farbou, zrnitosťou a tvrdosťou. Zrná sú rôzne a neriadia sa vzorom, vďaka čomu je každé drevené svietidlo a doplnok jedinečný. Obľúbená vintage séria TOWNSHEND sa hodí nielen do loftov a chát, ale dodá svieži štýl každému interiéru.

Luster visiace žiarovky v jedálni

Zdroj: EGLO

Všetky prírodné materiály možno ľahko farebne kombinovať so zvyškom interiéru. Zároveň majú veľmi jednoduchú údržbu – stačí ich utrieť navlhčenou handričkou. Pokiaľ máte otázky ohľadne čistenia, či už pri nábytku, svietidlách či dekoráciách, vždy je vhodné sa opýtať priamo predajcu.

Veľké ratanové svietidlo v scandi interiéri

Zdroj: EGLO

Pokiaľ chcete svoj domov zladiť do jesenného štýlu pomocou doplnkov z prírodných materiálov a zároveň chcete byť šetrní k prírode, potom môžete siahnuť po svietidlách spoločnosti EGLO, ktorá má certifikát FSC. FSC je Výbor pre šetrné hospodárenie s lesmi. Ide o medzinárodnú neziskovú organizáciu, ktorá sa zameriava na podporu zodpovedného lesného hospodárstva po celom svete. Spoločnosti, ktoré disponujú certifikátem FSC, dodržujú pri výrobe svojich produktov dohodnuté princípy environmentálne zodpovedného, sociálne prínosného a ekonomicky životaschopného obhospodarovania lesov celého sveta.

V rámci šetrnosti k životnému prostrediu využíva spoločnosť EGLO LED technológie, na ktoré garantuje záruku 5 rokov. Štýl pre svoj útulný domov si môžete vybrať na eglo.sk.

Zdroj: PR článok EGLO CZ+SK s.r.o

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: drevo v interiéri prírodné interiéry prírodné materiály ratanové svietidlá svietidlá textílie v interiéri udržateľnosť
Zdieľať článok