Zdroj: Three Birds Renovations

Ako na premenu kuchyne s obmedzeným rozpočtom? Pozrite sa, čo dokážu farby!

19. 05. 2022
Zdieľať

Dizajnérky Bonnie, Erin a Lana z austrálskeho štúdia Three Birds premenili zastaranú kuchyňu na nepoznanie. Kľúčovou bola pritom najmä biela farba, ktorú trio považuje za „tekuté zlato“.

Kuchyňa je srdcom domova, a preto by mala byť nielen funkčná, ale aj dobre vyzerať. Splniť tento cieľ môže byť náročné najmä z finančnej stránky, keďže práve kuchyňa býva jednou z najdrahších položiek pri zariaďovaní. Ak vaša stará kuchyňa potrebuje obnovu, ale máte obmedzený rozpočet, inšpirujte sa touto šikovnou premenou od trojice dizajnérok z Three Birds, ktorým sa renovácia starej kuchyne podarila za
6 800 €. (Na porovnanie, úplne nová kuchyňa v Austrálii stojí dvakrát toľko.)

Renovácia zastaranej drevenej kuchyne v Austrálií

Pôvodný stav. Zdroj: Three Birds Renovations

Po vyčistení pôvodnej kuchyne a namaľovaní stien zhodnotili, že starú linku, ktorá bola vo veľmi dobrom stave, by bolo škoda vyhodiť. Rovnako nič nechýbalo ani podlahe, ktorú napokon tiež zachovali.

Prečítajte si tiež
Trendom tohto leta je zelená kuchyňa

Príliš veľa dreva

Pôvodná kuchyňa pôsobila ťažkým rustikálnym dojmom a bolo v nej zbytočne veľa dreva. Majitelia túžili po radikálnej zmene – štýlu aj farebnosti. Bonnie, Erin a Lana radia, aké sú tri najdôležitejšie pravidlá dizajnu.

  1. Vytvorte si nástenku inšpirácií a svojich vízií, ako chcete, aby priestor vyzeral.
  2. Pamätajte, že väčšie neznamená vždy lepšie. Dostatok priestoru okolo nábytku je rovnako dôležitý ako samotný nábytok.
  3. Aby ste dosiahli „wow“ efekt, nemusíte vždy robiť obrovské renovácie.

Ako nová

Dizajnérky sa po dohode s majiteľmi rozhodli premaľovať celú kuchynskú linku kriedovou farbou v teplom bielom odtieni, aby miestnosť pôsobila jemnejšie a príjemnejšie. Farbu ako takú považujú doslova za „tekuté zlato“, pretože má schopnosť priestor výrazne pozdvihnúť a zmeniť ho.

Renovácia zastaranej drevenej kuchyne v Austrálií

Zdroj: Three Birds Renovations

Nový náter okrem kuchynských skriniek dostali aj všetky obklady a pracovná doska. „Maliarske práce predstavovali najvyššiu položku z rozpočtu, no ak ste trochu zruční v maľovaní, môžete sa do práce pustiť aj sami a ušetriť tak na mzdách pre remeselníkov,“ radia dizajnérky.

Ak sa doma chystáte prerábať s obmedzeným rozpočtom, pamätajte na jedno pravidlo: čo nie je zničené alebo pokazené, to zachovajte.

Tím Three Birds

Z rustikálneho na štýl boho

Ako málo stačí, aby sa z jedného štýlu stal iný. Keď bolo všetko premaľované, na rad prišla výmena kuchynského drezu a vodovodnej batérie, stoličiek, svietidiel a ostatných doplnkov. Keďže sa ušetrili peniaze na kuchynských úchytkách, ktoré sa len premaľovali, zostalo viac na dvojitý biely drez značky Franke.

Renovácia zastaranej drevenej kuchyne v Austrálií

Pôvodný stav. Zdroj: Three Birds Renovations

Krása tejto kuchyne spočíva v jednoduchosti, ktorá je jej základným poznávacím znamením. Biela farba, štruktúra tehly, ratan a drevo, mosadz či zlato sú prvky, ktoré v štýle boho nesmú chýbať. Jeho prednosťou je neviazanosť a možnosť spájať elegantné s moderným, uvoľnené s rustikálnym. A presne to vidno aj na tejto vydarenej premene.

Renovácia zastaranej drevenej kuchyne v Austrálií

Zdroj: Three Birds Renovations

Prírodné doplnky

Kuchyňa získala aj povestný šmrnc, ktorým sú premeny spod rúk Bonnie, Erin a Lany známe, a to vďaka premyslene vybraným a vkusne zladeným doplnkom. Na podlahu putoval jutový koberec, zo stropu visia veľké ratanové svietidlá, horné skrinky zdobí niekoľko prútených košov, pracovnú dosku zasa nové spotrebiče, drevené náčinie, lopáre, misky i aranžmán vo váze.

Prečítajte si tiež
Zariaďujeme kuchyňu v provensalskom štýle

Keď príde reč na to, na čo dievčatá vedia najviac minúť, svorne priznávajú, že sú to kvalitné podlahy, kamenné pracovné dosky a domáce spotrebiče. Potom musia ušetriť na nábytku, dverách, kľučkách a hrncoch.

Profil

NEHNUTEĽNOSŤ

Rodinný dom, Austrália

NÁVRH A REALIZÁCIA

Dizajnérky Bonnie, Erin a Lana zo štúdia Three Birds Renovations

NÁKLADY

6 800 €

Pripravila: Miroslava Maceková

Foto: Three Birds Renovations

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: biela kuchynské inšpirácie kuchynské linky moderné bývanie prírodné interiéry prírodné materiály renovácia nábytku
Zdieľať článok

Diskusia