Miesto kriku na deti, relax vo vani

03. 11. 2016
Zdieľať

Aj vy máte susedku ktorú z času na čas počujete ako sa rozčuľuje? Alebo ste tá suseda práve vy? Všetky maminy sa občas rozčúlia

Deti sú samozrejme našim najcennejším pokladom. Chránime ich, staráme sa o ne, tolerujeme ich hravosť a zahráme sa, aj keď nemáme náladu. Občas spravia neporiadok, vykrikujú, občas zanechajú odtlačky drobných ručičiek na dverách, sklenenom stole alebo nábytku. A to všetko je úplne prirodzené. Problém prichádza, keď musí mamina čeliť aj iným stresovým situáciám. V práci alebo kdekoľvek inde. Vtedy niekedy prasknú nervy a mamina vybuchne aj keď je to len bezpredmetný mastný fľak na nábytku. Asi je to preto, lebo treba ísť pre handričku a vyleštiť plochu tak, aby sa v nej znovu odrážali pohľady návštev. To znamená čas a námahu, ktorá mohla byť investovaná niekam inam. Toto čistenie sa opakujete dookola a vy viete, že ešte nie je koniec, že budete túto činnosť opakovať až kým Vaši drobci nevyrastú.


Miesto kriku na deti, relax vo vani

1860903
Kärcher Slovakia, s.r.o.

Nie nadarmo vám už skúsení rodičia radia: „Nekupuj si lesklý nábytok, na ňom vidno všetko.“, „Nekupuj drahý nábytok, aj tak budeš musieť kupovať druhý.“ a podobné užitočné rady k rodičovstvu. Samozrejme sa nájdu aj taký ktorí vám povedia „Kúp si jeden kvalitný a vydrží Ti celý život“. Nuž.. táto skupina ľudí mala doma asi tú poslušnejšiu detskú populáciu.


Miesto kriku na deti, relax vo vani

1861075
Kärcher Slovakia, s.r.o.

Je to už raz tak. Deťom je odpustené všetko. Adekvátna reakcia je ale predsa len nevyhnutná. Skúste si dať predvianočný relax, pohár vínka a zamyslite sa pri tom, aký jednoduché by bolo zbaviť sa šmúh jedným ťahom. Môžete si kúpiť nábytok aj s vysokým leskom, a bude naozaj stále lesklý. Možno je to len obyčajné umývanie okna, skla, zrkadla či nábytku ale vy z toho môžete spraviť niečo neobyčajné, ušetriť čas, nervy, nekričať na deti za maličkosti a miesto ustavičného umývania si radšej dopriať kúpeľ so soľou, sviečkami a aromaterapiou. Ako na to? 

Krok 1. Použiť rozprašovač s čistiacim prostriedkom.

Krok 2. Vytiahnuť čistič WV, zapnúť ho, a odstrániť všetky odtlačky a fľaky od čokolády. 

Krok 3. Miesto nervov  z upratovania a kriku sa pousmiať nad výsledkom, ktorý ste dosiahli takmer jediným ťahom.

Krok 4. Uvedomiť si, že ste túto upratovaciu činnosť zvládli 3x rýchlejšie ako obvykle.

Krok 5. Vypočítať si koľko času ste ušetrili: 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Ísť pre handričku, umyť sklenené dvere aby boli bez šmúh: 5 min
Vytiahnuť WV-čku a umyť sklenené dvere: 1,6 min

Ak tento čas umývania vynásobíte napríklad 10timi „čokoládovými nehodami“, zistíte, že bežnou metódou strávite 50 min Vášho života (10 umytí).

Ak budete čistiť plochu akumulátorovým čističom, čokolády sa zbavíte za 16 min (10 umytí).

Výsledok: Ušetríte 34 min.

Krok 6. Doprajte si 34 minútový kúpeľ s bublinkami a zrelaxujte svoje telo aj myšlienky. Alebo využite čas ako len chcete, je predsa Váš.

Takýmto spôsob vyčistíte všetky hladké plochy v domácnosti, ušetríte čas, nervy a nájdete si trošku času pre seba. Na deti už viac kričať nebudete. A ak ste tá nervózna mamina neboli Vy, tak vysvetlite susede, že bublinkový kúpeľ je lepší 🙂

www.kaercher.sk

Kategória: Domáce spotrebiče
Zdieľať článok

Diskusia