Prečo sa oplatí mať sušičku bielizne?
Zdroj: istock.com

Prečo sa oplatí mať sušičku bielizne?

19. 02. 2022 Zdieľať

Premýšľate nad sušičkou bielizne? Tento užitočný pomocník sa medzi spotrebiteľmi teší čoraz väčšej obľube a stáva sa už pomerne bežnou súčasťou našich domácností. Pokiaľ kúpu sušičky bielizne ešte iba zvažujete, spísali sme pre vás dôvody, prečo sa ju oplatí mať a aké kritériá zohľadňovať pri jej výbere.

Keď je v byte sušiak nevítaný hosť

V niektorých domácnostiach môže problém nastať najmä v jesennom a zimnom období. Jednak z dôvodu, že v  interiéri chýbajú priestorové kapacity na umiestnenie sušiaka a rádovo niekoľkohodinová prítomnosť tohto pomocníka môže byť pre členov domácnosti nekomfortná. Prípadne chýbajú aj vonkajšie plochy – balkón, terasa, lodžia, kde by ich sušiak s vypranou bielizňou, aspoň vizuálne, neobťažoval.

Bez vlhkosti

Ak aj opomenieme priestorové kapacity, hlavne byty bez individuálneho vykurovania môže v prechodných obdobiach alebo počas sychravých dní obťažovať aj zvýšená vlhkosť. Nehovoriac o tom, že investícia do kvalitného pracieho prostriedku či voňavej aviváže môže vyjsť hlavne pri kusoch, ktoré vyžadujú dlhší čas na vysušenie (napríklad bundy, deky, osušky), úplne navnivoč.

kúpeľňa s práčkou

Zdroj: istock.com

Uteráky

Rozdiel medzi vypratým uterákom či osuškou vyschnutou na sušiaku a v sušičke je obrovský! Pocítite ho hlavne na dotyk – hebkosť a nadýchanú mäkkosť ocení každá pokožka. Navyše aj usporíte – bielizeň si omnoho dlhšie zachová svoju sviežosť, takže frekvencia prania kusov zaťažených vlhkosťou sa o čosi zníži. Bielizeň, ktorá z pračky putuje rovno do sušiaceho bubna, nepotrebuje pri praní prídavky aviváže.

Ďalšie úspory – čas a žehlenie

Potrebujete mať opratú bielizeň k dispozícii do niekoľkých hodín? Štandardný program si s vysušením bavlnených kúskov poradí za necelé dve hodiny, niektoré aj za menej. Dĺžku programu si sušička (podobne ako pračka či umývačka riadu) vie modifikovať podľa množstva vloženej bielizne aj zvoleného zloženia tkaniny – najrýchlejšie je suchá syntetika, najdlhšie sa suší outdoorové oblečenie so špeciálnou impregnáciou proti vlhkosti a chladu.

Z kvalitnej sušičky vytiahnete bielizeň 100 % vysušenú, no nepokrčenú. Väčšinu kusov, azda len s výnimkou „biznis košieľ“, stačí poskladať a odložiť do skrine. Ak používate žehličku aj na odstránenie baktérií, buďte bez obáv – sušiace programy sa o ne vedia postarať omnoho spoľahlivejšie.

V článku na webe vdobrom.sk si môžete prečítať aj o tom, ako si vybrať správnu sušičku.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: pranie sušička bielizne sušičky
Zdieľať článok