Zdroj: Whirlpool

Ticho nadovšetko. Nové najtichšie prémiové práčky a sušičky Whirlpool Supreme Silence

23. 12. 2021 Zdieľať

Na trh prichádza zásadná tohtoročná novinka v kategórii pranie a sušenie – nová generácia spredu plnených práčok a sušičiek Whirlpool Supreme Silence v najvyššej triede.

Najtichšie práčky s priamo poháňaným ZenMotorom navyše šetria vodu, energiu aj pracie prostriedky. A poradia si nielen s nečistotami všetkého druhu, ale aj s baktériami, alergénmi a inými škodlivými mikroorganizmami, a to aj vtedy, keď bielizeň nechávate dlho v bubne. Skvelo ich dopĺňajú najtichšie, úsporné kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom a technológiami, ktoré budú jemne „hýčkať“ aj tú najchúlostivejšiu bielizeň. Čistý minimalistický dizajn s čiernymi dvierkami a nakloneným ovládacím panelom s veľkým LCD displejom tvoria z oboch spotrebičov dokonale tichý pár.

Práčka a sušička Whirlpool v modernej práčovni

Zdroj: Whirlpool

Práčky Supreme Silence

Vývoju nových práčok Supreme Silence predchádzali prieskumy vyvíjajúcich sa zákazníckych preferencií. „Tichý chod je vlastne to prvé a najdôležitejšie, čo zákazníkov zaujíma, keď si kupujú novú práčku. Podľa nezávislých prieskumov (Zdroj: Mintel (2019), Kantar (2020), P2P 2019 | PH 2018 | Laundry Waste 2019) si 58 % zákazníkov vyberá novú práčku podľa miery hlučnosti. Pre 37 % zákazníkov je dôležitá nízka spotreba energie aj vody, rovnako veľká skupina potom hľadá špecifické vlastnosti a funkcie. A 30 % ľudí vyberá práčku aj podľa dizajnu a kvality,“ uvádza Alžbeta Suchanová, komunikačná a PR manažérka Whirlpool CZ/SK.

Zenové ticho

Počas prania nové práčky skoro nepočujete. „Všetky modely práčok Supreme Silence sú zaradené do najnižšej triedy hluku A, a niektoré patria k vôbec najtichším na trhu, pretože dokonca aj pri odstreďovaní dosahujú maximálnu hlučnosť 65 dB. Využívajú totiž najpokročilejší ZenMotor™ s priamym pohonom. Vertikálne aj horizontálne vibrácie navyše v maximálnej miere pohlcujú špeciálne navrhnuté bočné panely. Dokonca ani zásuvka na pranie nevydáva žiadne nepríjemné zvuky, pretože je vybavená tichým posuvom s mechanizmom Push To Open. Práčky majú aj špeciálne extra tichý program, takže môžete pokojne prať aj neskoro v noci bez obáv, že zobudíte deti alebo susedov,“ dopĺňa Darina Papáčová, produktová školiteľka spoločnosti Whirlpool.

Úspora energie, vody a pracieho prostriedku pri každom pracom cykle

Práčky Whirlpool Supreme Silence využívajú aj najnovšie technológie, ktoré umožňujú veľkú úsporu energie, vody a pracieho prostriedku. Napríklad senzorová technológia 6. ZMYSEL múdro prispôsobuje parametre prania momentálnou náplňou, a tak šetrí až 45 % energie pri dokonalom výsledku prania.

Detail bubna práčky

Zdroj: Whirlpool

WaterSave

Funkcia WaterSave zase šetrí pri každom pracom cykle vodu. Využíva systém sprchovania, pri ktorom sa oveľa účinnejšie rozpustí prací prostriedok a bielizeň sa dokonalejšie vyplácha aj v menšom množstve vody.

AutoDose

Šetriť pomáha aj systém automatického dávkovania detergentu, ktorý vydrží až pre 26 pracích cyklov. Pri každom praní pomáha ušetriť až 30 % pracieho prostriedku.

Detail dávkovacej priehradke v práčke

Zdroj: Whirlpool

Najvyššia trieda A

Niektoré modely, ako napríklad špičková práčka Whirlpool W8 W946WB CS, majú aj rekordne nízku spotrebu elektriky – radia sa do vôbec najúspornejšej triedy A podľa nového systému energetických štítkov. A tiež do triedy A s najnižšou hlučnosťou.

Parné technológie pre maximálnu hygienu a sviežosť bielizne

Práčky Whirlpool Supreme Silence využívajú silu pary troma spôsobmi. Funkcia Steam Hygiene odstráni aj bez chémie pomocou pary v závere pracieho cyklu až 99,9 % baktérií, a to aj pri praní na nízkej teplote. Funkcia Steam Refresh je určená pre osvieženie suchej bielizne parou. Krátko nosené alebo dlho uložené oblečenie zbaví počas 20 minút nepríjemných pachov, nadýcha ho a vyrovná – na rozdiel od tradičného prania na to stačia len dva poháre vody. Blahodarné účinky pary využíva aj unikátna funkcia FreshCare+, ktorá sa postará o to, aby vypraná bielizeň, ktorá zostane v bubne, bola voňavá, mäkká, nepokrčená. A to až šesť hodín po dopraní. Vďaka tejto praktickej funkcii si môžete ísť pokojne zabehať alebo sledovať film. Funkciu totiž zapnete pred praním aj kedykoľvek počas prania, a tiež ju môžete kedykoľvek zrušiť.

Sušičky Supreme Silence

Aj nové najtichšie kondenzačné sušičky Supreme Silence s účinným tepelným čerpadlom budú rešpektovať vaše právo na pokoj a ticho. Využívajú najpokročilejší invertorový motor s priamym pohonom so zárukou 10 rokov (po registrácii). K zníženiu hladiny iba na 59 dB, čo je špička na trhu, prispievajú aj konštrukcie pohlcujúce hluk a remeselné spracovanie, ktoré minimalizuje vibrácie.

Majú unikátnu technológiu rovnomerného a šetrného sušenia 3DryTechnology pomocou priestorových vzduchových trysiek. Nový typ zdvíhačov s otvormi pomáha vytvárať vzduchové vankúše, ktoré nadnášajú bielizeň, aby sa nepokrčila. Bubon má navyše unikátny bublinkový povrch chrániaci textílie. Skvelá je aj prídavná funkcia proti zamotaniu bielizne. Takže vás už nemusia trápiť zapletené plachty ani rukávy košele.
Každý program má optimálne prednastavenú dĺžku sušenia. U vybraných cyklov môžete manuálne navoliť jednu zo štyroch úrovní sušenia. Program Ľahké žehlenie navyše vyrovnáva vlákna a uchová bielizeň mierne vlhkú, aby bolo následné žehlenie jednoduchšie. Je možné ich použiť aj pre suché tkaniny, napríklad svetre, ktoré dlho ležali v skrini, a sú na nich zreteľné záhyby. Skvelý je aj program Jemné sušenie pri nižšej teplote, ktorý je vhodný pre jemné odevy.

Detail sušičky Whirlpool

Zdroj: Whirlpool

Už žiadne žmolky a upchatý filter

Najväčším nepriateľom sušičiek sú žmolky a zvyšky vlákien, ktoré postupne upchávajú filter a zhoršujú výsledky sušenia. „Nové sušičky Supreme Silence sú však vybavené dvojitým systémom filtrov. Prvý z nich, DuoFilter, účinne odfiltruje väčšinu vlákien. Je umiestnený vo dvierkach, a preto je ľahko prístupný. Po dosušení ho stačí opláchnuť vodou. Ďalší filter sa nachádza pri kondenzátore. Ten sa však čistí celkom sám po skončení sušiaceho cyklu intenzívnym oplachovaním vodou, privádzanou dvoma tlakovými tryskami. Najskôr sa opláchne polovica filtra silným prúdom vody z jednej trysky, potom druhá polovica vodou z druhej trysky. Použitá voda sa na záver prečerpá do horného zásobníka na kondenzovanú vodu,“ dopĺňa Darina Papáčová.

Skvelé výsledky aj úspornosť

O skvelé výsledky s minimálnou spotrebou sa opäť postará inteligentná technológia 6. ZMYSEL. Stačí zvoliť program, a senzory s algoritmom technológie 6. ZMYSEL automaticky nastavia parametre sušenia s ohľadom na množstvo náplne, úroveň vlhkosti a teplotu bielizne. Bielizeň bude suchá presne tak, ako potrebujete, a ešte ušetríte energiu aj svoj drahocenný čas. Skvelá je aj jedinečná funkcia FreshCare+, ktorá bude udržiavať suchú bielizeň nadýchanú a nepokrčenú, a to až počas šiestich hodín, pokiaľ ju neprídete vybrať a povešať či poskladať do skrine. Využíva na to vzduch s regulovanou teplotou (35 – 42 °C) a pomalé otáčanie bubna v oboch smeroch. Táto funkcia zároveň zabraňuje tvorbe baktérií v sušičke.

Dizajnová sušička v modernej práčovni

Zdroj: Whirlpool

Čistý dizajn

Nové práčky aj sušičky Supreme Silence upútajú aj minimalistickým dizajnom, s elegantnými čiernymi dvierkami, ktorý dáva dokonale praktickým funkciám rovnako vydarenú formu. Ponúkajú maximálne využiteľný priestor pre veľkú praciu a sušiacu kapacitu, plniaci otvor s priemerom 34 cm pre pohodlné vkladanie a vyberanie bielizne, naklonený ovládací panel s veľkým displejom v českom, slovenskom jazyku a intuitívne ovládanie. Ku komfortu prispieva aj vnútorné osvetlenie vybraných modelov práčok a sušičiek. U sušičiek je možné zmeniť aj otváranie dvierok. Štandardne je pravé, ale pokiaľ vám nevyhovuje – napríklad pri umiestnení sušičky nad práčku, je možné smer otvárania jednoducho zmeniť.

Vybrané prémiové práčky a sušičky Whirlpool Supreme Silence

Tabuľka spotrebičov Whirpool

Zdroj: Whirlpool

A ešte jedna dobrá správa! Pri nákupe vybraných spotrebičov Whirlpool v minimálnej hodnote 1 000 € získate atraktívne darčeky až v hodnote
200 € – napríklad spotrebiče ikonickej značky KitchenAid alebo obriu zásobu prostriedkov a príslušenstvo Wpro do kuchyne či kúpeľne.

Viac o akciách na whirlpool.sk/promo-akcie/.

Zdroj: PR článok Whirlpool

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: inteligentné spotrebiče práčky pranie sušenie a pranie sušička bielizne sušičky
Zdieľať článok