kondenzačné sušičky
Zdroj: Gorenje

Sušičky, čo majú paru

07. 10. 2020 Zdieľať

Čím menej záhybov na vašom vypranom a vysušenom oblečení, tým viac času pre vás. Inteligentné riešenia, ako je iónová technológia alebo využitie pary sa pobijú nielen so škvrnami, alergénmi a odolnými pachmi, ale postarajú sa aj o to, aby bolo práve vysušené oblečenie nepokrčené a mäkké na dotyk. A tak si s novými sušičkami Gorenje WaveActive ušetríte čas napríklad na výlet s priateľmi alebo konečne poriadne pretiahnete svoje svaly na bicykli, ktorý stále márne čaká na svoju príležitosť.

Pranie bielizne patrí ku každodennej rutine. A aj keď máte k ruke výdatných pomocníkov, predsa len si ukroja kus drahocenného voľného času – niekedy s nepresvedčivými výsledkami v podobe škvŕn a nepríjemného zápachu, ktorý v textíliách cez všetku starostlivosť zostal. A čo potom žehlenie! Život je už tak dosť zložitý, tak prečo si každodenné činnosti nezjednodušiť?

Najnovšie kondenzačné sušičky Gorenje WaveActive si poradia nielen s bežnou bielizňou, ale budú vo svojom bubne s unikátnym vlnovitými povrchom šetrne hýčkať aj jemnú bielizeň, košele, svetre, alebo napríklad perové oblečenie tak, že zostane prakticky bez záhybov. A to sa počíta, pretože už nebudete musieť posilňovať s žehličkou, ale budete konečne robiť to, čo sami chcete.

Ióny proti alergénom a pokrčeniu

Vzduch plný negatívne nabitých iónov vytvára v sušičke prostredie, ktoré pomáha účinne odstrániť alergény, zvyšky dymu a peľov. Navyše bráni vzniku elektrostatických nábojov, ktoré by sa inak v priebehu sušenia vytvorili. Výsledkom je oblečenie, ktoré sa ľahko žehlí a je svieže.

kondenzačné sušičky

Zdroj: Gorenje

Osvieženie parou aj bez prania

Krátky 18 minútový program SteamRefresh odstráni väčšinu záhybov na oblečení pomocou pary. Naviac eliminuje pachy a obnoví vzhľad vašich diek, zimných búnd alebo iného oblečenia. To sa hodí, ak vytiahnete zo skrine dlho nenosený svetrík, alebo po návšteve reštaurácie, kde ste si odložili bundu či sako, a to je cítiť tukom zo smaženia alebo cigaretovým dymom. Oblečenie je behom chvíľky sviežie a nadýchané, ako by ste ich vyprali.

Koniec zauzlovaným obliečkam

Sušičky WaveActive využívajú patentovaný systém obojsmerného fúkania vzduchu TwinAir, a preto rovnomerne vysuší aj veľké množstvo bielizne, ktoré je potom príjemne mäkké a takmer nezvlnený. Takže už nebudete musieť rozmotávať nekonečné povrazy prepletených prestieradiel alebo posteľnej bielizne a náročne žehliť odolávajúce záhyby.

kondenzačné sušičky

Zdroj: Gorenje

Tiché a účinné pomocníčky

Všetky sušičky generácie WaveActive spĺňajú najvyššie ekologické štandardy a pýšia sa extrémnou energetickou efektivitou v energetickej triede A+++ s úsporou energie až 10 %. Sú presvedčivé, aj pokiaľ ide o výsledky sušenia – odstránia 90 % vlhkosti, a tým sa radia do najúčinnejšej triedy sušenia A. Navyše ich takmer nepočujete; poháňa ich totiž tichý a účinný invertorový motor PowerDrive s predĺženou zárukou 15 rokov.

Produktový tip – sušička Gorenje D3A83IL/I

Voľne stojaca kondenzačná sušička bielizne Gorenje D3A83IL/I v najúspornejšej energetickej triede A+++ účinne vysuší až 8 kg bielizne – tak veľké množstvo bielizne sa skvele vysuší vďaka patentovanému obojsmernému fúkania vzduchu, systému TwinAir. Ponúkne 14 programov sušenia, napríklad program pre športové oblečenie, detské alebo posteľnú bielizeň, program pre košele, vlnu alebo na uloženie suchej bielizne rovno do skrine.

Inteligentná senzorová technológia automaticky reguluje proces sušenia podľa zvoleného programu, typu bielizne a požadovanej úrovne vysušenie, a akonáhle sušenie dosiahne zvolenú úroveň, program sa ukončí, aby sa textílie nesušili príliš dlho. Systémom Anticrease a bubon WaveActive s unikátnym vlnovitými povrchom obmedzuje pokrčenie bielizne, takže žehlenie bude hračka. Obsluhou sušičky vás prevedie prehľadný LED displej s centrálnym otočným gombíkom, na ktorom sa zobrazujú podrobnosti o prebiehajúcom programe. Špeciálny program AirRefresh osvieži suché oblečenie čerstvým vzduchom a odstráni z neho nepríjemný zápach cigariet alebo napríklad vyprážaného jedla, a to len za 30 minút.

Obsluhu sušičky spríjemňuje vnútorné osvetlenie i možnosť pripojenia k odpadu, takže už si nemusíte robiť starosti s neustálym vyprázdňovaním zásobníka s kondenzátom. Špeciálny bočné steny StableTech minimalizujú vibrácie sušičky a znižujú hluk; chod spotrebiča je tak ešte tichší a stabilnejší. Tichý je aj invertorový motor PowerDrive s predĺženou zárukou 15 rokov. Odporúčaná cena je 599 €.

Zdroj: PR GORENJE Slovakia s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: kondenzačné sušičky sušičky
Zdieľať článok