Zdroj: Electrolux

Pripravte sa na peľovú sezónu

29. 03. 2022 Zdieľať

Kto by sa netešil na jar? Pravdepodobne alergici, ktorým pele a alergény vo vzduchu dokážu skomplikovať život a pripraviť ich o zážitok z prebúdzajúcej sa prírody. Vďaka šikovným domácim pomocníkom od značky Electrolux sa ich však môžete vo vašej domácnosti jednoducho zbaviť. A ako bonus aj roztočov či chlpov domácich miláčikov.

Nadýchnite sa z plných pľúc

Môže sa zdať, že pele a alergény na nás najviac číhajú pod rozkvitnutými stromami v parku, pravda je však taká, že kvalita vzduchu v domácnosti môže byť ešte horšia. Vetraním si v tomto prípade nemusíme práve pomôcť, v uzavretých nevetraných priestoroch sa totiž alergény dokážu rýchlo množiť, a tak nás prekvapiť v ešte vyššej koncentrácií. Riešením môže byť čistička vzduchu, ktorá vám pomôže zbaviť sa ich. Čističky vzduchu Well A5 a Well A7 s 5-stupňovou filtráciou zachytia až 99,97 % častíc s veľkosťou 0,3 μm. Vďaka svojej technológii s 360-stupňovým nasávaním a 3D ventiláciou dosiahnu do všetkých kútov miestnosti a navyše sa o to postarajú veľmi rýchlo: miestnosť s rozlohou 10 m2 dokážu vyčistiť už za 7 minút.

Cirkulácia vzduchu v priestore grafika

Zdroj: Electrolux

Inteligentní pomocníci

Čističky vzduchu Pure A9 nečakajú na to, kým sami zapnete čistenie vzduchu. Vďaka inteligentnej technológii dokážu vyhodnotiť kvalitu vzduchu v miestnosti a automaticky reagujú na zmeny ešte skôr, ako by vás na to upozornilo kýchanie či slzenie očí. Plynulá špirálová cirkulácia čistí vzduch až 3-krát rýchlejšie než predchádzajúce generácie, preto sa všetkých nežiaducich látok vo vzduchu zbavíte už za niekoľko minút.

Cirkulácia vzduchu v priestore grafika

Zdroj: Electrolux

A to nielen vtedy, keď ste doma. Pomocou mobilnej aplikácie môžete kontrolovať kvalitu vzduchu v domácnosti a čističku ovládať odkiaľkoľvek. Svieži vzduch v domácnosti vás tak privíta, aj keď sa vrátite po dlhšom čase.

Zbavte sa malých záškodníkov v pohovkách

Samostatnú pozornosť si pri upratovaní zaslúži vysávanie, a to nielen v prípade, že vás trápia alergie. Tyčové vysávače Pure Q9 od značky Electrolux si poradia s 99,9 % častíc prachu, baktérií a alergénov, ktoré odstráni zo všetkých povrchov vrátane pohoviek, matracov či čalúneného čela postele. Hubica BedProPower™ Plus s UV technológiou vám okrem mikroskopických čiastočiek a prachu pomôže zbaviť sa aj zvieracích chlpov, preto sú tyčové vysávače Pure Q9 ideálne pre všetky rodiny s chlpatými domácimi miláčikmi.

Tyčový vysávač Pure Q9

Zdroj: Electrolux

Na jedno nabitie s ním možno vysávať až 53 minút a po skončení upratovania sa vďaka technológii BrushRollClean™ jednoduchým zošliapnutím pedála hubice jednoducho zbavíte vlasov či chlpov namotaných na kefke.

Nenoste alergény na oblečení

Pele a iné alergény sa vo vašej domácnosti nemusia skrývať len vo vzduchu či na čalúnenom nábytku, ale aj vo vašom šatníku. Práčky a sušičky z radu SteamCare od značky Electrolux dodajú vášmu oblečeniu nielen svieži vzhľad, ale vďaka antialergickému programom s parou, ktorý je špeciálne navrhnutý pre osoby s alergiou a citlivou pokožkou, okamžite odstránite baktérie a alergény z vášho oblečenia.

Látky v hnedých odtieňoch poskladané na sebe

Zdroj: Electrolux

Nemusíte sa báť, že by ste si častým praním zničili vaše obľúbené kúsky. Pokiaľ nie sú špinavé, po nosení ich stačí osviežiť pomocou parného programu. Ten si za menej ako 30 minút poradí s alergénmi a vaše šaty či košele budú svieže a mäkké na dotyk.

Viac na www.electrolux.sk, Facebooku alebo Instagrame.

Zdroj: PR článok Electrolux Slovakia s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: alergia baktérie v domácnosti čističky vzduchu inteligentné spotrebiče kvalita vzduchu práčky sušičky tyčové vysávače upratovanie
Zdieľať článok