Hľadáte unikátne riešenie priestoru Vašej kúpeľne?

Hľadáte unikátne riešenie priestoru Vašej kúpeľne?

01. 03. 2010
Zdieľať

Máte pocit, že v kúpeľni stále do niečoho narážate a nič sa vám do nej nezmestí? Alebo si zariaďujete nový byt a priestor kúpeľne sa vám zdá primalý? Nevešajte hlavu, tento problém nie je neriešiteľný, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Máte deti, ktoré sa vyžívajú v kúpaní, ale vy ste presvedčení, že do takého malého priestoru vaňu na trhu nenájdete? Alebo vaňu môžete oželieť, pretože aj tak nemáte čas si v nej polebediť?

 — Komerčná prezentácia spoločnosti RAVAK Slovakia s.r.o. —

Odborníci na kúpeľne dobre poznajú túto dilemu a riešia ju za vás. Vy si iba na začiatku musíte ujasniť, ako by vaša kúpeľňa mala vyzerať. Či trváte na vani alebo si vyberiete priestrannejší sprchovací kút. Ak máte však na miesto pre očistu tela vyhradený priestor iba asi 90 × 90 cm, vaša dilema je vyriešená – budete sa musieť zmieriť iba so sprchovacím kútom. Ak máte väčší priestor, môžete aj v malej kúpeľni popustiť uzdu svojej fantázii. Do kúpeľne s rozmermi od 140 do 160 cm RAVAK ponúka štyri základné riešenia:
1 – malá vaňa,
2 – veľká vaňa,
3 – obrovský sprchovací kút,
4 – dostatočne veľká vaňa a sprchovací kút.
Že to nie je možné? Ale áno. Rohová vaňa, ktorá má dĺžku 150 cm, ponúka pohodlie klasickej vane. Tí, ktorí sa rozhodnú pre sprchovací kút, budú prekvapení, koľko miesta na hygienu touto voľbou získajú.

Malá-veľká vaňa a pohodlné sprchovanie – ide to dokopy?

Ak sa nechcete vzdať vane, zvoľte si jeden z obľúbených konceptov RAVAK.
AVOCADO ponúka najmenšiu pohodlnú vaňu s umývadlom, aká je na trhu. Pekne spolu ladia a vy získate ešte miesto na práčku. Vaňa sa vyrába vo dvoch variantoch – ľavá/pravá– a s rozmermi 150/160 x 75 cm. Umývadlo je umiestnené nad vaňu a má dosť veľkú odkladaciu plochu. Vaňa je pohodlná na kúpanie a praktická na umiestnenie aj do najmenšej kúpeľne, ale má aj moderný a nápaditý dizajn od automobilového dizajnéra Achima Storza.


Hľadáte unikátne riešenie priestoru Vašej kúpeľne?

244411
RAVAK

Sprchovanie a kúpanie v jednom ponúka praktický koncept BEHAPPY. Okrem umývadla a vane, ktorá sa vyrába v rozmeroch 150/160/170/ × 75 cm, koncept obsahuje aj vaňovú zástenu na pohodlné sprchovanie. Aj pri tomto koncepte sa na umývadlo využíva priestor nad zúženou časťou vane, ale k umývadlu je pohodlný prístup.

Najpredávanejšia vaňa ROSA je súčasťou rovnomenného konceptu. Koncept si získal popularitu tým, že vaňa zaberie iba 150 cm dĺžky, ale pritom ponúka pohodlie klasickej obdĺžnikovej vane. A možno ešte viac. Kolmá stena a ploché dno vane poskytujú maximálny priestor na sprchovanie, pohodlie pri ňom zabezpečí sedadlo a sprchová zástena. Vaňa sa vyrába v rozmeroch 140/150/160/170 × 105 cm a môžete si k nej vybrať podhlavník a držadlá. S konceptom Rosa budete mať v malej kúpeľni veľkú vaňu a zároveň veľký sprchovací kút. Dizajnovo zladené umývadlá a kúpeľňový nábytok premenia vašu kúpeľňu na skvost.

Priestorovo najúspornejším riešením pohodlného kúpania a sprchovania v malej kúpeľni je koncept PRAKTIK. Umývadlo je v ňom umiestnené nad vaňu, čo šetrí miesto pri zachovaní všetkého pohodlia jeho používania. Vaňa ponúkajúca veľký odkladací priestor sa vyrába v rozmeroch 150/160165/175 × 85 cm a 185 × 90 cm. Všetky ich, samozrejme, môžete doplniť niektorým z umývadiel PRAKTIK, vaňovou zástenou, kúpeľňovým nábytkom a ďalšími kúpeľňovými doplnkami a vytvoriť si tak dizajnovo zladený koncept. S ním získate zároveň dostatok odkladacej plochy aj v malej kúpeľni.


Hľadáte unikátne riešenie priestoru Vašej kúpeľne?

244449
RAVAK

A čo sprchovací kút namiesto vane?

Pohodlný sprchovací kút umiestnite na štandardnom priestore 90 × 90 cm. Možno stojí za úvahu vzdať sa vane a užívať si sprchu. Pritom môžete zohľadniť aj svoje estetické nároky, pretože ponuka je ozaj bohatá. Aj tu platia základné kritériá:
1 – veľkosť, lebo s ňou výrazne rastie komfort pri sprchovaní,
2 – náročnosť na priestor, pri ktorej si treba uvedomiť, že dvere sa otvárajú smerom von,
3 – tesnosť, pretože ak sa chcete vyhnúť problému s pretekaním vody, vyberte si produkt od výrobcu, ktorý má tradíciu a skúsenosti.

Obľúbené sú jednoduché štvrťkruhové sprchovacie kúty. Rad SUPERNOVA od spoločnosti RAVAK je v hlavných atribútoch absolútne spoľahlivý, ktorými sú bezporuchovosť a odolnosť proti nevhodnému zaobchádzaniu. Mechanizmus posúvania zásteny je vybavený systémom Antiblock, ktorý zabraňuje zadrhávaniu a prekrývaniu posuvných dielov, a má tak zásadný vplyv na životnosť celého výrobku. Na technické riešenie systému AntiBlock garantuje výrobca záruku 10 rokov. Táto záruka sa poskytuje na základe testovania minimálnej životnosti produktu pomocou 1 000 000 otváraní a zatváraní. Okrem tejto výhody tento rad ponúka aj bezkonkurenčnú variabilitu. Pomocou rohových alebo nastavovacích profilov a ich kombinácií s rozličnými výrobkami radu


Hľadáte unikátne riešenie priestoru Vašej kúpeľne?

244413
RAVAK

SUPERNOVA si môžete vytvoriť vlastný rozmerový alebo typový variant. Dôležitým prvkom sprchovacích kútov je aj výplň, ktorá sa vyrába buď z polystyrénového alebo bezpečnostného tvrdeného skla, ktoré má štandardnú povrchovú úpravu AntiCalc®.

Sprchovací kút šitý na mieru si môžete vytvoriť aj pomocou sprchových dverí. Využitie niky (t. j. tri obložené steny v tvare písmena U) je jedným z najčastejších a najobľúbenejších variantov. Neštandardné rozmery (napr. 82, 87 alebo 93 cm) možno vyriešiť použitím nastavovacích profilov – rad SUPERNOVA. Ak dáte prednosť elegantnému riešeniu za príjemnú cenu, zadovážte si sprchové dvere RAPIER. Výška štandardných kútov je od 185 do 190 cm. Všetky typy sa vyrábajú so sprchovými vaničkami. Pri vaničkách dbajte na riešenie odtokového systému a nemenej podstatná je ich nosnosť. Tie najlacnejšie sa vyrábajú z akrylátu, ktorý je vystužený laminátom.

 

 


Hľadáte unikátne riešenie priestoru Vašej kúpeľne?

244741
RAVAK


Hľadáte unikátne riešenie priestoru Vašej kúpeľne?

244740
RAVAK


Hľadáte unikátne riešenie priestoru Vašej kúpeľne?

244739
RAVAK

A na záver niekoľko rád:

Systém Antiblock alebo povrchová ochrana skla AntiCalc®. Antiblock zabezpečí plynulý a tichý chod vášho sprchovacieho kúta, AntiCalc® vám zasa uľahčí údržbu. Táto vodoodpudivá vrstva zabraňuje usadzovaniu kvapiek vody na povrchu skla a usádzaniu sedimentu. Údržba zaberie minimum času a vy sa môžete tešiť z čistej kúpeľne. Praktická vaňová zástena by mala byť vo výbave každej malej kúpeľne. K ďalším doplnkom patria podhlavníky do vane, držadlá a sedadlá do sprchovacích kútov. Sedadlá OVO ocenia všetky vekové kategórie. Vyrábajú sa aj sklopné, ktoré vám nebudú prekážať, keď ich nebudete potrebovať. Nosnosť sedadiel je až 150 kg a sú vyrobené z antibakteriálnych a nehrdzavejúcich materiálov. Nevyžadujú osobitnú údržbu, na výber je viacero farebných vyhotovení a cenove sú dostupné.

Venujte dostatočný čas výberu zariadenia do svojej kúpeľne a zistíte, že možno nie je ani taká malá, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Vytvorte si v nej jedinečné miesto, ktoré vás optimisticky naladí každý nový deň. S výrobkami spoločnosti RAVAK sa aj nemožné stane možným.

RAVAK Slovakia s.r.o.
Stará Vajnorská 4, 831 04 Bratislava
Tel.: +421 244 455 001, Fax.: +421 244 455 002
E-mail:
obchod@ravak.sk, www.ravak.sk                    

                                                                                                                               

Kategória: Bývanie Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľne PR článok Ravak
Zdieľať článok

Diskusia