Kúpeľňa, v ktorej sa budete cítiť výnimočne: Máme pre vás niekoľko skvelých inšpirácií

14. 09. 2021
Zdieľať

Kúpeľňa je miesto, kam ráno po prebudení smerujú prvé kroky väčšiny z nás. Podľa anglickej štúdie v nej za život strávime priemerne až 416 dní, čo je zhruba jeden a pol roka. Mnohí ju využívajú aj ako oázu oddychu a pokoja, keď chcú byť doma na chvíľu sami. Preto by sme sa v nej mali cítiť dobre, a teda si zaslúži zvláštnu pozornosť. Inšpirujte sa našimi radami, vďaka ktorým zo svojej kúpeľne vytvoríte funkčný a príjemný priestor.

Farby robia náladu

Plánujete prerábať kúpeľňu? Na úvod by ste mali venovať pozornosť výberu farby. Rôzne odtiene v miestnosti totiž ovplyvňujú aj našu náladu. Medzi najpopulárnejšie patria čistá biela či neutrálna béžová. Obľúbená je aj upokojujúca modrá, zelená, moderná sivá, červená dodávajúca energiu a žltá farba. Na priveľa žltej a červenej si však dajte pozor, môžu pôsobiť dráždivo. Voľte ich radšej na menšie plochy, prípadne iba na doplnky.

Inšpirujte sa: Kombinácia bielej a sivej je elegantná a nikdy nevyjde z módy. Zladením správneho nábytku a príslušenstva napríklad v koncepte Chrome (RAVAK) sa môže vaša kúpeľňa zmeniť na veľmi nadčasový a opticky veľký priestor.

Koncept kúpeľne Chrome ladený do výrazne svetlých farebných kombinácií

Koncept kúpeľne Chrome ladený do výrazne svetlých farebných kombinácií. Zdroj: RAVAK

Obklopte sa prírodou

Ak máte radi prírodné materiály, nebojte sa ich použiť aj v kúpeľni. Drevo dodá miestnosti teplý a príjemný nádych. Môžete ho použiť ako dosku pod umývadlo, na odkladacie skrinky či obloženie okolo vane. Je na vás, či použijete pravé drevo alebo hodnoverne vyzerajúcu náhradu. Efekt bude rovnaký. Ak do celkového dizajnu zakomponujete aj kamenné prvky, budete sa vo vlastnej kúpeľni cítiť ako v SPA.

Inšpirujte sa: Vaňa City Slim (RAVAK) si vás získa eleganciou, a najmä ponukou obkladových panelov. Vybrať si môžete z dizajnov farieb orech, dub, satinové drevo či čisto biely a vaňu tak nemusíte obkladať murivom. Samozrejmosťou materiálu je vodeodolnosť a príjemným bonusom jednoduchá inštalácia za pár minút.

Moderná vaňa City Slim s obkladom vo farbe orechu

Moderná vaňa City Slim s obkladom vo farbe orechu pôsobí veľmi príjemne. Zdroj: RAVAK

To pravé osvetlenie

Pri svetlách v kúpeľni je dôležité ich nastavenie a sklon. Je totiž veľmi nepríjemné, ak sa vám svetlo v zrkadle odráža rovno do očí alebo robí nevhodné tiene. Okrem jedného centrálneho svietidla, ktoré osvetlí celú miestnosť, pokojne pridajte menšie svetlá na stenu alebo k zrkadlu. Tie vám poslúžia pri detailnej úprave zovňajšku. Na rovnomerné osvetlenie tváre umiestnite nástenné svetlá nad zrkadlo alebo po jeho stranách.

Inšpirujte sa: Praktickým riešením je jednoduché, no multifunkčné zrkadlo z radu Natural. Obsahuje nenápadné zabudované LED osvetlenie prispôsobené tak, aby splnilo svoj účel.

Zrkadlo Natural v kúpeľni

Zrkadlo Natural pôsobí na stene veľmi jednoducho, je to však multifunkčný kus vybavenia. Zdroj: RAVAK

Ukryte všetok neporiadok

Vyžeňte z kúpeľne chaos a zapratanosť. Stavte na minimalizmus podporený odkladacími skrinkami a policami, vďaka ktorým bude táto miestnosť pôsobiť usporiadane a čisto. Pretrieďte všetky kozmetické produkty, vyhoďte tie staré či nepoužívané a zvyšok odložte. Obľúbenú kozmetiku, ktorú používate denne, môžete mať poruke na elegantnom podnose alebo v košíku.

Inšpirujte sa: Vytvorte ešte viac priestoru na odkladanie a priestor pod umývadlom využite na štýlovú skrinku so zásuvkami SD 1000 Clear.

Kúpeľňová skrinka Ravak dva v jednom

Skrinka, do ktorej zmestíte všetko, čo potrebujete a lahodí aj vášmu oku. Zdroj: RAVAK

Dokonalý odraz v zrkadle

Zrkadlo využívame denne a dá sa aj jednoducho vymeniť. Veľké opticky zväčší priestor kúpeľne, malé zase prenechá viac miesta svetlám a ďalším dekoráciám. Zrkadlá bez rámu majú čistý a elegantný nádych, tie s rámom dokážu často premeniť vašu kúpeľňu na charizmatické miesto. Ak ste kreatívne typy, rámik si môžete vyrobiť aj sami podľa svojich predstáv. Pri jeho umiestnení myslite na výšku všetkých členov domácnosti. Ak inštalujete zrkadlo pre seba alebo výškovo podobných ľudí, umiestnite ho na úroveň očí, aby ste videli celú tvár a priestor aspoň tridsať centimetrov nad a pod touto hranicou.

Inšpirujte sa: Zlaďte zariadenie v kúpeľni do detailov a nevynechajte pritom ani zrkadlá. K hranatej vani či umývadlu zvoľte podobný tvar zrkadla, oblé zariadenia si zas dobre sadnú s okrúhlym alebo oválnym. Zrkadlová skrinka Step je vnútri vybavená dvoma sklenenými poličkami, kam schováte všetko potrebné.

Zrkadlo a skrinka v jednom

Zrkadlo a skrinka v jednom je výborný nápad. Zdroj: RAVAK

Zamerajte sa na drobnosti

Túžite po zmene, ale nechcete meniť celú kúpeľňu? Venujte pozornosť drobnostiam, ktoré dotvoria celkový look. Vneste do nej prírodný prvok v podobe živej rastliny. Má pozitívny vplyv na duševné zdravie a zelená farba pôsobí upokojujúco. Ak vás hnevá oblečenie porozhadzované po zemi, investujte do štýlového koša na bielizeň. Šmrnc kúpeľni dodajú aj kvalitné a moderné vodovodné batérie.

Inšpirujte sa: Zjednoťte dizajn kúpeľne a k umývadlovej batérii pridajte sprchovú batériu v rovnakom koncepte. Okrem vizuálnej súhry je výhodou aj jedna značka, jeden servis a jednotná kvalita.

Batéria Ravak

Jednoduchý a moderný štýl batérie zapadne do väčšiny kúpeľní. Zdroj: RAVAK

Kam sa vybrať na nákup?

Elegantné riešenia pre malé aj veľké kúpeľne nájdete v RAVAKU. Je jedno, či potrebujete len novú batériu alebo zrkadlo, či rozmýšľate nad celkovým prerobením kúpeľne. RAVAK ponúka osem dizajnovo zladených celkov, ktoré sú vhodné pre každú kúpeľňu či toaletu. Každý z nich je niečím charakteristický, výnimočný a vhodný či už do menšej kúpeľne, kde sa hrá o každý centimeter, alebo do neštandardnej, kde sa uplatní dominantný kus sanity. RAVAK vyrieši všetko od vane a sprchových kútov cez umývadlá, kúpeľňový nábytok a WC až po vodovodné batérie a technické doplnky.

VIAC INŠPIRÁCIÍ OD RAVAKU

Advertoriál pripravený v spolupráci s RAVAK.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa Ravak umývadlá umývadlové batérie zariaďovanie kúpeľne zrkadlá
Zdieľať článok

Diskusia