biela kuchyňa s drevenou pracovnou doskou
Zdroj: shutterstock.com

Snívate o nenáročnom varení? Skúste to v Henry Style kuchyni

12. 08. 2021 Zdieľať

O pohodlnej, praktickej a zároveň štýlovej kuchyni sníva každá jedna žena v domácnosti. Máloktorá však vie, ako to dosiahnuť. A pritom sa tajomstvo pohodlia ukrýva v dôležitých detailoch, ktorými sú nielen inteligentné plánovanie priestoru.

Poďte sa spolu s nami presvedčiť, že aj s modernými kuchyňami HENRY STYLE sa vám môže tento sen veľmi rýchlo vyplniť.

Všetko si naplánujte

Naplánujte si priestor, načrtnite si na kúsok papiera, kde bude stáť nábytok. Ako inšpiráciu použite fotografiu interiéru kuchyne, ktorá sa vám na Okay.sk páči.

Potom, čo sa rozhodnete pre konkrétne kuchynské linky, všetko si dobre premerajte. Neponáhľajte sa a urobte to správne. Začnite stenami, kde je dôležitá ich dĺžka aj výška, neskôr sa zamerajte na dvere, konkrétne ich vzdialenosť do rohov. Nezabudnite na okná, strop, dĺžku a šírku parapetov, ako aj ich výšku.

Všetky tieto veci sú pri zariaďovaní alebo renovácii kuchyne veľmi dôležité, pretože práve od nich bude závisieť vaše pohodlie pri varení.

Myslite na pracovný trojuholník

Tento krok mnohé domácnosti podceňujú, výsledkom čoho je nepraktické využitie priestoru kuchyne a náročné varenie. A pritom zbytočne, pretože kuchynský trojuholník nie je žiadna zložitá veda.

Ide o to venovať pozornosť hlavným komponentom kuchynského pracovného priestoru, a to chladničke, drezu a sporáku. Optimálne je umiestniť ich na vrcholy imaginárneho trojuholníka. Je však dôležité, aby boli pracovné body umiestnené vedľa seba – v dĺžke najviac 180 cm. Takýto  kuchynský scenár je najlepší.

Začnite umývadlom, pretože to si vyžaduje pripojenie ku komunikácii. Ďalej je to sporák alebo varná zóna, ktorá by mala tvoriť koniec tohto „trojuholníka“ a ideálne sa nachádzať na pravej strane vedľa drezu.

Chladnička by mala ísť na opačnú stranu vedľa drezu, ideálne do rohu, ktorý musí mať zdroj elektrickej siete.

biela kuchyňa s ostrovčekom

Zdroj: shutterstock.com

Optimalizujte priestor

V praktických a pohodlných kuchyniach by nemali byť zbytočné predmety. Pamätajte na každý prvok budúceho interiéru ako sú spotrebiče, stoličky či doplnky a položte si otázku: „Potrebujem ich? Je pre moju malú rodinu i byt množstvo zbytočných doplnkov ideálne riešenie?“

Využite naopak svoj voľný priestor racionálnejšie a naplno, na steny umiestnite police, uprednostnite ale uzatvorené modely s dvierkami, pretože prach v kuchyni nemá čo robiť. Rovnako dobre vám pomôžu hlboké zásuvky na uloženie potrebného kuchynského riadu, ktorými štýlové kuchyne Henry Style disponujú v mnohých praktických prevedeniach.

Čerešnička na torte

Osvetlenie je dôležitou súčasťou každého interiéru a kuchyne tiež. Pre istotu a lepší pocit bezpečia použite ale viac zdrojov. Pri varení predsa potrebujete osvetliť pracovný priestor, na rodinné stretnutia zasa stačí nástenná lampa v oblasti jedálenského stola.

Nezabudnite pri tom všetkom samozrejme myslieť na vonkajší dizajn kuchyne, domáce spotrebiče, a úchytky nábytku, ktoré zodpovedajú vášmu štýlu. V menšom priestore uprednostnite svetlejšie odtiene a viac úložnej plochy.

Ak na nič z nášho zoznamu nezabudnete, na Okay.sk si kuchyňu s týmito parametrami a dôležitými vlastnosťami určite vyberiete.

Zdroj: PR článok Okay.sk
Foto: shutterstock.com

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: kuchynské drezy kuchynské linky zariaďovanie kuchyne
Zdieľať článok