Black design by Sapho

Black design by Sapho

02. 09. 2020 Zdieľať

Kto chce držať krok s aktuálnymi trendmi, vie, že čierna farba do súčasnej modernej kúpeľne rozhodne patrí. Hoci sa na prvý pohľad môže tváriť trochu temne, keď sa správne skombinuje a umiestni, možno s ňou dosiahnuť nevšedných, luxusných i veľmi elegantných výsledkov.

Čierna vnáša do kúpeľne zvláštne dramatické čaro a dotvára tak perfektnú atmosféru pre relaxáciu.

Zároveň je to farba, ktorá nikdy nevyjde z módy, má štýl a vyzerá skvele v akomkoľvek priestore. Záleží iba na vhodnej miere jej využitia. Tu sa rozhodne oplatí staviť na osvedčený minimalizmus,ktorý dominuje kúpeľniam už niekoľko rokov.

sprchové walk-in zásteny CURE BLACK

Sprchové walk-in zásteny CURE BLACK Zdroj: SAPHO

Napríklad sprchové walk-in zásteny CURE BLACK dodajú kúpeľni vzdušnosť aj osobitý štýl. Séria kombinuje jednoduchý čistý vzhľad spolu s ďalšími praktickými vlastnosťami, vďaka ktorým poskytuje nielen väčšiu voľnosť a pohodlie, ale dokáže sa tiež maximálne prispôsobiť priestorovým dispozíciám každej kúpeľne. Atraktivita zásten CURE BLACK je daná predovšetkým využitím elegantných, matne čiernych hliníkových profilov, ktoré tvoria rám a opticky rozdeľujú sklo na jednotlivé okenné tabule. Evokujú tak reálne okná starých továrenských hál, čo podčiarkuje industriálny dizajn celej série.

umývadlová konštrukcia s integrovanou zásuvkou zo série SKARA

Umývadlová konštrukcia s integrovanou zásuvkou zo série SKARA Zdroj: SAPHO

Kúpeľňu v modernom či industriálnom štýle skvele doplní štýlová umývadlová konštrukcia s integrovanou zásuvkou zo série SKARA. Tá snúbi chladný aspekt matne čierneho kovu s hrejivým elementom v podobe tmavého dreva. Praktická bez úchytiek zásuvka v drevenom dekore dodáva konštrukcii svieži vzhľad.

Závesné konštrukcie sa kombinujú s bielym umývadlom z liateho mramoru TWIG. Väčšie rozmery týchto konštrukcií svojím asymetrickým tvarom navyše poskytujú tiež praktickú odkladaciu plochu. Súčasťou série je však aj menšia konštrukcia, určená na postavenie pod betónové umývadlo FORMIGO. Tento variant potom tvorí typický industriálny koncept, založený na spojení troch najobľúbenejších materiálov súčasnosti.

Aj nadčasový betón predstavuje unikátne a veľmi populárne riešenie, pretože dodáva kúpeľni na odvahe a surovosti. Umývadlá Formigo sú vyrábané ručne z odľahčeného betónu a majú dôkladne ošetrený povrch špeciálnym vode odolným náterom. Každý kus je originál, ktorý nesie odtlačok umu zručného remeselníka. Jedinečnosť umývadiel podčiarkuje tiež priznaná štruktúra betónu na vonkajšej strane. Nechýba ani moderná zátka v rovnakom dizajne, nič tak nenarušuje ich dokonalú prirodzenosť. Čisté línie a ostré hrany takýchto umývadiel, nielen elegantne antracitové, možno potom ľahko zladiť aj s ďalšími materiálmi či doplnkami.

Batéria SPY ponúka populárny hranatý dizajn so skosenou oblou hranou. Séria zahŕňa všetky druhy vodovodných batérií vrátane podomietkových, ale tiež napríklad umývadlový sifón či roháčiky.

Jej súčasťou je aj teleskopický sprchový stĺp. Elegantný vkusný vzhľad a zamatovo čierna povrchová úprava série SPY lichotí každej kúpeľni.

vykurovacie teleso ZIG

Vykurovacie teleso ZIG Zdroj: SAPHO

A nemali by sme zabúdať ani na dôležitosť samostatného kúpeľňového vykurovania, bez ktorého kúpeľňa nemôže poskytovať požadovaný komfort. Netradičný vzhľad vykurovacieho telesa ZIG zaujme na prvý pohľad svojimi rôznobežnými stredovými trubkami. Okrem atypického tvaru iste osloví tiež povrchová úprava vo farbe štrukturálneho antracitu a variabilita pripojenia na ústredné aj elektrické vykurovanie.

V neposlednom rade je čierna farba tiež výborný jednotiaci prvok. Napríklad čierne doplnky dodajú interiéru pocit hĺbky a celý priestor opticky prepojí. Kúpeľňové doplnky ISIDE predstavujú esteticky vydarenú kombináciu plných oblých tvarov s neobvyklým zosúladením v štýle Spa. Mydelnička z tejto série evokuje vyfrézovaný kamienok a možno ho využiť aj na odkladanie šperkov.

Všetky produkty zo sortimentu doplnkov dokonale odrážajú súčasný trend a môžu byť tým pravým, čo doladí „Black design“ vašej kúpeľne.

Zdroj: PR UBC s.r.o.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: sprchové zásteny umývadlá vodovodné batérie
Zdieľať článok