Zdroj: Talitha a Michael Bainbridge

Udržateľná renovácia s KALDEWEI: ZWEI Design stavil vo svojej vlastnej kúpeľni na smaltovanú oceľ

03. 12. 2021 Zdieľať

Nemecko-americký pár dizajnérov Talitha a Michael Bainbridge zrekonštruovali bungalov zo 70. rokov podľa princípov udržateľnosti.

V kúpeľni padla voľba na extra plochú sprchovú vaničku a tri umývadlá z recyklovateľnej smaltovanej ocele od KALDEWEI. Bungalov zo 70. rokov s pôdorysom v tvare L sa stal medzitým novým domovom dizajnérskeho páru, ktorý ho spoločnými silami premenil na štýlovú oázu. Dôležitú úlohu zohrala pri rekonštrukcii kúpeľňa.

Dvojumývadlo ba sivej stene s oválnymi zrkadlami

ZWEI Design Masterbad Miena. Zdroj: Talitha a Michael Bainbridge

Udržateľnosť a ekológia nie sú pre týchto odborníkov na bytový dizajn len slová, ale zohrávajú rozhodujúcu úlohu v ich profesijnom i súkromnom živote. „V prípade nášho rodinného domu sme sa vedome rozhodli pre rekonštrukciu pôvodného bungalovu a nie pre novostavbu. Dbali sme na to, aby podľa možnosti všetky výrobky, ktoré sme v našom dome inštalovali, mali čo najvyššiu kvalitu a vďaka tomu aj čo najdlhšiu životnosť a aby sa pri neskoršej výmene dali ľahko zlikvidovať či dokonca recyklovať,“ vysvetľuje Talitha Bainbridge.

Detail bieleho hranatého umývadla

Detail ZWEI Design Masterbadd Miena. Zdroj: Talitha a Michael Bainbridge

Predovšetkým rodinná kúpeľňa už potrebovala radikálnu zmenu. „Chceli sme vytvoriť teplý, nadčasový dizajn s použitím jemne štruktúrovaných veľkoplošných dlaždíc a oživiť ho zlatými a béžovými akcentmi, dreveným dubovým stolom a vysokokvalitnými kúpeľňovými objektmi. Silno v popredí pritom stála udržateľnosť použitých materiálov. Z tohto dôvodu sme siahli po kúpeľňových objektoch od Kaldewei,“ vysvetľuje Talitha Bainbridge.

Dizajn výrobkov, kvalita materiálu smaltovaná oceľ a v neposlednom rade aj samotná výroba dizajnérsky pár veľmi rýchlo presvedčili. Talitha a Michael Bainbridge sa pre svoju rodinnú kúpeľňu rozhodli použiť dve umývadlové misy MIENA a jednu extra plochú sprchovú vaničku NEXSYS. V prípade malej kúpeľne pre hostí sa nadchli ušľachtilou zelenou farbou a siahli po priestorovo úspornom umývadle CONO.

Bezbariérová sprchová vanička v jednoduchom modernom kúte

ZWEI Design Masterbad NEXSYS. Zdroj: Talitha a Michael Bainbridge

Vyplatila sa všetka tá práca a námaha pri výbere materiálov? „Všetky tieto faktory prispeli k tomu, že do našej kúpeľne deň čo deň vstupujeme s veľkou radosťou a čistým svedomím. A po roku tvrdej práce sme určite aj trochu hrdí na to, čo sme vytvorili, a radi nechávame svoju rodinu i svojich priateľov do kúpeľne nahliadnuť – a príležitostne im ju tiež dovolíme použiť,“ smeje se Talitha Bainbridge.

Viac na www.kaldewei.cz

Zdroj: Kaldewei

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: ekologický materiál kúpeľňové trendy recyklované materiály sprchové vaničky umývadlá zariadenie kúpeľne
Zdieľať článok