Výhody orientačných svetiel. Orientačné svetlo môže mať v noci hodnotu zlata
Každý pozná ten pocit, keď vás uprostred noci zobudí plný močový mechúr. Návšteve toalety sa nedá vyhnúť - jemné osvetlenie vám môže pomôcť nájsť cestu v tme. Spoločnosť Geberit vám ponúka niekoľko tipov.
Dobrý spánok je na nezaplatenie. Keď nemáme dostatok spánku, odrazí sa to na horšej nálade a zníženej aktivite na druhý deň, preto je akékoľvek rušenie počas spánku obzvlášť nepríjemné.
Naše telo sa tomu bráni a pri nočnej návšteve toalety stále napoly spí. Je to predovšetkým kvôli uvoľňovaniu melatonínu, hormónu, ktorý reguluje cyklus spánok – bdenie a je zodpovedný za uvedenie nášho tela v noci do „spánkového režimu“.
Aby ste predišli tomu, že sa pri návšteve toalety naruší váš prirodzený biologický rytmus a aby ste sa mohli zase čím skôr ponoriť do spánku, odporúčame myslieť na nasledovné:
- Jasné svetlo môže zmiasť naše biologické hodiny a obmedziť produkciu melatonínu. Preto pokiaľ je to možné, nezapínajte svetlo na toalete, ani ak má funkciu postupného rozsvecovania.
- Vyhnite sa svetlu s vysokým obsahom modrej zložky. To nepriaznivo ovplyvňuje produkciu melatonínu, ktorý je potrebný na opätovné zaspanie. Modrá zložka svetla, ktorá je najviac prítomná v rannom svetle, totiž telu naznačuje, že noc sa skončila.
- V kúpeľni používajte orientačné svetlá so senzormi, ktoré vás privedú k toalete. Je potrebné, aby takéto svetelné zdroje boli jemné, nesvietili do očí a bolo osvetlené len to najdôležitejšie – v tomto prípade toaleta.
Viac na www.geberit.sk
Zdroj: PR článok Geberit Slovensko s.r.o.