Možno vám chýbajú

15. 08. 2007
Zdieľať

Máme rôzne potreby. Niekedy ani netušíme, čo by nám ešte chýbalo k šťastiu a domácej pohode. My síce nie, ale výrobcovia a dizajnéri spotrebičov vedia najlepšie, ako pritiahnuť náš záujem novými možnosťami, funkciami a vzájomným krížením domácich pomocníkov. Voľakedy bola aj automatická práčka netradičným pomocníkom. Dnes sa nestačíme čudovať. Komu by prednedávnom prišlo na um kombinovať televízor s chladničkou alebo schovať umývačku riadu do zásuvky v kuchynskej linke? Možno vás ešte niečo prekvapí…


Možno vám chýbajú

104026


Možno vám chýbajú

104025

Kondenzačná sušička Whirlpool AWZ 8676 so siedmimi základnými programami a vnútorným osvetlením je opäť vybavená 6. zmyslom a výborným nápadom s obdĺžnikovými dvierkami. Takto sa oveľa príjemnejšie manipuluje s bielizňou a navyše je tu nová príležitosť pre tých, čo sa radi nechajú hypnotizovať dianím v práčke. Pohľad na sušiacu sa bielizeň je tiež podnetný – relaxujte!

Ohrevná zásuvka dotvára nielen dizajn kuchyne v kombinácii s kompaktnými spotrebičmi Progressive Line, ale postará sa aj o predohrev kuchynského riadu a náradia: nastaviteľná teplota 40 až 80 °C, výška 14 cm, nosnosť 25 kg, šesť súprav tanierov. (Whirlpool)


Možno vám chýbajú

104023

Chladničky PREMIUM Gorenje sa môžu pochváliť automatom na chladené nápoje a funkciou hlasových správ. Tie fungujú ako hlasový záznamník s kapacitou šesť správ dlhých 40 sekúnd. Nahovoríte odkazy členom rodiny do spotrebiča, ktorý denne používajú. No nie je príjemné pokecať si s chladničkou?

Model Gorenje RK 67367 E patrí do série, ktorá okrem výkonov, ako je rýchle chladenie fliaš v chladničke a v mrazničke, super chladenie, super mrazenie, ekonomický režim, dovolenkový režim, zvukové varovanie, spomínané hlasové správy a varovania, poskytuje aj “tipy a rady” a umožní počúvanie integrovaného VKV rádioprijímača. (Gorenje)

Možno vám chýbajú

104021


Možno vám chýbajú

104024

Chladnička s výčapníkom vody model Electrolux ENB35405S INSPIRE: jeden kompresor, dizajnový rad Global design, polička na fľaše, antibakteriálna vrstva, digitálny displej, svetelná a zvuková signalizácia vysokej teploty, rozmery 185 × 59,5 × 63,2 cm, objem 240/78**** litrov, spotreba 0,98 kWh/24 h, energetická trieda A, filter na čistú vodu BRITTA a vašich 26 990 Sk (Electrolux)

Priestorový odsávač pár EVOLUTION sa stane v interiéri kuchyne dekoratívnou “čističkou vzduchu” nielen nad varnou zónou, ale aj v širšom dosahu. Funguje na dotykové ovládanie v rozsahu štyroch stupňov výkonu a s recirkuláciou odsávania. Bodové osvetlenie varnej zóny zabezpečí halogénová žiarivka (40 W) alebo osvetlenie troma dekoratívnymi žiarovkami. (Whirlpool)

Dvojkompresorová chladnička s mrazničkou Siemens CoolMedia (KG39MT90) má okrem bežných dobrých vlastností kvalitnej chladničky aj integrovanú 15-palcovú LCD obrazovku s dvomi reproduktormi a možnosťou pripojenia DVD, videa, Camcordera, zosilňovača a slúchadiel. Obrazovka sa dá vysunúť dopredu a otočiť až o 45° na všetky strany, takže na ňu dobre uvidíte zo všetkých rohov kuchyne. Rovnako ako iné televízory aj tento sa ovláda diaľkovo.


Možno vám chýbajú

104018

Hore: chladiaci priestor 263 l, automatické rozmrazovanie, funkcia superchladenie, šesť odkladacích plôch z bezpečnostného skla (výškovo nastaviteľné), zásobník na zeleninu s regulovanou vlhkosťou na teleskopických vedeniach, závesná priehradka na fľaše, dynamické chladenie vďaka vnútornému ventilátoru, dvojnásobne kryptónové osvetlenie. Dole: mraziaci priestor 84 l, –18 °C a menej (mraziaca kapacita 14 kg/24 hod.), All-Frost technika, automatické zmrazovanie, funkcie supermrazenie a rýchle rozmrazovanie, tri mraziace boxy s kalendárom. Teplota v chladiacej aj mraziacej časti je riadená elektronicky, jednotlivé časti možno separátne vypnúť. Odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH a recyklačného poplatku je 139 990 Sk. (Siemens)


 


Možno vám chýbajú

104034


Možno vám chýbajú

104035

Plynový panel Electrolux EHS7405K dostal novú tvár: už nielen sklokeramické varné panely ponúkajú dotykové elektronické ovládanie, z moderného dizajnu sa môžu tešiť aj kuchári, ktorí uprednostňujú varenie na plyne (šírka 74 cm, tvrdené sklo, automatické elektrické zapaľovanie, termopoistka, štyri horáky, liatinové podstavce). Cena 32 990 Sk.

Nemáte ešte nakláňateľnú kuchynskú televíznu obrazovku Electrolux ETV45000X? Televízor s 15-palcovou LCD obrazovkou, moderným dizajnom a možnosťou otáčania o 170° vás možno oslobodí nielen od pobehovania medzi obývačkou a kuchyňou. Cena 49 990 Sk.


Možno vám chýbajú

104036

Nekonvenčná nástenná rúra Siemens liftMatic je prvá, ktorá vám vďaka zabudovanému výťahu umožní jednoduchý prístup z troch strán: zvýši komfort pri manipulácii s pripravovaným pokrmom, minimalizuje možnosť popálenia. Napriek otvoreniu rúry si jej vnútro počas pečenia zachováva svoju konštantnú teplotu.

Mrazené potraviny možno tepelne upravovať priamo na špeciálnom sklokeramickom dne nástennej rúry. Nemusí byť vsadená do kuchynskej linky, je pripravená na umiestnenie priamo na stenu. Môže byť nainštalovaná ako samostatný spotrebič, ktorý bude dominantným prvkom modernej kuchyne. (Siemens domáce spotrebiče)


Možno vám chýbajú

104043


Možno vám chýbajú

104044

Domáce kino Sony ESPRIT “zrastené” s televízorom v duchu moderných, čo “najmenej zaprataných” obytných priestorov sa dokáže dizajnovo zladiť s interiérom. Predný panel si môžete vybrať v niektorej zo štyroch farieb či z mnohých farebných vzorov. V jednom kuse nábytku sa spája televízor, domáce kino a hi-fi veža. Séria s označením ESPRIT vznikla v spolupráci Sony a nábytkárskej značky Ligne Roset. Obsahuje 32-palcový LCD televízor BRAVIA, pred obrazovkou umiestnený posuvný panel s DVD prehrávačom, surroundovými reproduktormi domáceho kina a v “nohe” je skrytý basový subwoofer pre tých, čo ho ocenia.

Sony TAV-L1 je štýlový integrovaný hi-fi systém špičkovej kvality s 32-palcovým LCD televízorom BRAVIA, DVD prehrávačom a kvalitným hi-fi zariadením. S týmto kompaktným systémom si môžete dopriať skvelý audiovizuálny zážitok, a pritom stačí jeden diaľkový ovládač – žiadne prídavné reproduktory ani káble. Z ôsmich vyhotovení sme vybrali vzhľad s témou prírody; výrobca myslel na možnosť prispôsobiť tento model štýlu interiéru.


Možno vám chýbajú

104047


Možno vám chýbajú

104046

Zásuvková umývačka riadu Whirlpool so skrytým panelom (v ponuke sú krycie dvere v dizajne Progressive – AMC 920) patrí k modelom vstavaných spotrebičov, ktoré príjemne prekvapili praktickým dizajnom.

Dvojzásuvková chladnička Whirlpool sa vďaka horizontálnemu členeniu vie zosúladiť s trendovým minimalistickým interiérom kuchyne. Navyše, prečo stále otvárať dvere na chladničke, keď môžeme vyťahovať zásuvky s chladenými potravinami? Aj v tomto prípade funguje známy 6. zmysel pre automatickú reguláciu chladenia a povrch 90 cm širokých zásuviek je zabezpečený antibakteriálnou úpravou. (Whirlpool)


Možno vám chýbajú

104049


Možno vám chýbajú

104050

Toto nie je dvojica zo sci-fi filmu, ale dvaja experti na domáce práce s nezvyčajným dizajnom. Vysávanie a žehlenie v ich podaní už nie sú prozaické činnosti, ale zábava pre samostatný robot-vysávač Sensor Cruiser VSR8000 a jeho kolegu Dressmana, ktorý disponuje automatickými zručnosťami v rámci dvanástich časovo riadených programov žehlenia. Najskôr mu síce trochu treba pomôcť do košele (ako každému chlapovi), ale potom začne pracovať a neprestane, až kým odev nevyzerá opäť reprezentačne. (Siemens domáce spotrebiče)

Multimediálny odsávač pár Siemens LC8M950 je reakciou na fakt, že spoločenský život rodiny sa dnes nespája výlučne s dobre zariadenou obývačkou. Keďže trendy posledných rokov spájajú obývačky a kuchyne do jednej miestnosti, Siemens v tomto duchu vytvoril kuchynský digestor so sacím výkonom 650 m3 pary za minútu, do ktorého je zabudovaný 17-palcový televízor. Toto multifunkčné zariadenie dokáže okrem obľúbených programov prehrávať aj CD a DVD disky, prijímať rádiový signál či slúžiť ako monitor na počítač. (Siemens domáce spotrebiče)

 

Pec na chlieb už nepatrí len do spomienok na kuchyňu starej mamy. Model ETA 2149 HARMONY ani vzdialene nepripomína svoje predchodkyne, avšak prekvapí plne automatickou prípravou cesta a chleba: miesi, zabezpečí kysnutie a upečie na jeden šup 1,5 kg chleba.


Možno vám chýbajú

104048

Veko s priezorom na sledovanie prípravy vám dá pocit, že máte pečenie pod kontrolou. 13-hodinový časový spínač umožní, aby večer pripravené cesto ráno rozvoniavalo v podobe čerstvého chlebíka. (ETA)

Možno vám chýbajú

104047

Zásuvková umývačka riadu Whirlpool so skrytým panelom (v ponuke sú krycie dvere v dizajne Progressive – AMC 920) patrí k modelom vstavaných spotrebičov, ktoré príjemne prekvapili praktickým dizajnom.

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: domáci pomocníci technika
Zdieľať článok

Diskusia