Na ekológiu s rozumom 2.

Na ekológiu s rozumom 2.

01. 10. 2009
Zdieľať

Ekológia, to nie je iba triedenie odpadu. Ľudia sa stále viac hlásia k myšlienke trvalej udržateľnosti, snažia sa správať tak, aby – pokiaľ je to možné, čo najmenej zaťažovali prírodu a šetrili energetické zdroje pre budúce generácie. Okrem zodpovedného prístupu a šetrenia prírody sa, samozrejme, hľadí aj na financie.

Sušenie


Na ekológiu s rozumom 2.

219620


Na ekológiu s rozumom 2.

219621

Sušička s tepelným čerpadlom Siemens WT 46W560BY ašpiruje na titul šampióna v energetickej úspornosti vo svojom odbore, pretože v medzinárodnom porovnaní ostáva vo svojej spotrebe energie ďaleko pod hraničnou hodnotou danou pre triedu energetickej účinnosti A. Je dokonca až o 20 % úspornejšia ako iné sušičky s tepelným čerpadlom. Technológia tepelného čerpadla je založená na ohreve vzduchupotrebného na sušenie bielizne teplom, ktoré vzniká v okruhu tepelného čerpadla. Vzduch sa ventilátorom vháňa do bubna s vlhkou bielizňou, kde jej odoberá vlhkosť. Teplý a vlhký vzduch sa ochladí. Vlhkosť skondenzuje a suchý vzduch sa vracia do bubna. Kondenzačná sušička Electrolux EDH 97950 W (spotreba energie 2,4 kWh).

Varenie


Na ekológiu s rozumom 2.

219615


Na ekológiu s rozumom 2.

219616

Gorenje BOC 6322 skrotila paru tak, aby umožnila pripraviť zdravšie a chutnejšie pokrmy. Navyše ponúka niekoľko špeciálnych programov (Professional, resp. SlowCooking) a pamätá aj na časté ohrievanie pokrmov pomocou funkcie Regeneration. Patrí do energetickej triedy A. Vstavaná elektrická rúra Concept ETV6660 ponúka 57 l obsah v energetickej triede A. Zaujme dvoma praktickými výsuvmi FULL a ovládacími tlačidlami PUSH PULL v kombinácii s digitálnym dotykovým programátorom.


 

Upratovanie


Na ekológiu s rozumom 2.

219623


Na ekológiu s rozumom 2.

219624

Electrolux Ultra Silencer Green je vyrobený z recyklovaného plastu. Až 55 % plastovej kostry je z recyklovaných materiálov. Vysávač má výkon 1 250 W, ale vďaka špeciálnej hubici je jeho výkon porovnateľný s vysávačmi s výkonom 2 000 W. Jeho spotreba je o 33 % nižšia. Práčka Whirlpool Aquasteam 9700 spolieha na silu pary v kombinácii s najnovšou technológiou 6. zmysel. Táto technológia prispôsobí cyklus prania typu a množstvu bielizne a šetrí až 30 % času, vody a energie.

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: domáci pomocníci práčka sušička vysávač
Zdieľať článok

Diskusia