Na upratovanie postačí len hadica

17. 01. 2011
Zdieľať

Výhodou centrálneho vysávania je, že si vysávaciu jednotku môžete dať nainštalovať v pivnici, garáži, dielni, sušiarni či v skrini – mimo obývacieho priestoru. Odtiaľ sa vedie potrubie k jednotlivým vysávacím zásuvkám, ktoré sú rozmiestnené v obytnom priestore tak, aby štandardná, 9-metrová hadica dosiahla všade tam, kde treba vysávať. Takéto riešenie má niekoľko výhod. Vysávanie je bezhlučné.

Vysávač pohltí všetok prach v miestnosti, bez jeho spätného vyfukovania, a prefiltrovaný vzduch sa vyfukuje mimo objekt. Pri vysávaní nemusíte za sebou ťahať vysávač. Systém sa zapína zasunutím hadice do vysávacej zásuvky alebo vypínačom na jej rukoväti. Veľkou výhodou napríklad vysávačov Husky Pro 10 je aj vysávanie vody.

Drawer Vac je praktický pomocník pri upratovaní v kuchyni v kombinácii s centrálnym vysávačom Husky. Jednoducho otvoríte skrinku, vytiahnete Drawer Vac a rukou nametiete omrvinky na lopatku, tie v okamihu zmiznú v centrálnej vysávacej jednotke. Predáva Cevys.
Vroom je hadica dlhá 5 alebo 7 m – vytiahnete ju z navijaku, ktorý môžete namontovať do skrinky. Je ideálna na rýchle upratanie malých priestorov a suchých nečistôt v miestach, kde je intenzívny ruch, ako sú kuchyňa, kúpeľňa, zádverie alebo auto v garáži. Predáva Cevys.
Husky air 10 – úvodný model radu s doživotnou zárukou – je určený pre menšie rodinné domy a byty do 150 m2 podlahovej plochy. Nízka hlučnosť vďaka integrovanému tlmiču. Ideálny na inštaláciu do malých komôr, šatní či toaliet. Dvojitá filtrácia, možnosť výfuku vzduchu buď do miestnosti, alebo mimo objekt. TF motor chladený nasávaným vzduchom, vzduchový výkon 502 airwatt/3,01m/H2O. Cena 599 € bez DPH.
Duovac Symphonia 150 l s veľkokapacitnou nádobou a bezúdržbovou filtráciou. Tichý chod. Spoľahlivý motor Ametek Lamb (USA) s nezávislým chladením. Vhodný pre malé a stredné rodinné domy a byty s podlahovou plochou do 300 m2. Doživotná záruka. Vzduchový výkon 523 airwatt/3,24 m/H2O. Cena 647 € bez DPH. Predáva Cevys. Bezdrôtová technológia pre vysávače Husky. Patentovaná obojsmerná komunikácia medzi vysávacou jednotkou a hadicou centrálneho vysávača. Informácie o priebehu vysávania vidíte na displeji rukoväte hadice. Predáva Cevys.
Novinka firiem Husky a Duovac – hadica v stene. Vysávacím hadicu uloženú v rozvode centrálneho vysávača priamo v stene vytiahnete zo zásuvky, nasadíte rukoväť s príslušenstvom a môžete vysávať. Vybrať si môžete hadicu dlhú až 15 m . Zo steny si vytiahnete len potrebnú dĺžku a po skončení uvoľníte poistku v zásuvke – hadica sa sama navinie späť do steny. Inštalácia sa líši oproti štandardnému centrálnemu systému. Do už namontovaného systému nie je možné doplniť špeciálnu zásuvku a hadicu.
Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: upratovanie
Zdieľať článok

Diskusia