Zdroj: J.A.P. Slovakia

V jednoduchosti je krása. Dvere IDEA od J.A.P. Slovakia

27. 09. 2022 Zdieľať

Minimalizmus už nie je ako predtým len doménou umenia, filozofie alebo architektúry, ale stal sa z neho vyhľadávaný životný štýl. Interiér a design sú ďalšie oblasti, do ktorých minimalizmus postupne prenikol.

Firma J.A.P. Slovakia má tento moderný trend vo svojich génoch a všetky interiérové ​​prvky, ktoré v poslednej dobe sama vyvinula a uviedla na trh, majú tento vyhľadávaný aspekt. Modelový rad dverí IDEA DOOR, tvorený modelmi IDEA, IDEALINE a IDEANET, je jednoznačným dokladom spomínaného prístupu. Minimalizmus s nádychom technicizmu, to je presná charakteristika základného modelu celého radu, dverí IDEA. Prosté spojenie klasických materiálov, eloxovaného hliníka a kaleného skla v podobe obvodového rámu a jeho výplne vytvárajú dvere s jednoduchým dizajnom zbavené všetkého nadbytočného.

Dizajnové roldor interiérové dvere v modernom byte

Otočné dvere IDEA, zárubňa GARDE. Zdroj: J.A.P. Slovakia

Model dverí IDEALINE to je nevšedné prevedenie výplne skla, pre ktoré je charakteristické pohľadové rozdelenie skla subtílnymi zvislými alebo vodorovnými hliníkovými profilmi v rôznych vzájomných usporiadaniach, takže fantázia môže pracovať naplno. Členenie skla je možné v šiestich základných variantoch, ktoré je možné na prianie zákazníka atypicky upraviť.

Dizajnové roldor interiérové dvere v modernom byte

Posuvné dvere IDEALINE VERTICAL v posuve PREMIUM. Zdroj: J.A.P. Slovakia

Tretím do partie je model IDEANET, ktorý vychádza z modelu Idea a je doplnený navyše zlatou alebo striebornou kovovou sieťou zalaminovanou medzi dvoma sklami. Ide o originálne prevedenie sklenenej výplne, vďaka ktorému dvere získali zvláštny ozdobný a funkčný prvok v podobe odrazu svetla, ktorému dáva 3D holografický efekt.

Dizajnové roldor interiérové dvere v modernom byte

Posuvné dvere IDEANET v posuve PREMIUM. Zdroj: J.A.P. Slovakia

Dvere Idea, Idealine aj Ideanet sú k dispozícii v otočnom i posuvnom variante. Perličkou na zdôraznenie je symbiotické spojenie otočného prevedenia dverí so zárubňou GARDE, čo predstavuje TOP riešenie presklených priečok so subtílnymi rámami v bytových aj kancelárskych interiéroch. Posuvný variant dverí je naopak plne kompatibilný s posuvnými systémami PREMIUM, TRIX aj stavebnými púzdrami z produkcie J.A.P. Slovakia. 

Dverný rám z eloxovaného hliníka je možné povrchovo upraviť podľa vzorkovníkov farieb RAL K7, NCS, Creative Metallic a na výber je aj dostatok typov skiel vrátane nepriehľadných, ktoré dokážu vytvoriť intímne prostredie a dvere tak možno zmysluplne použiť na oddelenie kúpeľne alebo šatne od spálne.

Modelový rad dverí IDEA DOOR zaujme striedmosťou, čistými líniami a tradičnými materiálmi. V duchu známeho príslovia, že menej je niekedy viac, dopĺňa konateľ spoločnosti J.A.P. Slovakia, Petr Paksi: „Modely sme oslobodili od všetkého nepodstatného, ​​nie však od kvalitného prevedenia, moderného vzhľadu, vysokej pevnosti a odolnosti“. Presvedčte sa sami na jap.sk.

Zdroj: PR článok JAP FUTURE s.r.o.

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: interiérové dvere interiérový dizajn minimalizmus posuvné dvere
Zdieľať článok