Pod taktovkou oranžovej steny

16. 04. 2009
Zdieľať

Vytvorenie dominantnej steny je osvedčený postup, ako dať interiéru tvár aj orientáciu, a oranžová je dobrá voľba. Na výber máte mnoho odtieňov podľa chuti či povahy – od sviežej pomarančovej až po umiernenú hnedastú tehlovú. Oranžová dáva tiež možnosti na rôzne farebné kombinácie, ktoré dotvoria celkovú náladu – ak napríklad pridáte tmavohnedú, dodá interiéru útulnosť. Celok tak bude vyvážený a pokojný.


Pod taktovkou oranžovej steny

189915


Pod taktovkou oranžovej steny

189916

Biele a „tmavobiele“ (maslové či jemne dymové) sedačky sú dnes v kurze – naozaj pekne ladia asi so všetkými druhmi dreva, takže ukážu na rôznych podlahách aj s rôznym nábytkom a, samozrejme, aj pri farebných stenách. Pri sedačke so svetlým čalúnením sa však pýtajte aj na to, ako sa dá čistiť, pretože to bude potrebné naozaj často. Ak hľadáte niečo nielen biele, ale aj mimoriadne pohodlné, mohla by sa vám hodiť napríklad polohovateľná viac vylihovačka než sedačka Moving. (predáva Ekoma design) Oranžovo-bielu kombináciu stien, doplnenú drevom, sklom a kovom, môže pekne doladiť aj tmavosivá či tmavohnedá farba. Vo veľkom priestore s dostatkom svetla sa tmavých farieb nemusíte vôbec báť. Pohodlná sedačka – ležačka s polohovateľnými operadlami je ďalším variantom z ponuky spoločnosti Ekoma design.


Pod taktovkou oranžovej steny

189927


Pod taktovkou oranžovej steny

189928

Ak sa obávate, že výrazná farba bude pôsobiť agresívne, môžete v obývačke vytvoriť dominantnú stenu pomocou originálnej policovo-skrinkovej zostavy. V súčasnom duchu by mala byť subtílna a vzdušná, odlepená od podlahy aj susedných stien. Interiér v umiernenej farebnosti bude plynúť pokojne, pozor však, aby neskĺzol do stojatých vôd nudy… (Misura Emme)

To, že spojenie obývačky a kuchyne je v kurze, predviedli aj minuloročné výstavy nábytku – v štýlovom aj priestorovom prepojení týchto dvoch funkcií sa už ďalej asi zájsť nedá – doviedli ho do absolútna. (Grattarola)


Pod taktovkou oranžovej steny

189921


Pod taktovkou oranžovej steny

189922

Oblý znamená mäkký a útulný. V dnešných časoch štýlových návratov by sa možno žiadalo trošku zaobliť strohé hrany obytného priestoru. Dobré šance aj na dodatočnú trendovú úpravu dávajú malé farebné kresielka – či jedno, alebo viac, vždy sa môžu hodiť a vôbec nemusia ladiť s ostatným sedacím nábytkom. Skôr naopak, dnes sa cení kontrast. Tip pre menej odvážnych: decentne bude vyzerať kombinácia rôznych oranžových (od žltkastej až po tmavohnedú), tón v tóne s dominantnou stenou. (Roche bobois)

Pod taktovkou oranžovej steny

189925


Pod taktovkou oranžovej steny

189926

Lampy sú šperkami miestnosti – na bielom podklade vyniknú oranžové a hnedé, na oranžovom a hnedom zasa biele či kovové…

Pod taktovkou oranžovej steny

189918

Podobný stolík – vo vhodnej materiálovo-farebnej kombinácii svojimi oblými líniami zmäkčí strohý rytmus pravouhlých skriniek a políc. (Roche Bobois)
Aktuálna retroalternatíva k posedeniu s vyloženými nohami v tichom kútiku v odľahlej časti bytu. Domácke a príjemne známe. (Rö)

Pod taktovkou oranžovej steny

189932


Pod taktovkou oranžovej steny

189920

Tip pre milovníčku kvetov. Zaujímavá váza dodá interiéru šmrnc či už s kvetmi, alebo bez nich. Táto je navyše v tej správnej kovovo-sklenenej kombinácii. (Philippi, predáva Galan)

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Bývanie Dizajn Nábytok
Tagy: dekorácie interiér
Zdieľať článok

Diskusia