Pre dobrú chuť aj krásu tela

30. 01. 2006
Zdieľať

Sú malí, nenápadní, ľahko ich odložíte do skrinky, a čo je najdôležitejšie – sú vždy poruke. Spríjemňujú nám život, uľahčujú prácu a často prispievajú k väčšiemu pocitu osobného komfortu. Reč je o malých domácich spotrebičoch, ktoré nejedného z nás zachránili pred blížiacou sa katastrofou v podobe nečakanej návštevy či rande na poslednú chvíľu.

Mixujte bez obmedzenia


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43393

Pri práci v kuchyni sa určite zíde ponorný mixér. Je malý, ľahký a vždy naporúdzi. Vynikajúci domáci pomocník… až na prívodný kábel, ktorý pri práci neustále prekáža. To však neplatí pre nový bezdrôtový mixér Bosch Mixxo, ktorého najväčšou zbraňou je antikorový nôž. Pomocou neho bude miešanie, drevenie či mixovanie zábavou. Špeciálne tvarovaný plastový kryt okolo noža je účinnou ochranou proti vystreknutiu potravín z pracovnej nádoby. Srdcom Mixxa sú lítio-iontové batérie, vďaka ktorým dokáže mixér pracovať na plný výkon až do poslednej chvíle. Po krátkom čase v nabíjačke, ktorú možno pripevniť na stenu či nechať len tak položenú na pracovnom stole, je opäť k dispozícii. Tento šikovný prístroj môžete pokojne nechať bez dozoru, pretože súčasťou jeho výbavy je bezpečnostné zapínanie. Okrem toho, že si okamžite zamilujete jeho elegantný dizajn, pri práci ho nebudete takmer ani počuť. Cena je 3299 Sk, BSH domáce spotrebiče.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43395

Nekompromisné váhy

Kolekciu malých domácich spotrebičov dopĺňajú aj dve elektronické váhy Bosch Axxence classic a Axxence classic sportlife v bielej a antracitovej farbe. Obe majú maximálnu hmotnostnú kapacitu do 150 kg. Štyri váhové senzory zaisťujú presnosť váženia na 100 g. Funkcia automatického vypnutia sa postará o to, že keď sa najbližšie postavíte na váhu, bude vám plne k dispozícii – funkčná a presná ako vždy.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43396

Axxence classic sportlife je výnimočná tým, že umožňuje merať množstvo tuku a vody v tele. Môžete si byť istí, že títo strážcovia váhy k vám budú vždy úprimní. Keďže ide o horúcu novinku, ktorú ponúka firma Bosch, na slovenskom trhu sa objaví až o niekoľko mesiacov.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43401

Šetrný k vlasom…

… taký je nový sušič Rowenta Lissima Ionic CV9020D0, ktorý má dva rýchlostné stupne. Funkcia ionizácie zaručí, že vaše vlasy budú po vysušení hladšie a lesklejšie. Vďaka eliminácii statickej elektriny nebudú vlasy rozlietané, akoby ste práve vystúpili z kabrioletu po veľmi dlhej ceste. K príslušenstvu patrí aj funkcia studeného vzduchu a nadstavec na vyrovnávanie vlasov Ultra-liss s keramickým povrchom. Príkon prístroja je 1000 W. Cena výrobku je 2909 Sk (vrátane recyklačného poplatku 10 Sk), Groupe Seb.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43402

Nech to para tlačí

Žehlenie! Reakciou na túto domácu činnosť by vo väčšine prípadov bolo citoslovce fuj. Keďže sa však chceme páčiť (a nielen sami sebe) a nechceme vzbudiť u ostatných dojem, akoby sme práve vyliezli z koša na špinavú bielizeň, musíme sa obetovať. S inovatívnym riešením prichádza žehlička Tefal Program 8 300 FV9230D0, ktorá má osem vopred nastavených žehliacich programov (chladný, syntetika, akryl, hodváb, vlna, bavlna, džínsovina). Tie automaticky kombinujú správnu teplotu a intenzitu pary podľa zvolenej textílie. Stačí nastaviť druh tkaniny a žehlička sa postará o zvyšok. Naparovacie otvory sú rozmiestnené po celej žehliacej ploche. O bezpečnosť sa starajú dve funkcie: Thermo Alert (tepelný poplach, ktorý rozsvietením červenej kontrolky upozorní, keď je teplota priveľmi vysoká v porovnaní s teplotou vhodnou na žehlenie zvolenej tkaniny), a automatické vypínanie, ktoré žehličku vypne, ak je viac ako osem minút bez pohybu vo zvislej polohe alebo ak je 30 sekúnd vodorovne či na boku. Cena žehličky je 3009 Sk (vrátane recyklačného poplatku 10 Sk), Groupe Seb.

Citlivý, prispôsobivý a inteligentný…


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43404

Reč nie je o ženskom ideáli dokonalého muža, ale o depilačnom strojčeku pre ženy Rowenta Accessim Vision EP8650D0, ktorý predstavuje novú generáciu depilátorov s vyklápacou hlavou. Tento systém zaručí stopercentný kontakt s pokožkou – dokonale kopíruje kontúry tela. 24 pinziet v tvare Y odstráni chĺpky aj s korienkami, pričom eliminujú riziko ich pretrhnutia. Citlivosť pokožky počas depilácie znižuje 24 masážnych guličiek umiestnených na exfoliačnej vyklápacej hlave. Súčasťou Accessim Vision je jasné biele svetlo, ktoré odhalí aj tie najkratšie či najbledšie chĺpky. A ešte jedno varovanie: ak sa chystáte napríklad na rande, pozor na oblečenie z hodvábu, mohlo by sa totiž stať, že sám hodváb – kráľ jemnosti – by zbledol od závisti pri dotyku s vaším dokonale hladkým telom. Cena výrobku je 2509 Sk (vrátane recyklačného poplatku 10 Sk), Groupe Seb.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43407

Kráľovná každodenných rituálov

Tak možno nazvať kávu – čiernu, bielu, horúcu, sladkú… akúkoľvek, len nech je každý deň na stole. Čerstvo pomletá káva je tým najlepším dôvodom na spomalenie a vytvorenie nefalšovanej siesty v práci alebo doma. Kedykoľvek vám s ňou pomôže oravský kávový pohoďák. Aj takto môžete nazvať mlynček na mletie kávy Orava KM-801. Okrem nápaditého dizajnu ponúka aj možnosť nastavenia hrúbky mletia. Má objem 80 g a vysokorýchlostným motorčekom (200 W) pripraví kávu naraz do približne 12 šálok. Tento optimisticko-futuristický mlynček je vhodný do kuchyne, kancelárie, ale aj na chatu. Cena je 599 Sk, Orava.

Šľahač aj na slovenské cestá


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43408

Skúsili ste sa zamyslieť, ako dlho vám môže vydržať šľahač? V Orave o tom rozmýšľali a zistili, že na recepty zo slovenskej kuchyne je jednoducho potrebný prístroj s vyšším výkonom. Pri nižšom výkone sa totiž šľahač v tuhých slovenských cestách rýchlo opotrebuje a vás tak čoskoro čaká nie veľmi príjemná výmena elektrospotrebiča. Jedinečná novinka šľahač Orava SL-103 okrem výkonu 250 W disponuje aj piatimi nastaviteľnými rýchlosťami podľa požiadaviek receptu, funkciou turbo a poistkou proti prehriatiu. Verte, že ho nezastavia ani tradičné svadobné koláče či bábovka. Cena je 599 Sk, Orava.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43409

Do poslednej kvapky

Predstavte si, že zrazu dostanete chuť na čerstvú pomarančovú šťavu. Pri klasických odšťavovačoch by bol scenár takýto: olúpať, rozkrojiť, prípadne odstrániť jadierka; nie však pri odšťavovači Philips Alu HR 1861, vďaka ktorému si vychutnáte každú kvapku čerstvej šťavy jednoducho a bez čakania. Stačí, ak vložíte ľubovoľnú zeleninu či ovocie do podávacej trubice, samozrejme, vcelku, neošúpané a s jadierkami, a môžete začať. Unikátny mikrosieťkový filter dokáže vysať zo zeleniny či ovocia aj tú poslednú kvapku chutnej šťavy, na ktorú s otvorenou náručou čaká dvojlitrová nádoba. Do mimoriadne veľkej podávacej trubice sa zmestia celé jablká. Vďaka povrchovej úprave Professional Alu z eloxovaného hliníka bude tento pomocník odolný proti odtlačkom prstov či poškriabaniu. Verte, že odšťavovanie nikdy nebolo také zábavné! Cena výrobku je 5999 Sk, Philips.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43411

Bezruký, a predsa zručný

Práca v kuchyni si vyžaduje používanie rozličných prístrojov a nástrojov, ktoré sa občas zatúlajú do skrytých zákutí komory, kde trpezlivo vyčkávajú na svoju pracovnú príležitosť. Keď ich dlhšie nepoužívate, môže sa stať, že pri ich hľadaní a nenachádzaní mierne znervózniete. Aby ste si ušetrili tieto drobné nepríjemnosti, vyvinul Philips nový rad kuchynských robotov, medzi ktoré patrí aj Philips Essence HR 7768. Jeho príslušenstvo tvoria odšťavovač s extra veľkou nádobou, výkonný mlynček na mäso, nerozbitná hrubostenná mixovacia nádoba s objemom 1,5 litra, pevný kovový šľahač na všetky druhy šľahania, kovový nôž a disky na krájanie či strúhanie. Ľahké ovládanie zabezpečujú podsvietené tlačidlá panelu Smart Control. A ešte jedna potešujúca správa: všetky časti kuchynského robota sa rady dajú umyť v umývačke riadu. Cena je 9999 Sk, Philips.

Zdravé chuťovky


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43412

V zime viac ako počas iných období je dôležité zabezpečiť telu dostatok vitamínov. Chutné plody leta mnohí z vás zavárajú, kandizujú či mrazia. V ostatnom čase sa mnohí z vás vracajú k starému spôsobu uchovávania potravín – k sušeniu –, pri ktorom možno hovoriť o dvoch veľkých ZA: po prvé nevpustí do vašej peňaženky prievan a po druhé v sušených potravinách uchová až 80 percent výživných látok. O tom, že sušiť sa dá čokoľvek, vás určite presvedčí aj sušička Sencor SFD 128 E, ktorá si poradí s ovocím, zeleninou, mäsom a dokonca ani bylinky nie sú pre ňu problém. Päť sušiacich podnosov poskytuje dostatočnú plochu na veľké množstvo potravín. Manipuláciu vám uľahčí podsvietené ovládanie. Cena výrobku je 1299 Sk, Fastplus, predáva Datart Megastore.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43410

Niečo pre pánov

Holenie patrí medzi rituály každodennej hygieny (väčšiny) mužov. Pre tých, ktorí si zakladajú na dokonale hladkej tvári vyvinul Philips nový Philishave SmartTouch-XL HQ 9190, ktorý vďaka systému SmartTouch sleduje každú kontúru vašej tváre. Holiace hlavy Speed-XL poskytujú o 50 % viac holiacej plochy, preto budete rýchlejšie oholení. Viac čepelí sa zasa postará o jemnejšie holenie. Cena je 9999 Sk, Philips.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43406

Keď to začne vrieť…

Nehovorím o blížiacej sa hádke, ale o zovretej vode, ktorú vám rýchlovarná kanvica Moulinex BAB 1L1 pripraví vo veľmi krátkom čase. Kanvica s objemom 1,7 litra má zakrytú výhrevnú špirálu z nehrdzavejúcej ocele, vyberateľný filter proti vodnému kameňu, obostranný ukazovateľ vody a veko s bezpečnostným zámkom. Kanvica je bezšnúrová a jej cena je 999 Sk, Groupe Seb, predáva Datart Megastore.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43400

Profesionálne „oko“

S kuchynskou váhou ETA 0770 budete vážiť potraviny na dva gramy presne. Súčasťou je aj veľký LCD displej. Maximálna nosnosť je päť kilogramov. Váha sa automaticky po dvoch minútach vypne. Cena je 899 Sk, Eta Slovakia, predáva Datart Megastore.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43398

Hrniec, ktorý pozná, keď je jedlo hotové

Nenapodobniteľná chuť lahodnej a jemnej ryže. Prílohy sa vám už nikdy nepripália a navyše jedlo si uchová vysokú kvalitu aj vôňu až osem hodín. S viacúčelovým hrncom Eta 1139 Fitcook bude varenie zdravé a jednoduché, rovnako ako aj ohrievanie potravín. Objem nádoby je 1,5 litra. Po dovarení sa automaticky zapne funkcia prihrievania. Príslušenstvo tvoria aj dva druhy naparovacích nadstavcov na varenie a ohrev a dva druhy pokrievok. Cena u predajcu, Eta Slovakia.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43399

Vôňa, ktorej nemožno odolať

Čerstvo upečený domáci chlieb nemusí byť len snom, ale realitou. Piecka na chlieb Eta 1149 Sympatic dokáže upiecť nielen túto voňajúcu klasiku, ale aj korpusy, výbornú a šťavnatú sekanú, ako aj variť džemy. Dokonca ani bezlepkový chlieb nie je pre ňu problém. Piecka má jedenásť prednastaviteľných programov pre prípravu chleba, jeden program pre prípravu džemu a akustický signál pre vloženie ďalších ingrediencií. Príkon prístroja je 800 W. Cena je 3779 Sk, Eta Slovakia.

Dokonale zbalené


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43415

VacSy od Zepteru je vákuový systém na uchovávanie potravín. Technologické riešenie pomocu ručnej pumpy umožňuje vytvoriť vákuum v špeciálne upravených nádobách a plastových vreckách. Zvárací prístroj VacSy je skutočným zázrakom. Dôvtipný systém umožňuje baliť takmer všetko. Môžete si vybrať vrecko akejkoľvek veľkosti alebo si z rolky môžete vytvoriť vrecko podľa vlastnej potreby. Potraviny si tak uchovajú všetky vitamíny a navyše budú čerstvé. Flexibilný je nielen materiál, ale spôsob využitia: vrecká môžete vložiť do chladničky, mrazničky, vriacej vody a dokonca aj do mikrovlnnej rúry. Vychutnajte si pôvodnú arómu a chuť potravín. Cena sa pohybuje od 2231 Sk (možnosť dokúpiť rozličné nádoby a plastové vrecká), Zepter.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43416

Ako v talianskej kaviarni

Na šálku dobrej kávy sa vždy nájde čas, či už hneď zrána po prebudení, alebo v priebehu dňa, väčšina z nás sa rada nechá poštekliť nezameniteľnou arómou kvalitnej a čerstvej kávy. Klasikou zostáva espreso – silná káva pripravená pretlačením horúcej pary cez rozomleté zrná. Kávovar Concept EP2916 vám pri tlaku 15 barov pripaví lahodné espreso v priebehu dvadsiatich sekúnd. Objem zásobníka na vodu je 1,3 litra. Príkon je 1150 W. Kávovar s antikorovou povrchovou úpravou si môžete kúpiť za 3590 Sk, Elko Valenta.


Pre dobrú chuť aj krásu tela

43413

Čistá myseľ, čistý (vz)duch

TherapyAir od Zepteru je mimoriadne výkonná čistička vzduchu s aromaterapeutickými účinkami. TherapyAir čistí vzduch v troch fázach – najskôr ho filtruje (od prachu a peľu), potom dezinfikuje (čiže znižuje počet baktérií) a na záver filtruje ostatné škodliviny (ako napríklad cigaretový dym). Bonusom prístroja je aromaterapia, ktorá priaznivo pôsobí na limbický sytém človeka a navodzuje psychickú pohodu. TherapyAir si môžete kúpiť za 7012 Sk, Zepter.

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: domáce spotrebiče domáci pomocníci males
Zdieľať článok

Diskusia