Rýchlejšie a úspornejšie pranie s bezchybným výsledkom

Rýchlejšie a úspornejšie pranie s bezchybným výsledkom

16. 11. 2009
Zdieľať

Pokiaľ ide o pranie, ľudia sa delia na dve skupiny. Niektorí preferujú rýchlosť, pre iných je dôležitá úspora. Spoločnosti Bosch sa podarilo spojiť obe požiadavky do jednej pracej funkcie VarioSpeed.

— Komerčná prezentácia —
 

Rýchlo alebo úsporne – ale vždy dokonale

Práčky, ktoré boli doposiaľ na trhu k dispozícii, buď dokázali prať rýchlo, alebo ponúkali úsporu vody a energie. Nové modely Bosch dokážu oboje, záleží len na aktuálnej preferencii používateľa. Režim SpeedPerfect ušetrí pri všetkých pracích programoch viac ako polovicu času, v niektorých prípadoch až 60 %. Práčka v tomto režime dokáže vyprať až 5 kg bavlnenej bielizne pri teplote 40 °C iba za 60 minút. Ak je dôležitejšia úspora, režim EcoPerfect v modelovom rade Logixx spotrebuje iba 0,13 kWh na 1 kg bielizne, čo je približne o 30 % menej ako limit energetickej tried& A (0,19 kWh/kg).

Každý prací cyklus určujú 4 parametre: čas, elektrická energia/ohrev vody, počet otáčok/pohyb bubna a prací prostriedok. Vysoko úsporné pranie trvá dlhšie, zatiaľ čo prací program, ktorý vyniká rýchlosťou, dosiahne rovnaký výsledok  pri vyšších otáčkach a pri rýchlejšom ohreve vody. Výsledok je však vďaka overenej technológii VarioPerfect vždy rovnako dokonalý.

Bezpečnosť a pohodlná obsluha

Značka Bosch prezentuje okrem VarioPerfect aj ďalšie dve funkcie. Prvou z nich je detská poistka. Tlačidlo Štart zablokuje všetky ostatné funkcie, a to bez ohľadu na to, ako dlho je práčka v chode. Aktívne zostáva iba tlačidlo Off na vypnutie. Pri jeho nechcenom stlačení sa práčka vypne, ale zvolený program aj miesto prerušenia zostáva v pamäti.

Ďalšia funkcia nových modelov umožňuje aj počas prania pridávať do bubna ďalšie kusy bielizne. Stačí stlačiť tlačidlo Start/Reload a elektromagnetická zámka dvierok sa po niekoľkých sekundách odomkne. Pre vyššiu bezpečnosť je to možné len vtedy, keď hladina vody ešte nedosiahla maximum a otáčky pri odstreďovaní nie sú príliš vysoké.

Viac informácií o domácich spotrebičoch značky Bosch nájdete na: www.bosch-spotrebice.sk

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: bosch práčka vario perfect
Zdieľať článok

Diskusia