spálňa
Zdroj: shutterstock.com

Záruka zdravia a dobrého spánku je v prvom rade kvalitná posteľ

28. 04. 2021 Zdieľať

Mnohí z nás sa snažia vďaka zdravej životospráve a pravidelnej fyzickej aktivite dostať svoje telo do poriadku a vyhnúť sa tak nepríjemným vplyvom stresu, únavy a depresie. Veľmi často však pritom všetkom zabúdame, že zárukou dlhodobo dobrého zdravia, vitality a kvalitného spánku je práve naša posteľ, ktorej výberu by sme mali venovať adekvátnu pozornosť. Prečo?

Kvalitný spánok je predsa zárukou zdravia a ako viete, na zdraví sa šetriť rozhodne neoplatí. Lekári už dávno dokázali, že takmer polovica prípadov bolestí chrbta je zapríčinených nesprávnym výberom postele. Takže jej voľbu rozhodne nepodceňujte, pretože sa vám to nemusí vyplatiť.

Naopak, ak je nákup vykonaný správne, berúc do úvahy všetky pravidlá a odporúčania, potom vám spánok prinesie skutočný úžitok, odpočinok a relaxáciu a rána už pre vás nebudú tak náročné.

A to, ako si vybrať tento dôležitý doplnok, sa dozviete v našom článku, ktorý vám predstaví štýlové postele Henry Style a tie najdôležitejšie odpovede na množstvo zaujímavých otázok.

Dôležité sú krivky lôžka

Rovnako ako pri výbere pohodlného oblečenia zohľadňujete tvar svojej postavy a pohodlie, podobne by ste mali postupovať aj pri výbere postele. Začnite tým, že sa zameriate na výšku tých, ktorí na nej budú spať, ako aj na veľkosť miestnosti. Dodržte pritom jedno veľmi dôležité pravidlo, ktorým je kúpa čo najväčšej postele, ktorá sa zmestí do vašej spálne alebo izby bez toho, aby vám prekážala vo voľnom pohybe.

K dôležitým veľkostným parametrom, ktoré si treba všímať patria nielen dĺžka a šírka, ale aj výška, ktorá je veľmi dôležitá aj v závislosti od vášho veku.

Pokiaľ ide o tvar, je lepšie zamerať sa na tradičné obdĺžnikové modely a realizovať vaše dizajnérske fantázie radšej v neobvyklej výzdobe a svetlých textíliách. Okrúhla, oválna alebo klenutá posteľ vyzerá pôsobivo, no môže vám spôsobiť veľa problémov. Od nepríjemností počas spánku, po ťažkosti pri výbere posteľnej bielizne a prikrývok. Všetko bude musieť byť šité a vyberané individuálne a na mieru.

Konštrukcia a materiál použitý pri výrobe postele

Rozmery nie sú všetko. Veľmi dôležitá je aj konštrukcia lôžka. Tá sa väčšinou skladá z podstavca, kde je položený matrac, a rámu, na ktorom je podopretý podstavec. Štruktúra rámu môže obsahovať operadlá čela a podnožky, podpery a zásuvky, ktorými sú zväčša bočné panely postele. Všetko by malo byť z tých najodolnejších a pevných materiálov, aby vám posteľ slúžila dlhé roky.

Tými sú najčastejšie drevo a kov, ktoré unesú nielen váhu vášho tela, ale aj roštov, matracov a ďalšieho dôležitého vybavenia. Záleží tiež od štýlu celkovej miestnosti a domu, vašich predstáv a požiadaviek na lôžko, rovnako aj výrobcu alebo značky, ktorá ich všetky dokáže preniesť do jedného unikátneho modelu, ako je to napríklad pri nábytku značky Henry Style, ktorý vám odporúčame vyskúšať a už ho nevymeníte.

Posteľ, ktorá sa vám a priestoru prispôsobí

Je zrejmé, že do každého priestoru sa veľká posteľ nezmestí. Často sa musíte uspokojiť s miestom na spanie, ktoré tvorí rozkladacia pohovka. Avšak, pohodlie postele nie je závislé len od jej veľkosti a rozmerov. Existujú aj alternatívy, ktoré sa vám a vášmu prostrediu dokonale prispôsobia.

Ide o transformačné mechanizmy, z ktorých sa v prípade potreby môže veľmi rýchlo stať iný typ multifunkčného nábytku. Jedná sa o takzvané transformačné postele alebo skrine, na ktorých sa v noci do sýta vyspíte a cez deň môžu slúžiť ako pohodlná pohovka alebo falošná šatníková skriňa či dizajnová stena.

Samozrejme, veľmi dôležité sú aj matrace, základom je ale vždy posteľ, do ktorej ich môžete bezpečne a bez problémov umiestniť. Takže začnite s ich výberom a váš spánok už nebude žiadnym veľkým problémom.

Zdroj: PR článok Okay.sk

Foto: fizkes/Shutterstock.com

Kategória: Spálňa
Tagy: matrac posteľ
Zdieľať článok