Zdroj: VI GROUP

Zelená zelenej

21. 06. 2023 Zdieľať

Vedeli ste, že počas pandemického obdobia výrazne vzrástol záujem o byty, ktorých súčasťou bol balkón, terasa či predzáhradka? Vyhľadávané sa stali aj chalupy či domy zasadené do zeleného prostredia. Bývanie s plnohodnotnou „bodkou“ – súkromným vonkajškom – je v kurze dodnes.

Aj keď už éru globálnej izolácie máme, našťastie (a snáď i navždy), za sebou, kríza nás naučila jedno: kontakt s okolím iba cez okno nepostačuje. K životu jednoducho potrebujeme intenzívnejší dialóg s okolím. Keď sa nedalo chodiť von, vo výhode boli tí, ktorí sa mohli nadýchať čerstvého vzduchu na privátnej exteriérovej ploche.

Developerská spoločnosť VI GROUP prináša už 18 rokov na slovenský trh okrem pohľadovo zaujímavej a hodnotnej architektúry projekty, ktoré flexibilne reagujú na potreby trhu, preferencie potenciálnych klientov a ktoré zohľadňujú globálne okolnosti.

Visačku spoločnosti nosí niekoľko úspešných bratislavských realizácií. Do portfólia úspešných projektov patria napríklad projekty Matadorka, Starý Háj, Vila Ľadová, Panónka, Muchovo námestie. Najčerstvejšia ponuka spoločnosti sa prioritne zamerala na „zelenú vlnu“.

Pre milovníkov aktívneho mestského života: Moruše

Čerstvo skolaudovaný projekt v Ružinove, do ktorého sa prví majitelia sťahujú už v lete.

Výhodná poloha projektu v tzv. rozvojovej časti územia, ktoré má ambíciu v horizonte najbližších desaťročí konvertovať na modernú mestskú štvrť, umožňuje dobré napojenie na komunikácie vedúce nielen do centra, ale i smerom von z Bratislavy.

Z Moruší tak máte blízko nielen do mesta, ale vďaka priľahlému letisku de facto kamkoľvek do sveta. Benefitom Moruší je nepochybne blízkosť rozmanitých nákupných možností.

 projekt Moruše

Pre milovníkov aktívneho mestského života: Moruše. Zdroj: VI GROUP

Súčasťou každého bytu v Morušiach je lodžia  či terasa.  Veľkým bonusom pre obyvateľov sú dve zelené átriá s lavičkami, ktoré majú udržať príjemnú mikroklímu, či spoločné priestory na streche jednej z budov, kde si obyvatelia môžu oddýchnuť alebo si niečo dopestovať v záhradnom boxe. K dispozícii bude aj kompostér.

Pre cieľavedomých: RNDZ

Komplex troch polyfunkčných blokov sa nachádza v zabývanej časti bratislavskej Rače – Východné.

Projekt RNDZ ponúka vysoký štandard bývania, dve detské ihriská (jedno verejné a v bloku A prístupné len pre obyvateľov) a bohatú občiansku vybavenosť. Každý z 302 ponúkaných bytov (od jedno- až po štvorizbové) či apartmánov má k dispozícii balkón alebo terasu, niektoré aj predzáhradku. Veľkým lákadlom pre aktívnych ľudí (fanúšikov turistiky či cyklistiky) sú nepochybne neďaleké lesy Malých Karpát.

RNDZ projekt

Pre cieľavedomých: RNDZ. Zdroj: VI GROUP

Byty sú už čerstvo dokončené a v kolaudačnom procese. Dohodnúť si môžete obhliadku posledných voľných bytov. Ak by vás niektorý oslovil, môžete sa sťahovať už na jeseň.

Bezpečné rodinné bývanie: Verdena

Výnimočný projekt z dielne VI GROUP vyrastá v bratislavských Krasňanoch. Verdena je polyfunkčný objekt so 78 bytovými jednotkami, ktorý je situovaný neďaleko Peknej cesty, čo je takisto zaujímavá lokalita pre turistov a cyklistov.

Priestranné byty s lodžiami či predzáhradkami ponúkajú ideálnu príležitosť pre pokojné bývanie v blízkosti lesoparku. Architektúru ozvláštňuje originálna zelená fasáda so špeciálnymi rastlinami vhodnými pre naše klimatické podmienky. Ukončenie výstavby je naplánované na 4. kvartál 2024.

VERDENA - vizualizácia, VI GROUP (1)

Bezpečné rodinné bývanie: Verdena. Zdroj: VI GROUP

Gerlach rezort: Pre relax aj investíciu

Tento rok odštartovala výstavba komplexu apartmánových domov a hotela s výhľadom na tatranské hrebene v severozápadnej časti obce Gerlachov. Rezort zapadá do tradičnej zástavby tejto lokality, no architektonický výraz a materiály využívajú moderné riešenia. Projekt bude mať tri etapy výstavby.

Gerlach rezort - vizualizácia, VI GROUP (1)

Gerlach rezort: Pre relax aj investíciu. Zdroj: VI GROUP

V prvej a druhej fáze projektu je naplánovaná výstavba apartmánov, tretia fáza výstavby bude zahŕňať predovšetkým občiansku vybavenosť (športové ihriská, wellness, detské ihrisko, reštauráciu či kaviareň).

Gerlach rezort ponúka výbornú dostupnosť do okolitých obcí a miest, aktívny oddych v každom ročnom období a príjemný relax v prírode. V prípade investičnej nehnuteľnosti môžete vstúpiť do hotelového programu – prevádzkovateľ sa počas vašej neprítomnosti postará o prenájom.

Bývanie alebo office pri Draždiaku: Topoľčianska

Topoľčianska je skvelé miesto na bývanie alebo podnikanie v lokalite, ktorá spája dopravnú dostupnosť a kvalitnú občiansku vybavenosť.  K tomu ako bonus ponúka aktívny oddych v „zelených pľúcach“ Petržalky a vysoký potenciál pre športové vyžitie vo voľnom čase.

Topoľčianska projekt

Bývanie alebo office pri Draždiaku: Topoľčianska Zdroj: VI GROUP

Projekt plánuje využiť aj niekoľko zelených riešení: okrem stavebných materiálov od lokálnych dodávateľov to bude vegetačná strecha, ako aj vodozádržné opatrenia s cieľom zadržať zrážkovú vodu na pozemku.

Zdroj: PR článok spoločnosti VI GROUP

 

 

 

Kategória: Bývanie
Tagy: byty v Bratislave novostavby projekty
Zdieľať článok