Zuzana Belohorcová – Bývanie nie je „peříčko“

15. 04. 2009
Zdieľať

Známa slovenská moderátorka Zuzana Belohorcová sa dostala do povedomia českej verejnosti najmä vďaka erotickej relácii Peříčko – srdcia českých divákov si získala predovšetkým bezprostrednosťou, s akou dokázala hovoriť s pozvanými hosťami aj o tých najintímnejších témach. Nové pracovné príležitosti išli u Zuzany ruka v ruke s hľadaním nového bývania v metropole našich susedov, a my sme mali možnosť nahliadnuť do súkromia jej pražského bytu.


Zuzana Belohorcová - Bývanie nie je „peříčko“

189949
Jaroslav Hejzlar

Zuzana pre prácu už niekoľko rokov cestuje medzi Prahou a Bratislavou, a tak sa nemožno čudovať, že si chcela nekonečné presuny a sťahovanie čo najviac zjednodušiť. Vracať sa do vlastného bytu, kde sa môže cítiť naozaj doma, je predsa len celkom iné, než striedať hotelové izby či podnájmy. Kúpu bytu v Prahe navyše považovala za dobrú investíciu. Ako sama hovorí, v Bratislave má veľa priateľov a atmosféru mesta vníma ako domáckejšiu, Praha je zasa kozmopolitné mesto, ktoré má naozaj čo ponúknuť, je tu aj oveľa viac pracovných príležitostí. „I keď napríklad pri moderovaní Big Brother som bola častejšie na Slovensku. Len budúcnosť však ukáže, ako sa veci vyvinú, či budem viac v Prahe, alebo v Bratislave. Našťastie, vzdialenosť medzi oboma mestami nie je taká veľká. Asi by som nebola schopná presťahovať sa na iný kontinent, pretože som veľmi zviazaná s rodinou a návštevy mojich blízkych by mi isto chýbali,” dodáva príjemná hostiteľka.
 


Zuzana Belohorcová - Bývanie nie je „peříčko“

189956
Jaroslav Hejzlar


Zuzana Belohorcová - Bývanie nie je „peříčko“

189958
Jaroslav Hejzlar

Na rovnakej vlne


Zuzana Belohorcová - Bývanie nie je „peříčko“

189957
Jaroslav Hejzlar

Pre svoj nový domov si Zuzana vybrala byt v centre mesta. Nájomný dom z obdobia prvej republiky prešiel rozsiahlou rekonštrukciou, pri ktorej zmodernizovali spoločné priestory a dispozície bytov upravili tak, aby vyhovovali súčasnému životnému štýlu obyvateľov veľkomesta. Vďaka citlivému prístupu architekta sa pritom podarilo skĺbiť moderné bývanie s pôvodnými hodnotami. Duch doby tak ostal zachovaný. Aj preto má dom v porovnaní s novými obytnými komplexmi, ktoré v Prahe vyrastajú, istú hodnotu navyše. Človek vnímavý k svojmu okoliu ju dokáže oceniť – a Zuzane zmysel pre krásu a dobrý vkus nemožno odoprieť. To sa, samozrejme, prejavilo aj pri zariaďovaní jej nového bytu. „Cit pre zariaďovanie asi mám,“ hovorí, „ale nepovedala by som, že môžem niekomu radiť. Buď sa mi veci páčia, alebo nie.“ Zariadenie bratislavského bytu zvládla sama, pražský však nechala na odborníkov. „Nie že by sa mi výsledok na Slovensku nepáčil, ale tu som prácu architektonického štúdia uvítala okrem iného aj pre pracovnú vyťaženosť,” vraví Zuzana Belohorcová. Rozhodla sa pre štúdio Design Donlić: „Zariaďovali byt môjmu kamarátovi. Výsledok sa mi veľmi páčil, a tak som ich oslovila,” vysvetľuje. „Povedala som im svoje predstavy a oni pripravili návrh. Od začiatku sme boli naladení na rovnakú vlnu, čo je pre takúto spoluprácu veľmi dôležité.“

Moderne a otvorene

Základom úspechu bolo v tomto prípade dobré dispozičné riešenie, čo majiteľka bytu ocenila hneď na začiatku zariaďovania. Keď vstúpilo na scénu štúdio Donlić, neboli potrebné nijaké stavebné zásahy – pôvodná dispozícia bytu sa vo svojej podstate nezmenila, iba sa vhodným spôsobom využila.


Zuzana Belohorcová - Bývanie nie je „peříčko“

189948
Jaroslav Hejzlar

Členitý otvorený priestor hneď za malou vstupnou halou sa priam núkal na umiestnenie obývacej izby s kuchynským kútom. Kuchyňa je voľne otvorená do spoločenskej časti priestoru a jej zariadenie perfektne ladí s obývačkou. „Antikorové povrchy v kuchyni pôsobia veľmi efektne, ale je pomerne náročné udržať ich stále krásne a lesklé,“ povzdychne si na jej adresu majiteľka. „Priatelia ma volajú okresný hygienik, pretože si potrpím na poriadok,“ dodáva s úsmevom.

Pre Zuzanu je veľmi dôležité, aby veci mali jasný a logický poriadok a každý predmet svoje miesto, a tak jej presne vyhovoval striedmy, jednoznačný štýl zariaďovania, typický pre štúdio Donlić – minimum nábytku, len to najnutnejšie pre pohodlie obyvateľov, čisté geometrické tvary zariadenia vychádzajúce z konštrukčnej logiky, starostlivo remeselne spracované ušľachtilé materiály a premyslené detaily. „Páči sa mi minimalistické poňatie interiéru a prírodné materiály. Vzbudzujú vo mne pocit domova a blízkosti prírody,” hovorí.
 


Zuzana Belohorcová - Bývanie nie je „peříčko“

189952
Jaroslav Hejzlar


Zuzana Belohorcová - Bývanie nie je „peříčko“

189953
Jaroslav Hejzlar

V prívetivej atmosfére


Zuzana Belohorcová - Bývanie nie je „peříčko“

189950
Jaroslav Hejzlar

Za prívetivú atmosféru, ktorá vás očarí hneď pri vstupe, vďačí byt nielen pohostinnosti a otvorenosti majiteľky, ale aj sýtym teplým farbám, precízne zladeným v každej z izieb. Farebnosť jednotlivých miestností si Zuzana navrhla sama – vyberala teplé a radostné tóny, v ktorých sa cíti dobre a naozaj doma. Spoločenskej zóne dominuje tmavočervená stena, pri ktorej vynikne sedačka svetlej prírodnej farby a stolík z masívneho duba. Farebné ladenie tejto časti bytu – prírodné drevo, biela až prírodná biela a červená – je osvedčenou hrejivou a zároveň elegantnou kombináciou. Spálňa sa nesie v duchu hnedo-oranžovo-červenej, možno až trochu etno farebnosti, pričom tmavé sýte tóny hnedej a okrovej navodzujú v tejto miestnosti intímnu atmosféru. „Posteľ bola prvým kusom nábytku, ktorý som si do nového bytu vybrala. Na prvý pohľad ma uchvátila v showroome interiérového štúdia, pretože presne spĺňala moje predstavy o pohodlnom spaní – je veľká a má skvelý matrac.” Zuzana však má rada nielen komfort a účelnosť, ale sa aj rada obklopuje peknými vecami. Vo svojom byte teda neustále niečo vylepšuje – v miestnostiach sem tam pribudne nový obraz alebo originálny bytový doplnok. „Je pre mňa veľmi dôležité, aby sa u mňa všetci cítili príjemne,” uzatvára.

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom

Kategória: Bývanie Návšteva
Tagy: byt červená interiér zuzana belohorcová
Zdieľať článok

Diskusia