Jednopodlažný rodinný dom v tvare U, v ktorom nie je nič zbytočné

25.01.2016  |     

Moderný dom, ktorý poskytuje dostatok súkromia. To bola predstava rodiny z Olomouca. Ich víziu architekti preniesli do reality v originálnom spracovaní, a to pomocou vybudovania rezidencie pozostávajúcej z troch krídel v tvare písmena U.

Výber pôdorysu tak projektantom poskytol dostatok priestoru na vytvorenie privátnej a modernej vily, ktorá sa môže popýšiť aj vnútorným átriom. 

Hlavný vchod, ktorý sa nachádza vo východnom krídle domu je priamo pripojený k príjazdovej ceste. Z chodby sa dá vstúpiť do pracovne, ktorá sa využíva aj ako hosťovská izba, či do šatníka, kúpeľne a práčovne. 

V severnom krídle domu sa zasa nachádza hlavná obytná časť spolu s otvoreným átriom. Detské izby sú situované v západnej časti domu pripojenej k hlavnej obytnej časti veľkou chodbou. 

Pomocou minimalistického vybavenia s využitím svetlých materiálov a povrchov sa architektom podarilo vytvoriť vzdušnú, elegantnú a rodinnú rezidenciu. V dome nenájdeme zbytočné a nevyužité kusy nábytku, preto sa do popredia dostáva funkčnosť a efektívnosť priestoru. 

Viac fotografií domu nájdete v galérii:

Text: Lenka Varchoľáková

Foto: freshome.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky